Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Мазила за гуми

iivanov1 снимка iivanov1 29 септември 2009 - 12:09

Здравейте!

Виждал съм гуми намазани като с течен парафин или нещо такова. Предполагам, че е някаква защита от слънцето, но не съм сигурен.

Някой може ли да ми каже каква е тази течност и има ли смисъм от нея?
Отговори

fanatic снимка fanatic 29 септември 2009 - 12:13

Течен парафин е а има и силикон. Част от почесването на клиента като му измият колата. Никаква защита не е...
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 29 септември 2009 - 12:52

Има мазила за гуми, които придават много добър вид на същите, но поне това което ползвам аз е предназначена за напръсквние и последващо съхранение! Няма парафин, но пак си е някаква химия - италианска доколкото си спомням. За съжаление не мога да кажа марка в момента и дали става за постоянна /ежедневна/ употреба, тъй като е в мазата на вилата ми при зимните гуми, които и в момента изглеждат така сякаш съм ги пръскал вчера, а не в началото на лятото. Спомням си, че препарата го закупих преди около година от Бриколажа в Стара Загора - стилажите за автокозметика.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 29 септември 2009 - 13:04

Метро, Бриколаж, Практикер, в някои Билла, Кауфланд...
магазините за автокозметика. Има ги като спрей, май и като паста също.
Отговори

FRYER снимка FRYER 29 септември 2009 - 13:06

 fanatic, на 29 Sep 2009, 01:13 PM, каза:

Течен парафин е а има и силикон. Част от почесването на клиента като му измият колата. Никаква защита не е...


Не е течен парафин! Има глицерин като съдържание като може да се мажат гумите и само с глицерин.Поне аз така практикувам и е най-евтино.Глицерина не предпазва гумите от UV лъчи,но ги предпазва като ги подхранва и запазва еластичността им.Но имайки в предвид,че се маже само външния борд,защитата в процентно съотнешение е по-малко от 50.
Отговори

fanatic снимка fanatic 29 септември 2009 - 13:14

 FRYER, на 29 Sep 2009, 02:06 PM, каза:

Не е течен парафин! Има глицерин като съдържание като може да се мажат гумите и само с глицерин.Поне аз така практикувам и е най-евтино.Глицерина не предпазва гумите от UV лъчи,но ги предпазва като ги подхранва и запазва еластичността им.Но имайки в предвид,че се маже само външния борд,защитата в процентно съотнешение е по-малко от 50.

Да прав си че имаше и глицерин. Междувпрочем глицерина е хубав за мазане на уплътненията зимата за да не залепват. Нигрин, Зонакс все става и не къртиш вратата като дойде зима....
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 29 септември 2009 - 13:17

За уплътненията май и течен парафин ставаше...
Отговори

FRYER снимка FRYER 29 септември 2009 - 13:20

 Peshotiger, на 29 Sep 2009, 02:17 PM, каза:

За уплътненията май и течен парафин ставаше...



За уплътненията е препоръчително глицерин или силикон.Може би е по-добре силикон от гледна точка на това, че глицерина се разтваря във вода.

Между другото глицерина е много стар метод за предпазване на уплътненията и гумите по колата(тогава още нямаше силикон).Това инфо съм го чел дори и в книгата на първата ни Жигула а после и Лада.

Течния парафин е по-подходящ за материали като PVC и ABS.
Мнението беше редактирано от FRYER: 29 септември 2009 - 13:23
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 29 септември 2009 - 13:46

колега тъй като съм рабопотил в автомивка тожа е преперат за гуми един зелен и се разрежда с вода и се майат гумите също става и за 4ерна пласмаса но не е хубав щото има гаден мирис! няма никва защита
Отговори

vulka снимка vulka 29 септември 2009 - 14:03

Колега като ходиш на автомивка помоли момчетата да ти дадат малко препарат за гуми
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 29 септември 2009 - 14:10

Аз използвам едно на Nigrin от практикера ама е скъпо, пръска се върху гумата и се получава една бяла пяна след това се трие с парцал и става идеално лъскаво, но ми предложиха и едно на Мотол което се разрежда с вода (то е 750мл. и като го разредиш става 1,5 литър) и го мажиш, само че не е така трайно но пък е евтино и доста време се използва.
Отговори

Branimir снимка Branimir 29 септември 2009 - 15:01

Колега точно това за което говориш го има по бензиностанциите. Служи за освежаване на гумите и за защита от слънцето ( поне така пише ) . А иначе сега по автомивките пръскат накрая с течен парафин и силикон за да изглеждат хубаво само :) както каза един колега - да те почеткат малко :)
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 26 октомври 2009 - 02:23

това което ползвам се казва "Magic Dressing No.33" Публикувано изображение на фирмата Auto Magic, продават го помпи и в туби, помпата излиза около 9$ а тубата е 40$ (1 Galon = 3.785 liter), в България съм виждал на едно място да го продават но за съжаление само в туби и то беше на около 90-100лв. Та от личен опит Ви казвам, страхотен продукт е тубата ми стига за близо година при положение, че я слагам на 4-те си коли, ухае приятно, нанася се с пръзкалка-помпа, не се разрежда, гумите яко лъщят дори след като е валял дъжд
Отговори

slavyanbg снимка slavyanbg 26 октомври 2009 - 15:05

А от къде мога да си купя глицерин и колко струва?
Отговори

becinko снимка becinko 26 октомври 2009 - 15:20

Колеги,на мен гумите не са ми толкова зор колкото броните,някъде из темите четох за нещо на Нигрин, и Turtle wax,обаче някой знае ли дали има ефект,защото мазах с някъв силикон който ми дадоха от една автомивка тои се отми веднага същото се получи и с парафина,кажете с кво да намажа броните ,мн са сиви :(
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 октомври 2009 - 15:20

Аз пък ползвам друго понякога,
безцветни лустро гъби за обувки :newsm05_41: . Има на някой места едни евтини по 50ст. бройката. Зимам си 4,5. Гумите стават идеални, черните лайстни и прочие и те. После ги хвърлям в кофата.
Държи доста време и изглежда готино.
Българска ми работа. :icon_wink2:
Отговори

becinko снимка becinko 26 октомври 2009 - 15:21

И като завали няма и помен от цялата работа ...
Отговори

Shades снимка Shades 26 октомври 2009 - 15:22

За броните ползвам Turtle Wax Black Chrome. Страхотен ефект, само дето цапа много докато дръпне - около 10 мин. Между другото става и за гуми :)

Публикувано изображение
Отговори

becinko снимка becinko 26 октомври 2009 - 15:24

А ако завали пада ли ?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 октомври 2009 - 15:24

 becinko, на 26 Oct 2009, 15:21, каза:

И като завали няма и помен от цялата работа ...


Горе написах, че държи доста. Ползвам 1 гъба=1 гума.
Давах редовно по 10,20лв. за некви препарати които бяха Мики Маус работа.. държат по 1 ден и минах на тоя вариант.
Въпрос на предпочитания. :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg