Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Електрически суперчарджър - Има ли файда от него?

SpaceWalker снимка SpaceWalker 17 септември 2010 - 11:43

Гледах доста темички и обяви за такива неща, дават го че има ефект и хората са доволни, перката развива скорост от отоло 26000 оборота, което е супер и може да стигне до към 8 атмосфери. Големите духалки са та цена от 250-300лева, което е повече от приемливо.
Някой да е имал опит?

Electric Supercharger 1
Electric Supercharger 2
Отговори

spasito снимка spasito 17 септември 2010 - 12:32

По принцип до колкото съм чел по форумите няма файда от това нещо просто нямало как да развие налягането което му дават но досега съм виждал се такива които наподобяват вентилатор или нещо подобно тук изработката изглежда доста добре така че и на мен ми е доста интересно.Не разбирам много от токове но съм чул че за да развие такова налягане на този компресор му трябва доста сериозен ел.двигател с голяма мощност което на практика било невъзможно да се захрани от алтернатора но нека по запознатите да кажат за мен също е интересно знае ли човек с тези нови технологии. :newsm05_41:
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2010 - 13:22

Развива 8 атмосфери, ама за колко време и при какъв дебит?
Отговори

Sandman снимка Sandman 17 септември 2010 - 13:27

В тази тема дали не става въпро за същото нещо?
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 17 септември 2010 - 13:32

Вече я проверих, нищо съществено!
Отговори

Shades снимка Shades 17 септември 2010 - 13:40

Има една съществена разлика, която доста хора не правят и съответно има балами да ги купуват тези глупости. Стандартната турбина компресира въздуха, т.е. най-просто казано го сгъстява, по този начин имаме повече кислород на единица обем. При тези вентилатори (защото не са нищо повече) имаме са мо духане, т.е. въздухът си е точно 1 бар (атмосферно налягане). Единственият "ефект" е рестрикция на тръбите на постъпващия въздух, т.е. даже може да е по-зле ...
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2010 - 13:52

Да или най-много да има някакво минимално подобрение в ниския диапазон до 1500 оборота примерно...или пък да се вдигнат просто оборотите на празен ход :newsm05_41:
Отговори

spasito снимка spasito 17 септември 2010 - 14:08

Shades-прав си колега но компресирането на въздуха не зависи ли от формата на перката и тялото около нея а това като го гледам си има точно форма на студената част на турбината ама дали има мощност вече е друг въпрос :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 17 септември 2010 - 14:19

 spasito, на 17 Sep 2010, 15:08, каза:

Shades-прав си колега но компресирането на въздуха не зависи ли от формата на перката и тялото около нея а това като го гледам си има точно форма на студената част на турбината ама дали има мощност вече е друг въпрос :newsm05_41:

Toчно от формата зависи. Тук са я докарали, но за да дигне дори и 0,5 бара над атмосферното, ще дърпа ток като калорифер :clapping: Като цяло ако вършеше работа, щяха да го монтират заводски поне на 5-6 модела. Никой производител не би се отказал да има евтини коне под капака. Факт е, че не работи. Има много сайтове с подвеждаща информация, пуснати от производителите и пласьорите на тези джаджи, но на истинските тестове винаги издъхват...
Принципът им на продажба е същият като "чудодейните" препарати за отслабване, разни магнитни наколенки (които между другото се продават и като магнетизатори за гориво и въздух в друга опаковка <_< ). Affiliate marketing му е мамата ...
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2010 - 14:20

Според мен щом върти на 26 000 оборота ще има някаква минимална "мощност", истинските турбини отиват над 100 000... Също така на тази ел.прахосмукачка и трябва ток, който идва от алтернатора, който се върти от коляновия вал, т.е. има загуби в мощността на двигателя за да се захрани електромотора. При класическата турбина загуби няма, защото се ползват част от 30% топлинни загуби и част от 30% загуби в изходящите газове...

Всъщност сега видях че Shades общо взето е казал нещата преди мен...
Мнението беше редактирано от VanVan: 17 септември 2010 - 14:21
Отговори

Shades снимка Shades 17 септември 2010 - 14:37

Малко офтопик, идете на Press на първия сайт и вижте Акурата, която е вдигнала осемдесет и кусур коня. Долу на първата снимка "електрическият" чарджър е с топла част, вързана на изпускателния колектор :newsm05_41:
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 17 септември 2010 - 14:39

 Shades, на 17 Sep 2010, 15:37, каза:

Малко офтопик, идете на Press на първия сайт и вижте Акурата, която е вдигнала осемдесет и кусур коня. Долу на първата снимка "електрическият" чарджър е с топла част, вързана на изпускателния колектор :clapping:


Това го видях и ми стана чудно.
Явно пак ще се минава или на компресор или турбина, пфу :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 17 септември 2010 - 14:41

Специално за твоя мотор аз съм върл фен на компресорния вариант. Пък и освен конете, звукът кърти мивки :newsm05_41:
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 17 септември 2010 - 15:14

Мда, и аз за компресора мисля, че освен смукателя всичко друго си ми остава - дори и валовете, само хубава настройка му трябва, и не е кой знае колко пара ако намериш частите по отделно.
:newsm05_41:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 17 септември 2010 - 15:21

Дори да върши работа замислете се колко А ток ще и трябва на тази перка само. Трябва да сложиш и два генератора само за да може да си ползваш играчката с която уж очакваш повишаване на мощността. А на практика ще се получи загуба на мощност от генератора и компенсиране на загубената от него мощност с перката. С една дума наливаш 300-500 лв и си оставаш със същата мощност с която си бил само с повече излишни работи под капака. Ако някой е на друго мнение ще се радвам да обясни подробно и с факти но според мен ефекта от цялата работа ще е точно такъв.
Отговори

spasito снимка spasito 17 септември 2010 - 15:37

Именно това имах впредвид в първия си пост доста ампераж трябва-то ако ставаше така да взема да си вържа прахосмукачката от екотека за компресор знаете ли как силно духа като и извадиш маркуча :newsm05_41:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 17 септември 2010 - 16:08

Чувал съм че Рено Фуего Турбо е с ел турбина, но дали е същата незнам. Нека някой по запознат да сподели
Мнението беше редактирано от v_ankata: 17 септември 2010 - 16:10
Отговори

todor145 снимка todor145 17 септември 2010 - 16:27

тези неща не са ми ясни,ама като гледам първата графика Electric Supercharger 2 на графиката ясно личи че след 3000об.мин няма никакъв ефект , а сигурно и до 3000об/мин ще е така
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 17 септември 2010 - 17:06

 Shades, на 17 Sep 2010, 15:41, каза:

Специално за твоя мотор аз съм върл фен на компресорния вариант. Пък и освен конете, звукът кърти мивки :newsm05_41:

И вие като тролей!
Отговори

Icemann снимка Icemann 17 септември 2010 - 18:41

 Krasteff, на 17 Sep 2010, 17:06, каза:

И вие като тролей!

Е, от гледна точка на екологията това виене е по-модерно от онова на 8те цилиндъра :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg