Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Шампионати

ПИСТА ВЕЛИКО ТЪРНОВО 28.03.2010 г.

Tank снимка Tank 16 март 2010 - 12:38

Пичове, знаете за какво става дума.Последните две години беше страхотно-велико!Тази година отново ще сме домакини на откриването на сезоня с официален кръг от Националния Шампионат.
Вадете семките, място си го знаеме, и се пригответе!!! :icon_razz2:
Знаете за кого трябва да викаме знаете кои са нашите момчета... :newsm05_41:


Организация:
За състезанието - в неделя сутрин, в 09.15часа-точно!!!Среща на открития паркинг на МОЛ'а който гледа към пистата-за да заемем обичайните си места!!!
Както всяка година ОКБ сме над старт-финалната права на парапета на паркинга.Миналата година драхме гърла поне 40 човека от ОКБ от Велико Търново и региона, София, Варна, Габрово, Русе...
Тая година - повече!


Ето и програмата:
ПРОГРАМА ПИСТА ВЕЛИКО ТЪРНОВО 2010
Крайна дата за заявки: 23.03.2010 - 17:00ч.


27.03.2010
8:30 - 12:00 - Административен и технически преглед - пред Община Велико Търново
12:00 - Брифинг и техническа конференция със състезателите(задължителна)
12:30 - Извеждане на автомобилите към трасето.
13:00 - 18:00 - Тренировки по график
18:20 - Пресконференция с първите трима съответно по групи - А, Н, Х, Е

28.03.2010
10:30 - Официално откриване на състезанието
11:00 - СТАРТ

13:00 - Награждаване(веднага след края на последната серия)
13:30 - Пресконференция за победителите

Това е програмата - няма промяна от миналата година.

ТРАСЕТО ЩЕ Е СЪЩОТО ОТ МИНАЛАТА ГОДИНА ! НЯМА ДА ИМА ПРОМЯНА!

Сервизния парк в паркинга на "Домото" не е възможно да се използва тази година.
Боксовете ще бъдат разположени на улица "Оборище" , където беше миналата година.
Ще има безжичен интернет в целия сервизен парк.
Паркинг за зрители:
Южното и Северното платно от "детелината" съответно към центъра и София (можете да се ориентирате на схемата. Също така има и голямо пространство насипано с чакъл до бензионстанция ЕКО (успоредно на сервизния парк), където спокойно можете да оставите автомобилите си.

Интересното е, че ще бъде организирана томбола за зрителите срещу закупен билет от веригата супермаркети CBA. Цената им ще е 1 или 2 лева не е определена още точно. Не е задължително да си купиш билет за да наблюдаваш състезанието.
Голямата награда е АТВ, ще има и Джиесеми и други.

Още по-интересното е, че състезанието ще може да бъде проследено с УЕБ камери, които ще бъдат монтирани по пистата ( да не кажа всеки завой). Това ще се уточни като наближи.

АСК ”ЕТЪР РЕЙСИНГ” – В. Търново 5000, ул. ”Краков” 8, вх. Г, ап. 10
факс: 062/ 600 266, 0888/ 629 181 Димитър Стефанов
Мнението беше редактирано от Tank: 20 март 2010 - 23:03
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 16 март 2010 - 13:12

С нетърпение ги чаках да дойдат пак :icon_razz2: ! Има една Корса А на един Лясковски бандит който щеше да ги шчупи миналата година ако не се беше збозила Корсата :newsm05_41: !Но както и да е това за миналата година ,а тази трябва да е още по яка !!!!! Там сме и двата дена !!!!Ама аз ще съм ей там отдоло на Метро(на паркинга на Термол) ,че се вижда доста добре от там !!!
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 март 2010 - 14:09

Tank пиши ме в :newsm05_41: агитката :icon_razz2:
Ето къде бях ме миналата година :

Цитат

Среща на открития паркинг на МОЛ'а който гледа към пистата-за да заемем обичайните си места!!!

Публикувано изображение
Отговори

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 16 март 2010 - 17:12

И аз ще се постарая да съм там!Сигурно за мол-а пак отзад трябва да мина ?Оправиха ли булеварда?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 16 март 2010 - 18:53

 Desislav 18Xe, на 16 Mar 2010, 17:12, каза:

Оправиха ли булеварда?

:icon_razz2: :newsm05_41: колега ти май се шегуваш :icon_razz2: ,няма да е скоро !
Отговори

to6ko_opc снимка to6ko_opc 16 март 2010 - 19:43

Колеги,тая година ще има и участник от Търново с Опел.Това е Станислав с неговия Кадет,а ние с брат ми сме му механиците.Надявам се да ни подкрепите и да викате здраво за Тафчо. Публикувано изображение
Отговори

milenxe снимка milenxe 16 март 2010 - 19:50

Е па аз щъ не щъ съм там :newsm05_41: ,така или иначе ще бръмчат покрай нас :icon_razz2:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 16 март 2010 - 20:51

Голяма агитка от София сме там :icon_razz2:
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 март 2010 - 22:40

to6ko_opc разбира се ,че ще викаме за Вас :icon_razz2: Успех!
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 17 март 2010 - 22:58

А нали знаете къде работя аз ... принцес баш до пистата барманче съм заповядаите ... да ме отървете от работа ... :dance:
Отговори

kvalev снимка kvalev 17 март 2010 - 23:12

Там съм на 300%, отзад на МОЛ-а
Отговори

Tank снимка Tank 18 март 2010 - 22:21

Айде сектанти, знаете къде е мястото на ОКБ на пистата.Както всяка година се събираме от 9.15 на паркинга над старт-финалната права и се нареждаме на оградата над пистата като аптекарски шишета.Ще зееме яко за ОПК и якия кадетор, както и за останалите :dance:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 18 март 2010 - 23:14

Ние сме в Сервизния парк на обратния...после може да се видим.... :dance: :dance: :love_opel:
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 20 март 2010 - 17:55

Някой от колегите от София ще може ли да вземе една "шепа" стикери от старите за да можем да си набавим варненци и колегите от другите градове които ще са на пистата ;)
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 20 март 2010 - 18:45

Тоше много ясно ще викаме за Кадета и ви пожелавам голям успех :icon_razz2: :drinkin: <_< :3: :3:
Отговори

yasmania снимка yasmania 20 март 2010 - 21:22

Охооо има ме на тази снимка на Уилито, смятам и на тазгодишните снимки да ме има .. агитка от Варна - ТАМ ! ! !


П.С. Танк - мноооооо любезен браточката евалата
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 26 март 2010 - 10:51

 FirestorM, на 20 Mar 2010, 17:55, каза:

Някой от колегите от София ще може ли да вземе една "шепа" стикери от старите за да можем да си набавим варненци и колегите от другите градове които ще са на пистата ;)

Стикери ако има желаещи аз ще нося.
Тръгвам от София утре сутринта.Ако има желаещи за една среща в събота вечерта ОКБ в Търново пишете ме! :mhihi:
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 26 март 2010 - 11:38

Ето и малко подробности от местния вестник "Борба"
Най-добрите български автомобилни пилоти идват на “Писта В. Търново-2010”

Ауди със седемстотин коня под капака и БМВ с над 500 коня са най-мощните коли, които ще видим по трасето

Най-добрите български автомобилни състезатели на затворен маршрут ще стартират на “Писта ЦБА - В. Търново”, съобщи директорът на състезанието Димитър Стефанов. През уикенда по трасето с дължина 2650 метра ще карат шампионите и техните подгласници от последните години. Ще има и изключително мощни коли, които допълнително ще вдигнат адреналина на зрителите. Миналогодишният победител под Царевец Илия Царски идва отново, тук ще е и държавният първенец за 2009 г. Румен Дунев, както и предшественикът му през 2008 г. Боби Борисов. Първенецът при хиксовете Пиер Джорджо Бедини пристига с най-мощната кола „Ауди RS6”, която крие 700 коня под капака си. Габровецът Денислав Шишев ще му опонира с „БМВ Z3” с двигател над 500 коня. С много силна кола ще се състезава Константин Маршавелов - “Мицубиши Ево 10”.
Великотърновският клуб “Етър Рейсинг Тим” ще бъде представен от Емил Денев, Тодор Тодоров, Иван Ганчев, Станислав Паришков и големия син на Димитър Стефанов - Стефан, който сяда в „Пежо 306 S16”, с което Красимир Кандиларов стана вицешампион през миналата година. Възможно е да стартират и Кандиларов, и Петко Петков, но те все още водят преговори за автомобили под наем. 62 са подадените заявки за участие, трима от пилотите са чужденци - двама италианци и румънският футболист на ЦСКА Флорентин Петре. За първи път във В. Търново в пистовия шампионат ще бъде въведена задължително системата “ХАНС” за пилотите. Това е специално приспособление, струващо 1000 лева, което допълнително укрепва каската и не позволява свободно движение на врата, предпазвайки го от счупване при сблъсък.
Над 100 полицаи и маршали ще охраняват пистата, като апелът на организаторите към зрителите, които при хубаво време се очаква да достигнат 20 000, е да спазват указанията и да не навлизат в забранените зони.
Почетен председател на организационния комитет е кметът на града д-р Румен Рашев, председател - Ичко Лозев. В организационния комитет влизат още заместник-кметът Йордан Грозданов, Красимир Гърдев, Светлозар Стойчев, Георги Славейков, Петко Петков и главен инспектор Николай Терзийски - началник на РПУ В. Търново.
Автомобилите, които ще участват, са разделени в четири групи: Група "А" - туристически автомобили, в която влизат истинските състезателни машини, създадени на базата на строги правила, определени от производителите и одобрени с документ от ФИА. Група "N" - серийни автомобили със силно ограничени модификации, специално регламентирани от ФИА.
Група "Х" /Хобикар/ - свободно модифицирани автомобили, които трябва да отговарят само на кубатурата на класа и правилата за безопасност.
Новата група е "Е", в която ще се карат автомобили, които някога са имали сертификати от завода производител за съответствие на детайлите.
На 27 март /събота/ от 8, 30 до 12 часа е техническият преглед пред сградата на Община В. Търново. През този период от време ще бъде затворена за движение ул. “В. Левски”. След това от 13, 00 до 18, 00 часа е тренировката по график по трасето до мола и по Западния пътен възел. В 18, 20 ч. ще започне пресконференция с първите трима в четирите групи.
В неделя от 10, 30 ч. е официалното откриване на състезанието, в 11, 00 ч. започва същинската битка по трасето. Награждаването е предвидено за 13 часа и ще бъде в стил „Формула 1”. Призьорите ще получат купи, масла и маркови вина на терасата на сградата, използвана за ВИП зона, и ще къпят с шампанско феновете отдолу.
:mhihi:
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 26 март 2010 - 13:15

 Krasteff, на 26 Mar 2010, 10:51, каза:

Стикери ако има желаещи аз ще нося.
Тръгвам от София утре сутринта.Ако има желаещи за една среща в събота вечерта ОКБ в Търново пишете ме! :mhihi:
Ще има утре наши момчета на срещата ще им кажа да вземат ;)
Отговори

emil enev снимка emil enev 26 март 2010 - 13:25

 Krasteff, на 26 Mar 2010, 11:51, каза:

Стикери ако има желаещи аз ще нося.
Тръгвам от София утре сутринта.Ако има желаещи за една среща в събота вечерта ОКБ в Търново пишете ме! :mhihi:


Как да те открием в неделя за стикери,ако може телефон или място и час ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg