Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Зимна течност за чистачки?

ГостV93_* 11 декември 2005 - 18:09

Колеги, кажете някоя свястна зимна течност за чистачки, дето да няма метилов алкохол. Т.е. това най-вероятно ще рече да не е българска, защото нашенските май всичките ги правят с такъв (независимо какво пишат по етикетите).

Бях взел една от "Метро" и тия дни като я сипах и взех да я използвам - стана направо страшно. Как пръсна по стъклата и в купето се разнася дива смрад на спирт за горене. Направо трябва да се дава команда: "Газ, чорапи, наметало". :flag:
Отговори

vectra снимка vectra 11 декември 2005 - 18:16

V93, на Dec 11 2005, 06:09 PM, каза:

Колеги, кажете някоя свястна зимна течност за чистачки, дето да няма метилов алкохол. Т.е. това най-вероятно ще рече да не е българска, защото нашенските май всичките ги правят с такъв (независимо какво пишат по етикетите).

Бях взел една от "Метро" и тия дни като я сипах и взех да я използвам - стана направо страшно. Как пръсна по стъклата и в купето се разнася дива смрад на спирт за горене. Направо трябва да се дава команда: "Газ, чорапи, наметало".  :flag:
<{POST_SNAPBACK}>


Колега казвам ти веднага- ТЪРСАЧКА!Айде потърси първо с търсачката и после питай!
Отговори

bugatti снимка bugatti 11 декември 2005 - 18:17

СОНАКС
Отговори

Vassil снимка Vassil 11 декември 2005 - 18:18

Аз използвам от "Еко" бензиностанцийте. Течност за чистачките Концентрат. Нямам никакви оплаквания, а и то за тази цена от 2.69лв. оставаше да имам :flag: Като го разредиш 1:1 което прави 2л. издържа при температура от -25, а ако го направиш 1:3 демек става 4л. държи до при -10 градуса.
Отговори

ГостV93_* 11 декември 2005 - 18:53

vectra, на Dec 11 2005, 06:16 PM, каза:

Колега казвам ти веднага- ТЪРСАЧКА!Айде потърси първо с търсачката и после питай!


Колега, искаш ли ти да се пробваш с търсене на "течност за чистачки" и после да ми се караш? Щото аз преди да пусна питането търсих и ми извади следните теми:

1. Проблем с бордови компютър на Опел Вектра Б

2. Необходимост или глезотии

3. Bord Computer

4. Shell тъпи к....та, багеристи

От тия 4-те само тема №2 има информация, която по принцип би ме заинтересувала, само дето в нея се споменава само марка "Вюрт" и къде може да се намери в Плевен .
Нали се сещаш, че като съм в София ще ми е малце далечко да се разходя на 200 км в едната посока за едната течност за чистачки?
Отговори

Гостastra power_* 11 декември 2005 - 18:56

колега, ако течноста се разреди, няма да имаш проблем с миризмата!!!!Присто провери какъв концентрат е и го разреди
пс - имал съм подобни проблеми с течност точно от Метро :flag:
Отговори

ГостV93_* 11 декември 2005 - 19:05

astra power, на Dec 11 2005, 06:56 PM, каза:

колега, ако течноста се разреди, няма да имаш проблем с миризмата!!!!Присто провери какъв концентрат е и го разреди
пс - имал съм подобни проблеми с течност точно от Метро :flag:


Разредена е даже повече, отколкото й дават по етикета. Ама си смърди ужасно.
Отговори

Гостastra power_* 11 декември 2005 - 19:33

V93, на Dec 11 2005, 07:05 PM, каза:

astra power, на Dec 11 2005, 06:56 PM, каза:

колега, ако течноста се разреди, няма да имаш проблем с миризмата!!!!Присто провери какъв концентрат е и го разреди
пс - имал съм подобни проблеми с течност точно от Метро :beer:


Разредена е даже повече, отколкото й дават по етикета. Ама си смърди ужасно.
<{POST_SNAPBACK}>

ами колега, значи просто е доста гадна тази течност :flag: Пробвай с някоя друга, ако може и да е ароматизирана :)
Отговори

SGP снимка SGP 11 декември 2005 - 20:13

Преди време ми бяха пробутали една на Шел на промоция. Дадоха ми я ама е пълен боклук. В момента съм с една от Метро вземана. Сложих я без да я разреждам (преди това я държах във фризера да я проверя) но нея не я ползвам, само за пърлама е. Мууу беше исказал впечатление за една марка "Wurt" доста хора също са ми потвърждавали нейното качество. Ако ми попадне течност за чистачки от тази марка бих си купил. Успех на всички.
Отговори

kaka снимка kaka 11 декември 2005 - 20:17

Аз по цяла зима карам с вода, спирт и малко веро, не смърди и мие добре. Също така не е скъпо като смес :dancin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 декември 2005 - 20:31

MpbHku, на Dec 11 2005, 09:17 PM, каза:

Аз по цяла зима карам с вода, спирт и малко веро, не смърди и мие добре. Също така не е скъпо като смес :dancin:
<{POST_SNAPBACK}>

Ама е кофти ако вземе да се разпени верото
А ето ТУК темата на колегата Мууу
Отговори

kaka снимка kaka 11 декември 2005 - 20:34

Zhoro, на Dec 11 2005, 08:31 PM, каза:

Ама е кофти ако вземе да се разпени верото

Ти колко мислиш, че слагам? :flag: Съвсем малко, 20-30 грама, не литри :)
Отговори

Stefo G. снимка Stefo G. 11 декември 2005 - 20:42

Колега и аз съм с течност от Метро(взех я миналата година). Не помня марката(в на брат ми колата е шишето, ако искаш утре мога да ти кажа марката), но беше ароматизирана и като пръсна в купето започва да мирише много яко. А и не беше скъпа :flag:
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 декември 2005 - 22:16

MpbHku, на Dec 11 2005, 09:34 PM, каза:

Zhoro, на Dec 11 2005, 08:31 PM, каза:

Ама е кофти ако вземе да се разпени верото

Ти колко мислиш, че слагам? :flag: Съвсем малко, 20-30 грама, не литри :)
<{POST_SNAPBACK}>

Е да де ама не се ли пени и като изсъхне не белее ли???
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 11 декември 2005 - 22:52

Zhoro, на Dec 11 2005, 11:16 PM, каза:

Е да де ама не се ли пени и като изсъхне не белее ли???
<{POST_SNAPBACK}>


И аз доливам освен течността и малко веро, ама верото не белее, защото не е прах за пране :flag:
Отговори

Гостvezo_* 12 декември 2005 - 11:06

Аз миналата зима / съвсем сериозно / по необходимост пробвах с водка "Търговище" разредена с вода и мога да гарантирам, че мие прозорците много хубаво и не замръзва.
Водката просто беше залежала в офиса и нямах нищо друго под ръка.
Само споделям, иначе карам с течност от Шел, тази разредената и готова за ползване и нямам забележки.
Отговори

stokovic снимка stokovic 13 декември 2005 - 08:43

Аз също вчера се снабдих с течност - разредена и готова от бензиностанция на Еко - петролиум. 2.10 лв. за литър. става до -18 градуса
Отговори

Tsvest снимка Tsvest 13 декември 2005 - 11:02

Аз си купувам от Метро вече втора бутилка. Не съм гледал марката, но течността е тъмносиня, концентрат (май беше до -60 С), в еднолитрова прозрачна бутилка с квадратно сечение. Етикета е на немски език. Добре чисти и мирише приятно.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 13 декември 2005 - 11:48

в Шел ако заредиш за 20лева и може да си купиш зимна течност за чистачки за 50ст. литъра което си е добра далаверка :flag:
Отговори

HotBlg снимка HotBlg 13 декември 2005 - 13:44

SONAX, невероятна е ... :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg