Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Проблем с оборотомер - Corsa B

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 13 февруари 2010 - 19:01

Здравейте колеги,

Имам следният проблем. Наскоро си смених километража с нов(втора употреба), който има оборотомер. Проблемът е, че всички уреди на колометража работят коректно без обототомера? На празен ход показва около 50 об./мин., а в обороти- не повече от 100-150. Не съм сигурен дали трябва да се направи някаква допълнителна корекция/калибровка специално за оборотомера или има друг проблем? Двигателят ми е 1,2 моноинжекцион, а километража/оборотомера е свален от Tigra - 1,4. Незнам дали това има значение? Благодаря предварително. 
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 13 февруари 2010 - 20:09

Купи си нов оборотомер, минали са те.
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 13 февруари 2010 - 23:19

 Lord Extra, на 13 Feb 2010, 20:09, каза:

Купи си нов оборотомер, минали са те.


Означва ли това, че проблема е единствено от оборотомера?
Мнението беше редактирано от Станислав Бързаков: 13 февруари 2010 - 23:27
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 14 февруари 2010 - 08:56

Според мен има вариант на твоята букса на таблото просто да няма изкарана букса, която да подава сигнал към оборотомера.
Прегледай ТАЗИ тема - има описана цялата процедура по добавянето на кабелчето. :drinkin:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 14 февруари 2010 - 13:05

Е, все пак показва изменение на оборотите. Според мен вероятността да е от дизел е мноооооого голяма. Така се беше случило при мен. А на Тиграта дали е бачкакло нормално?
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 14 февруари 2010 - 13:13

Да но дизелова Тигра няма . Има само от новите а те километражите мисла ,че няма как да стане .
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 14 февруари 2010 - 13:42

Честно казано колата, от която е свален колометража не съм я виждал. Така ми беше обяснено от собственика. В понеделник ще го питам дали е точно такава, каквато ми я описа. Надявам се да не съм си купил неизправан колометраж? И все пак, ако някой се е сблъсквал с подобен приблеми или знае причината за възникването му, молоя да пише. Сигурен съм, че едва ли съм едниственият потребител, сблъскал се с подобен проблем и ще е интерсно за всеки, който предприеме такова начинание :) Благодаря
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 14 февруари 2010 - 16:16

Много лесно се разбира дали е от дизелова кола или не. Виж до колко е разграфен. ако е до 6000 значи е дизел ако е нагоре значи бензин.
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 14 февруари 2010 - 16:34

Ако това е така, означава че са ми продали километраж за дизелпвата модификация. Утре ще се уточняваме с колегата- продавач.
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 14 февруари 2010 - 17:28

Колега по умния варянт е да си сложиш само оборотомер. От сорта на измервателните уреди за напрежение налягане на маслото .........
Мнението беше редактирано от siegfrid: 14 февруари 2010 - 17:53
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 24 февруари 2010 - 14:53

На всички, които отговориха, голямо Благодаря!!!! Най- точният отговор обаче, се оказа на 4ebura6ka. Колега, оборотомера наистина се оказа от дизелов автомобил. За съжаление, това стана ясно чак след като се хванах и внимателно разглобих обототомера. Там, на платката много ясно си е написано "diesel". "Търговца" - kraskata_corsa се оказа или пълен измамник или просто некомпетентен, защото когато му казах, че оборотомера не е от бензинова кола, той започна да ми пелтечи, че нещо объркал, пък после се оказа, че не той го бил продавал и т.н. В крайна смета, когато си поисках парите обратно, ми беше обяснено, че няма да ми ги върне, защото 3-то лице/собствника на псевдо-бензиновата Tigra/ се дърпал, под предлог, че може да съм повредил километража... Да, ама не. Километража работи точно толкова, колкото и когато си го купих.
Сега си имам два километража и много "горчив опит" от "търговци" тук. Дано не ви се случва да попадате на такива.

П.С. А към, търговеца: "Колега, ако и ксеноните, които продаваш са за "дизелови Тигри", още доста колеги ще си изпатят от теб!" :icon_confused:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 февруари 2010 - 09:27

Личните взаимотношения и договорки - на ЛС :icon1_mrgreen:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg