Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Масло в нафтата Astra G 2.0 dtl

Terorko снимка Terorko 07 август 2010 - 16:59

Здр маняци, имам едно малко питане възможно ле е да ми меша нафтата с маслото защото нещеше да пели колата и какво ле не правих прозрачни маркучи, възвратни клапани и нищо но след като сложих прозрачните маркучи нафтата в тях беше черна. Свалихме резервара изчистихме го , сипахме хубава нафта и пак запалихме с доста мъки и покарах малко и пак стана черна нафтата. Масло в двигателя имаше.Наложи ме се да ходя до Сф и се повозих някаде около 100 км и на другия ден в двигателя нямеше една капка масло проверих го на пръчката. Възможно ле е да смуче въздух от ГНП-то и от там да набутва маслото в нафтата ??
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 август 2010 - 17:14

Първо си купи буквар,а после си редактирай поста,че нищо не можах да разбера.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 август 2010 - 00:38

Масло в нафта може да се меша само от преден семериг на ГНП-то, или от О-пръстените на дюзите. На такъв проблем обикновено ефекта е обратен, колата си пълни маслената система с нафта.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 08 август 2010 - 07:01

Ами ако наистина нямаш масло на "пръчката" двигателя пиши го бегал.
Отговори

Terorko снимка Terorko 08 август 2010 - 09:59

Дано да не е избегал :devil-smiley-019: мерси за инфото ще откором на някой по добър маистор да видм какво ще излезе.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 08 август 2010 - 12:30

Не искам да те плаша обаче според мойте науки а и май някъде бях чел че,.....двигателите без масло не вървят.... :devil-smiley-019:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 август 2010 - 13:23

А пък според мене се преувеличават някой неща!!! Когато маслото ти е под минимум, при работеща индикация "червена лампа за масло" нямаш проблем. Може да имаш ако караш системно!!! Тая индикация показва че имаш налягане на маслото поне 0,8 бара. А за да го имаш това налягане значи имаш и достатъчно масло да го направи.
Не се заяждам колега, но пресилвате нещата. Липсите на налягане на масло ще навредят първо на турбината.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 08 август 2010 - 13:34

Изчезващо масло и омазани смулателни маркучи понякога говори и за турбинка! :devil-smiley-019:
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 08 август 2010 - 14:01

Не се знае колко под минимума е :devil-smiley-019: . А дори да е точно под минимума с това измекярско налягане на лифтерите им се случва случка. А да не говорим за лагерите на коляновия вал. То това си е само предположение от моя страна. Като се отвори и ще се види разбира се. Нещо кристалната топка ме мързи да я вадя и да гадая а боба ми свърши. Питащия да поема бавно и стремително към сервиза с бодра крачка. Експериментите с нивото на маслото не водят до нищо добро. Случвало ми се е на кораба на агрегат Зулцер 5АЛ. от ниско налягане на маслото- 0,9....1,3 при необходимо 4- 4,2 да ми повлече лагер. И последствията бяха: колянов вал за дълбоката магазия, скъсана мотовилка- долната част на която изхвърча през блока и добре че не уцели някой. Задрало бутало в цилиндрова втулка, пукната глава и най гадното което беше - писане на обяснения и рапорти докато ми свърши химикала и ме заболи ръката.
Това беше в моя случай разбира се и не го пожелавам на питащия. Дано да се оправи по тънката лайсна. :hahaha: иначе двигателя ще го пее попа :hahaha:
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 август 2010 - 14:09

 Zdravkicha, на 08 Aug 2010, 15:01, каза:

Не се знае колко под минимума е :devil-smiley-019: . А дори да е точно под минимума с това измекярско налягане на лифтерите им се случва случка. А да не говорим за лагерите на коляновия вал. То това си е само предположение от моя страна. Като се отвори и ще се види разбира се. Нещо кристалната топка ме мързи да я вадя и да гадая а боба ми свърши. Питащия да поема бавно и стремително към сервиза с бодра крачка. Експериментите с нивото на маслото не водят до нищо добро. Случвало ми се е на кораба на агрегат Зулцер 5АЛ. от ниско налягане на маслото- 0,9....1,3 при необходимо 4- 4,2 да ми повлече лагер. И последствията бяха: колянов вал за дълбоката магазия, скъсана мотовилка- долната част на която изхвърча през блока и добре че не уцели някой. Задрало бутало в цилиндрова втулка, пукната глава и най гадното което беше - писане на обяснения и рапорти докато ми свърши химикала и ме заболи ръката.
Това беше в моя случай разбира се и не го пожелавам на питащия. Дано да се оправи по тънката лайсна. :hahaha: иначе двигателя ще го пее попа :hahaha:

Къде ги омеша корабен с автомобилен двигател не мога да разбера ?Като няма какво смислено предположение да се даде , по добре да не се пише !
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 август 2010 - 15:47

 ОМЕГА, на 08 Aug 2010, 14:34, каза:

Изчезващо масло и омазани смулателни маркучи понякога говори и за турбинка! :devil-smiley-019:

Мисля че не сте прочели внимателно колега. Автора казва за омаслени ГОРИВНИ маркучи. За омасляване на турбо пътищата понякога освен турбо може и картерните газове да бъдат проблем. Дали от износване на мотора, или от не почистен филтър е друг въпроса :hahaha: . Иначе ДА за изчезването на маслото действително може да бъде от турбото, а маркучите на нафтата да са цапат от боклуци в горивото.....но за всичко това трябва да се провери всичко обстойно :hahaha:
Отговори

KRISS снимка KRISS 08 август 2010 - 19:25

Цапането на нафта и непаленето обикновенно се оказва уплътненията на дюзите, а за 100км ако ти свършва маслото ми се струва, че щеше да го забележиш на първия светофар в огледалото.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 август 2010 - 23:41

И ти си прав колега, но не можем да знаем всеки искащ съвет тук на какво ниво е.
1+ О-пръстени на дюзите от мен
Отговори

Terorko снимка Terorko 09 август 2010 - 07:14

Мерси много колеги по късно ще откарам фастролета на един разбирач да ги провери тези О пръстени да се надяваме от там да идва цялата тая баркотия в моя мотор :sad-smiley-046:
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 09 август 2010 - 07:15

 CH_M, на 08 Aug 2010, 15:09, каза:

Къде ги омеша корабен с автомобилен двигател не мога да разбера ?Като няма какво смислено предположение да се даде , по добре да не се пише !


Не съм ги "омешал" :sad-smiley-046: аз. А Ото Дизел се казва човека. Сърди се на него че е измислил дизеловите двигатели. Човек...от 15г. се занимавам с ДВГ и същественна разлика м/у автомобилен дизел и корабен няма. Е...с малката разлика че корабния е доста по-голям и изкарва около 30г. повече от автомобилния. На кораба кой мислиш ремонтира агрегатите когато се случи нещо в океана. Екипажа естественно. С много и различни по рода си проблеми съм се сблъсквал и за това предположих това.
Но най-добре е в сервиза и там ще кажат хората. Иначе с догадки едва ли дефектацията ще е успешна.
Абе чудя се защо когато ни заболи нещо или паднем и си счупим я ръка , я крак, я нещо друго и веднага отиваме на лекар? А не си пишем по форумите как да се лекуваме. Има си сервизи за такива важни неща и там хората се занимават на професионално ниво.
Отговори

Гено снимка Гено 09 август 2010 - 07:37

 Zdravkicha, на 09 Aug 2010, 8:15, каза:


автомобилните дизели си имат и датчик за налягане на маслото( не знам как е при корабните) и докато не е светнала лампата е прибързано да се твърди, че двигателя е за ремонт. На мен лично ми се е случвало да остана без масло на щеката, поради разхлабил се датчик, съответно маслото изтече в движение, но долях и се прибрах без всякакви последици
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 август 2010 - 07:22

 Zdravkicha, на 09 Aug 2010, 8:15, каза:

Не съм ги "омешал" :sad-smiley-046: аз. А Ото Дизел се казва човека. Сърди се на него че е измислил дизеловите двигатели.

Малко Офф: Създателя на дизеловия двигател е Рудолф Дизел, Ото създава двигателя с вътрешно горене.
В бъдещето Ото Дизел би "омешал" бензино дизеловия хибрид :naughtynono:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 август 2010 - 07:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg