Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Предложение

petio_78 снимка petio_78 27 ноември 2010 - 11:56

Имам предложение некоректните търговци да се оцветяват в червено/или друг цвят/а коректните да са си в черно.Това с цел когато някой реши да си купи нещо да знае с кой се договаря.В ибей има проценти позитивен статус.Не всеки има възможност да търси в темата за некоректните търговци конкретен човек.
Може и да се направи допълнително меню за тема в продава,от което след като съм си купил стока да дам + или - и да се обоснова.
Отговори

boichev снимка boichev 27 ноември 2010 - 13:50

Много добра идея, Петьо! Така измамените Колеги да са много малко. :devil-smiley-019: На мен идеята ми харесва!
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 27 ноември 2010 - 14:21

Още един глас ЗА много добре измислено !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 ноември 2010 - 16:00

Подкрепям! В края на краищата сме тук, за да си помагаме взаимно, а не да се лъжем и прекарваме.
Отговори

speedo снимка speedo 27 ноември 2010 - 20:07

Подрепям идеята!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 27 ноември 2010 - 20:08

Също подкрепям идеята  :devil-smiley-019:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 ноември 2010 - 20:18

Аз също подкрепям, крайно време е да се вземе това решение, което само ще ни помогне! :devil-smiley-019:
Отговори

jeff снимка jeff 27 ноември 2010 - 21:03

Аз също подкрепям идеята на колегата,ще е много по-добер !
Отговори

oci снимка oci 27 ноември 2010 - 21:31

Подкрепям. Даже не мисля, че ще има някой против. Най-добре е да се направи с "% positive feedback", но не знам кой ще се наеме да се занимава. Трябва само да се помисли сериозно по въпроса кой ще реши кой крив и кой прав - знаете че има случай, в който единия вика тоя ми прати боклук, другия твърди че така са се били разбрали.

Айде поздрави от мен и дано измъдрите най-правилния начин :devil-smiley-019:
Отговори

Vas снимка Vas 27 ноември 2010 - 21:35

Твърдо ЗА! Само трябва да видим дали ще го удобрят администраторите
И както казаха малко по-горе тук сме за да си помагаме, а не да се лъжем
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 27 ноември 2010 - 21:48

Мисли се по въпроса отдавна.


Ако някой също има конструктивно предложение моля да го изложи тук.


Спам няма да се толерира!
Отговори

petio_78 снимка petio_78 27 ноември 2010 - 23:32

Не може ли към всяка тема в "продава" да се добави меню "оценка на продавача"?След като е приключила сделката пускам + или - .Ако е - се обосновавам защо.При конфликтна ситуация оценката се скрива/да не се отчита/изчаква се да се разберат двамата и тогава въз основа на информацията се слага + или -.
Идеята ми е:виждам обява за част,която ми трябва.НО продавача има негативи=>прескачам обявата и си спестявам евентуални главоболия.Така всеки ще дава актуална информация за прдукта,който предлага.Иначе сам си слага "въжето"
Пример:
Взех си бавногаснещ плафон за вектрата от омега с лупите.Продавача ми каза,че е перфектен.Пусна ми го с опция отвори преди да платиш.Взех го,монтирах го и резултата е зашеметяващ.Плафона е като нов,и свети идеално.На този колега му слагам + и другите да знаят,че е точен.
Май много се разписах,извинявам се.Замисълът е ясен.
Поздрави.
Отговори

oci снимка oci 27 ноември 2010 - 23:57

Според мен е хубаво да се направи следното. Аз пускам обява, някой го купува, и независимо дали е доволен или не ми пуска ЛС, в което пише например: мерси колега супер точен си всичко е ок. И понеже само аз имам достъп да пиша в моята си тема в раздел продава го добавям като коментар най-отдолу(цялото ЛС получено от доволния колега)- това разбира се когато промениш заглавието на темата на "За триене", "продадени" и т.н. Модератора който трие темата вижда коментара и ми добавя един "плюс" в някаква обща система. Когато да речем съм излъгал някой, и той иска да се оплаче от мен, го прави директно с ЛС към някой мод - щото и да пише до мен аз не бих си признал ако съм негодник :sad-smiley-046: И така следващия път когато пусна тема в раздел продава автоматично най-отдолу на темата като подпис се появява примерно: "15 успешни сделки" и всички ЛС-та от недоволни клиенти по мои поръчки(ако има такива).

За мен това е най-добрия вариант, но е доста разправия да се направи и напише. Още повече, че не знам някой от форума въобще занимава ли се с скриптове и подобни работи и би ли се наел да пише нещо "за благото на народа".

Айде поздрави от мен :sad-smiley-046:
Отговори

FRYER снимка FRYER 28 ноември 2010 - 00:27

Аз също съм за.Как да се направи?Според мен трябва да е автоматизирано доколкото е възможно.Първо това трябва да се въведе още едно правило във форума,при търговия да стане задължително да се оставя обратна връзка клиент към търговец(на принципа на ebay).Смятам,че потребителите ще имат интерес да го правят.
Второ,както е в повечето английски форуми примерно,в профила на всеки може да се добави и поле "обратна връзка",което ще показва броя натрупани отрицателни/положителни точки.Оставянето на коментар след покупка трябва да бъде обвързано автоматично от форума с темата през която е станала продажбата.Изпробвал съм го не веднъж с форум зад граница и е доказано,че работи.Надявам се това да ви даде насока в реализираното на тази идея :sad-smiley-046:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg