Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Какви са тези черни кутии? Вектра Б Х18ХЕ

zdravkop снимка zdravkop 23 януари 2010 - 13:55

Колеги, знае ли някой какви са тези черни кутии и за какво служат, дето съм ги отбелязал вдясно и отгоре на акумулатора?

Публикувано изображение

Както и тази под акумулатора:

Публикувано изображение

Предполагам, че са гнезда за предпазители, но не са ми ясни за какви елуреди са. Благодаря на отзовалите се.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 януари 2010 - 13:58

Релета и предпазители :pardon: Обърни се към Иво за повече разяснения
Отговори

kvalev снимка kvalev 23 януари 2010 - 14:24

Човече сирозен ли си ????????????

Тясната пред акумулатора съдържа мисля че бяха 6 релета, които са ти за комбинаците на перките......

Правоъгълната отзад до рога ти е табло с предпазители и релета - кое за какво е най-вероятно пише на капачета.

Между акумулатора и калника ти е компа на газовия инжекцион..... поне така ми се струва на снимката.....


Поздрави.
Мнението беше редактирано от kvalev: 23 януари 2010 - 14:34
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 23 януари 2010 - 14:28

kvalev, благодаря за това, че се опита да поясниш нещата, в които и ти не си сигурен. Само но разбрах имотиконката за прочитането на правилата за какво е? И темата не е закрита.
Иво, писал съм на адаша ти ЛС. :pardon:
Отговори

kvalev снимка kvalev 23 януари 2010 - 14:40

Амииииии сигурен ли си че не съм сигурен......

Да бе верно за емотикона, махнах го - исках да кажа да почетеш .......


Мисля че се шегуваш, след като имаш близо 1000 поста в този форум, би следвало да не се излюпваш ей сега с такива въпроси.


Най-малкото което трябва да си научил е къде да прочетеш нещо при положение че става въпрос за Опел.


И ако искаш може да си дръпнеш една Autodata, която би отговорила на голяма част от въпросите ти да не говора за TIS2000.


Айде много здраве.
Отговори

dionisi снимка dionisi 23 януари 2010 - 21:10

Да вметна и аз :newsm05_41:
Тази пред акумулатора - релета и бушони за перките на вентилаторите,
в дясно от акумулатора компютъра на ГИ-то
тази зад акумулатора - там са ти бушоните от FV1 до FV6/по схемите/. Това са предпазителите преди таблото с бушоните вътре в купето. Примерно на един такъв бушон са свързани 10на бушона вътре в купето. Ако знаеш само колко съм търсил къде се намират тези бушони.... направо се бях побъркал един ден, даже тема пуснах и накрая ги открих... след няколко часа :devil-smiley-019:

Пропуснал съм една кутийка :)
тази която е най-вдъното на първата снимка - там се намира релето за бензиновата помпа и още някакво реле, което не помна за какво беше.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 23 януари 2010 - 21:12
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 23 януари 2010 - 21:21

 dionisi, на 23 Jan 2010, 21:10, каза:



Едно голямо благодаря! :devil-smiley-019: Това е отговор на въпросите, а не изхвърляне като някои други колеги.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 07 февруари 2010 - 23:54

 kvalev, на 23 Jan 2010, 14:24, каза:

Между акумулатора и калника ти е компа на газовия инжекцион..... поне така ми се струва на снимката.....


колега сигурен ли си, че това е за газов инжекцион? защото моята го има това, но не е с газ
:drinks: вектрата е със същия мотор, като на колегата автор на темата.
Отговори

VectraB снимка VectraB 08 февруари 2010 - 02:11

 Vectra Rulzz, на 07 Feb 2010, 23:54, каза:

колега сигурен ли си, че това е за газов инжекцион? защото моята го има това, но не е с газ
:drinks: вектрата е със същия мотор, като на колегата автор на темата.

99% съм Сигурен, че ограденото (дясно/долу на първата снимка от първия пост) е ECU за ГИ.
Възможно е да имаш предвид Въздушната помпа/Secondary Air Pump. Тя е закрепена на калника, до акумулатора.
Има писано във Форума каво представлява.
Мнението беше редактирано от VectraB: 08 февруари 2010 - 10:12
Отговори

HellRell снимка HellRell 08 февруари 2010 - 07:49

Да това отдясно на акумултора е комп за газовото, скоро си монтирах такова чудо същото, с малката разлика че моята не е газов инжекцион а обикнвенна.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 08 февруари 2010 - 10:21

Това не го разбрах - с компа на обикновената газова уредба... :drinks:
Отговори

oci снимка oci 08 февруари 2010 - 15:03

 dionisi, на 23 Jan 2010, 21:10, каза:

Пропуснал съм една кутийка :)
тази която е най-вдъното на първата снимка - там се намира релето за бензиновата помпа и още някакво реле, което не помна за какво беше.

Поздрави.


Там е и релето за измиване на фаровете(ако има такова колата)
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 09 февруари 2010 - 18:13

 VectraB, на 08 Feb 2010, 2:11, каза:

99% съм Сигурен, че ограденото (дясно/долу на първата снимка от първия пост) е ECU за ГИ.
Възможно е да имаш предвид Въздушната помпа/Secondary Air Pump. Тя е закрепена на калника, до акумулатора.
Има писано във Форума каво представлява.


колега объркал съм се. прав си че имах впредвид въздушната помпа, която е до калника. много ти благодаря за разяснението, защото на един в магазин за авто части му заприлича на изпарител за ГИ и ме хварли в 2 дни размисли с този коментар. даже днес гледах на един приятел вектрата и видях, че и неговата има.мерси колега :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg