Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с бендикс на стартер

Rodjero снимка Rodjero 26 юни 2010 - 23:06

Колеги,здравейте.Някой сменял ли е бобина за бендикса на стартера?Колата е Вектра Б X20DTL номера на бобината е 2 339303220-720.Някой купувал ли е такова нещо?Ако може да помогнете,ще съм ви благодарен.Поздрави!!!
Мнението беше редактирано от Rodjero: 29 юни 2010 - 18:44
Отговори

MaxSSi снимка MaxSSi 27 юни 2010 - 00:05

Не ти трябва номера на бобината, а номера на стартера. Бобинката струва около 50-60 лв. , защото стартера си " искал " неговото си. Мисля , че и номера на стартера ти почва с 009 числа...
Мнението беше редактирано от MaxSSi: 27 юни 2010 - 00:25
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 29 юни 2010 - 18:42

Колеги,мисля че си реших проблема с бендикса на стартера.Вчера си поиграх и го отворих,като преди това питах един майстор,който се занимава със стартери от 10г.,той провери бобината и каза че е здрава.След което ми каза да я отворя и да си почистя пластината,която контактува на двата болта вътре в бендикса и ако мога ми каза да обърна медната пластина от другата страна кадето не е нагоряла.Днес смятам да я събирам и да я пробвам тия дни.Надявам се днес да направя някоя друга снимка и да я кача за да имате напредстава как става.
Отговори

stancho снимка stancho 29 юни 2010 - 21:16

Браво колега ! Така се прави - помогни си сам.
Отговори

bencho снимка bencho 30 юни 2010 - 07:32

Браво, заначи си виканал неволята за помошник  :devil-smiley-019:

Колега наистина ще е добре да качиш некоя снимка, да се видат ка се разглобява.

Нали не си използвал чука като основен инстромент  :kinggrin:
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 09 юли 2010 - 18:31

колеги дойде време за снимките,дано да съм ви бил полезен.


http://rojero.snimka.../bendiks.516577

това е адреса на албума,там може да видите как се разглобява.Първо се зарязва леко с ножовка от единия ръб,после с една отверка се надига леко валцованото място и след това с клещи резачки се отваря лека полека.А накрая с най-хубавия инстръмент чука се затваря пак,като е добре да се намаже мястото със силикон за да не влиза вода.Като се отвори има една осичка,която държи медната пластина,тази пластина при мен беше застопорена с една шаибичка и тази шаиба беше кербована.Полека я разрязох и я махнах,на неино място сложих 2 броя зегерки.Ако някой има нужда от помощ да пише.Поздрави
Мнението беше редактирано от Rodjero: 09 юли 2010 - 18:45
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg