Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Х20ДТЛ

toreto_94 снимка toreto_94 09 декември 2009 - 16:25

Колеги имам проблем с ЕГР клапана на Х20ДТЛ. Когато запаля колата и се опитам да я изфорсирам тя се форсира до 3800 оборота и не иска повече.Четох във форума че този клапан може да се почиства.Почистих го с надеждата че ще заработи но не,пак не иска.ЕКУто ми дава грешка Р0400 за рециркулация на изгорелите газове.Изчистих грешката но пак не иска.Кажете какво мога още да направя.Ако може някой да даде снимков материал относно затапването му ще е най-добре.
Отговори

Shades снимка Shades 09 декември 2009 - 16:41

За затапването отсега ти казвам да забравиш - просто не става. Чистил си клапана, а колекторите и вихровите клапи чистени ли са? Огледай също така и вакуумите, може да има някой откачен и оттам да дава грешката.
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 09 декември 2009 - 19:09

Колега на кое казваш вихрови клапи и т.н.Вакуумите са закачени проверих ги много пъти.
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 09 декември 2009 - 23:41

Ето малко снимки да видите за какво става на въпросКликни ТУК
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 09 декември 2009 - 23:55

Точно за това от снимките става на въпрос, но така като гледам си ги изчистил добре.
Препоръчително е да замениш сега и металната гарнитура коато извади с нова иначе може да има пак пробив и труда ти отива на вятъра.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 10 декември 2009 - 10:07

то и аз го правих това и си смених и гарнитурата с нова, но ми се струва че сега ми изпуска точно от нея... трябваше да я намажа със силикон...
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 10 декември 2009 - 21:21

А подобрение има ли иначе?
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 10 декември 2009 - 22:15

Не поне аз не усещам
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 10 декември 2009 - 23:30

P0400 при тез матори излиза почти винаги при запушен всмукателен колектор...Сваляш, чистиш и си готов!
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 11 декември 2009 - 13:05

 toreto_94, на 10 Dec 2009, 22:15, каза:

Не поне аз не усещам


Аз един ден чистих само клапата ама тя беше много се наслоила и усетих подобрение ама за кратко на следващия ден всичко по старо му!
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 11 декември 2009 - 15:48

 s7ifl3r, на 10 Dec 2009, 23:30, каза:

P0400 при тез матори излиза почти винаги при запушен всмукателен колектор...Сваляш, чистиш и си готов!



А можеш ли да ми кажеш каде се намира този всмукателен колектор или да покажеш некви снимки
Отговори

Shades снимка Shades 11 декември 2009 - 15:58

В предния край на мотора. Това са тръбите, през които въздухът постъпва в мотора ;)
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 11 декември 2009 - 16:03

Да не е това което съм показал на снимките по горе?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 11 декември 2009 - 17:22

Същото колега, точно това което си чистил.... И аз моя всмукател го изчистих преди година и нещо и като че ли малко живна във ниските след истенето. Аз да питам, ако при чистенето попадне част от мръсотията навътре към мотора какво ще стане ?
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 11 декември 2009 - 18:00

 Shades, на 11 Dec 2009, 15:58, каза:

В предния край на мотора. Това са тръбите, през които въздухът постъпва в мотора ;)



Значи аз чистих тези отвори и клапи обаче забелязах че в маркуча кйто отива към турбото има масло.Това хубаво ли е или не е.Ако не е хубаво от къде може да е проблема.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 12 декември 2009 - 00:05

В на повечето има,както и в моя.Не е страшно,да не кажа че си е нормално! Метай гас смело!!!
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 12 декември 2009 - 00:07
Отговори

Shades снимка Shades 12 декември 2009 - 00:14

"Нормалното" масло в маркучите може да значи прецакана вакуум-помпа или изтърбушена мембрана на ЕГР-клапана :love_opel:
Отговори

toreto_94 снимка toreto_94 12 декември 2009 - 00:24

А аз как да разбера от какво е?

А какво мога направя за да излъжа ЕКУто да не дава тази грешка(Р0400).Защото като я даде и светне чека колата се "спъва"?
Отговори

Shades снимка Shades 12 декември 2009 - 00:30

За да "излъжеш" компютъра, си изчисти колектора и ЕГР-а хубаво, след това ако се появява още се огледай за течове (въздушни) по вакуумната система. Скъсани маркучи, накрайници и т.н. са евентуални причини. Само че, тогава грешките често варират. Ако вади само Р0400 на 90% ще се оправи с чистене. Оставяме 10% за дефектирал ЕГР.

Колкото за маслото, ако се е издънила мембраната, основното е, че започва да хвърля гадости от горния край на ЕГР-а (само за пластмасовите) и омазва маркуча на входящия въздух. Ако е от вакуум-помпата, като откачиш тройника под нея обикновено си капе масло доволно.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 12 декември 2009 - 15:42

 Shades, на 12 Dec 2009, 0:14, каза:

"Нормалното" масло в маркучите може да значи прецакана вакуум-помпа или изтърбушена мембрана на ЕГР-клапана :love_opel:

Дам сигурно е така.Странното е че мойта почна да вкарва повече масло откакто ми сложиха нова вакум помпа. :love_opel: Не е болка за умиране,че има масло,а и в крайна сметка това са коли втора ръка,на не малко километри.Язък за труда на еколозите на запад за капка масло в панделата прибират... :wall: :wall:


Цитат

Колкото за маслото, ако се е издънила мембраната, основното е, че започва да хвърля гадости от горния край на ЕГР-а (само за пластмасовите) и омазва маркуча на входящия въздух.


Мойта точно това прави!Дали има идея да я сменя и дали ще върви повече с нова?
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 12 декември 2009 - 15:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg