Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Демонтаж на фарове

mileff снимка mileff 19 август 2010 - 10:58

Тази тема описва как се сваля фар на Вектра Ц/Сигнум (преди фейслифта). За целта е необходимо да свалим, или в най-добрият случай да откачим бронята, съответно първо от едната страна за единият фар, след което и от другата страна за другият фар. Ако ще се свалят и двата фара може би по-удобният начин е директно да свалим бронята за да пречи и да се намали риска от драскотини и наранявания на боята.

И така по същество :
Развиваме 3-те торкса в подкалника, които държат бронята
Публикувано изображение
След което развиваме и 2-та торкса отдолу от вътрешната страна на бронята
Публикувано изображение
След като отворим капака в ляво на фара бронята е захваната с нещо като тапа, която също сваляме (с отверка)
След като премахнем и тапата е необходимо да развием двата болта, които държат фаровете отгоре
Публикувано изображение
Тук идва и момента, в който е необходимо да откачим бронята за да получим достъп до третия болт държащ фара. За целта хващаме бронята и чрез леко издърпване навън и напред я изваждаме от копките и
Публикувано изображение
Сега вече имам достъп и до последният болт. Развиваме го и него.
Публикувано изображение
За да се освободи повече място за работа може да се извади и тръбата на казанчето за течност за чистачките. Това става чрез издърпване нагоре.
Публикувано изображение
Следва буксата на фара. Изваждането на буксата става чрез права отверка
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Единственото, което остава е да извадим фара от мястото му. Издърпваме бронята (ако не я сваляме) леко напред и надолу и изваждаме безпроблемно фара. А резултата :
Публикувано изображение

Успех!
Отговори

didko_just снимка didko_just 19 август 2010 - 14:19

Много полезно според мен. :thu:
Отговори

C driver снимка C driver 25 февруари 2011 - 13:17

Браво колега! Точно това ми трябваше! :dummy: :mhihi: Супер тема!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg