Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Понякога гасне на празен ход

ivan76 снимка ivan76 20 февруари 2011 - 22:43

Тиграта взе да гасне преди около месец,при освобождаване от скорост отначало 1-2 пъти в седмицата,а сега поне по веднъж на ден.Лампата за грешки в компютъра не свети(здрава е).
Казаха ми че е възможно да е от стъпковия мотор и трябва да се почисти.Моля за малко информация къде точно се намира и възможно ли е да се разглоби и да се почистят и смажат зъбчатките му или само външно се чисти.И въобще от какво друго може да е.Четох и за подобен проблем от датчика за входящ въздух-как мога да го проверя и него има ли някаква таблица какви стойности трябва да показва при различна температура?EGR клапана съм го сменил преди 20000км.,проблема е както при каране на бензин,така и на гас,сменен е въздушен филтър,свещи.
Проблема го прави по рядко ,защото се проявява при загрял мотор,а аз в повечето случаи я кара студена и докато загрее съм пристигнал,но ако я карам повече ,след достигане на работна температура-започва да го прави.
Моля помагайте
Мнението беше редактирано от ivan76: 21 февруари 2011 - 09:33
Отговори

Kondo снимка Kondo 21 февруари 2011 - 16:04

Я виж на работна температура ( загряла) дали не държи по-ниски от обичайните обороти (когато не е гаснала)? Щот обикновенно като моторчето не е в ред държи нестабилни обороти,променливи,а не както го описваш.
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 21 февруари 2011 - 16:50

щом няма грешки би трябвало датчиците да са добре
кога точно ти гасне като натискаш спирачка ли ако е така може от сервото да е
Отговори

ivan76 снимка ivan76 21 февруари 2011 - 18:57

Колата не мени обороти нито при студен,нито при загрял мотор-на свободна 900 оборота при загрял мотор и около1400 при студен.Угася веднага след освобождаване от скорост,без значение дали е натисната спирачка или не,но винаги след достигане на работна температура 92 градуса
Може ли да прави така ако някоя свещ прекъсва?
Мнението беше редактирано от ivan76: 21 февруари 2011 - 22:11
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 21 февруари 2011 - 22:24

ако ти прекъсва една свещ, ще ти държи променливи обороти и при по високи обороти част от не изгорялото гориво ще се пали и гърми от високата температура в колекторите като резултат трябва (принципно ако работи на 3 цилиндара) да прекъсва и във високи обороти да ти гърми ауспуха. селд определено жреме може и да огасне ама няма да е веднага според мен проблема ти е друг
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 21 февруари 2011 - 22:44

последно време да си бутал или правил нещо по колата някакви ремонти или друго
Отговори

Malchevv снимка Malchevv 21 февруари 2011 - 22:54

Смени си филтъра ,сигурно ти влиза въздух от там...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 21 февруари 2011 - 23:02

Според мен гасне защото сигурно бая масло е качила през всмукатела. Почисти го и ще спре да гасне.
Отговори

ivan76 снимка ivan76 22 февруари 2011 - 18:45

Проблема е решен! :devil-smiley-019: -Зверски запушен катализатор :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg