Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Вектра Б монтаж на климатроник

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 08 септември 2009 - 22:16

Така,колеги търсих доста по-въпроса ,но не успях да намеря нищо !Искам да ви попитам какво е нужно за преправяне на климатик към климатроник!Някой хора ми казаха ,че било нужно само контролното табло !Публикувано изображение

но според мен не е само то !Интересува ме какво още освен него трябва за направата на климатроника и как трябва да се върже !Сегашните врътки как ще се контролира после ?По-компресора трябва ли да се прави нещо или направо трябва да се сменя с друг !Моля някой колега който е запознат по-въпроса или някой който го е правил да сподли ?Благодаря ви много !Извинявам се ако има такава тема,просто не съм я намерил !

Поздрави!! :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 22:37

по-добре се откажи, ако нямаш железни нерви, разликата между климатик и климатроник е огромна, много повече електроника, разлика в управлението на клапите, може би и в самата кутия на парното и кво ли още не
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 08 септември 2009 - 22:45

Ами мен точно това ме интересува ,какво трябва да закупя и кое трябва да се смени !Мнения от рода на продай си колата и си вземи с климатроник не са ми нужни !Интересува ме какво е нужно и какво трябва да се преправи ?

Благодаря !!!

Поздрави!! :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 23:21

ако не забравя утре ще питам моя приятел дето сменя воланите, той е виждал всичко нагледно, и ще ти кажа какви са разликите, но доста неща ще има за сменяне и не малко инсталация за правене
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 08 септември 2009 - 23:27

 Shmortz, на 09 Sep 2009, 12:21 AM, каза:

ако не забравя утре ще питам моя приятел дето сменя воланите, той е виждал всичко нагледно, и ще ти кажа какви са разликите, но доста неща ще има за сменяне и не малко инсталация за правене


Благодаря много за вниманието :flag: !!

Поздрави !!! :flag:
Отговори

hudson снимка hudson 09 септември 2009 - 08:56

Сменя се всичко, което е отзад зад барчето - все пак, на твоята ти въртиш врътките за клапите, а при климатроника е с ел. задвижване. Не помня само компютъра му и той ли беше там или на друго място.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 09 септември 2009 - 12:28

Значи нещата който ми трябват са :контролното табло,ел.кклапи на мястото на механичните !Друго трябва ли да се сменя ?

Благодаря !!

Поздрави!! :flag:
Отговори

hudson снимка hudson 10 септември 2009 - 08:33

 Mr^DeatH, на 09 Sep 2009, 01:28 PM, каза:

Значи нещата който ми трябват са :контролното табло,ел.кклапи на мястото на механичните !

Не, не само клапите - ако тръгнеш да ги разглобяваш и после да експериментираш как да ги закачиш на твоята, със сигурност ще ги прецакаш. Имах предвид да смъкнеш целия модул/кутия барбар със клапи, радиаторни пити, датчици и т.н.
Отговори

Petio снимка Petio 10 септември 2009 - 09:30

Мене също ме интересуваше такава тема и щях аз да я пускам
Добре де при вектра б клапите не са ли си пак електрически в смислъл врътката нали си прави цял оборот и така та си мислех да не са си електрижни и да се заблуждаваме че като са врътки всичко е жила може ли някой да каже със сигурност как е положението защото мисля да взимам вектра б и да се пообразовам предварително
Отговори

hudson снимка hudson 10 септември 2009 - 10:45

При климатик са с жила. При климатроник са с ел. задвижване.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 10 септември 2009 - 17:43

абе разликите са големи има и температурни датчици, електронен модул за вентилатора на парното, датчик за осветеността, има също и сигнал за скоростта на движение
Отговори

hudson снимка hudson 10 септември 2009 - 19:19

Датчика не е за осветеност (щото ще ти пали фаровете), а за силата на слънчевото греене. И с изключение на него, всичко си е в кутията с клапите и питите или на панела с контролните бутони. Затова и му казвам да си вземе всичко което е зад барчето.
Отговори

HellRell снимка HellRell 10 септември 2009 - 20:26

Съжалявам ако на някой му се стори глупав въпроса ми.

Но заслужава ли си всичките усилия, нерви и пари, които ще ти коства преминаването от климатик на климатроник?
Къде е толкова разликата? Наистина ще може да ти поддържа определена температура, която си задал. Но какво друго ? Има ли други съществени предимства ?
Отговори

bocko снимка bocko 10 септември 2009 - 21:30

И аз силно се интересувам дали това може да стане и ще пожелая на колегата да се въоражи с много търпение.И ако има някакви затруднения с електрическата част на драго сърце бих се отзовал да помогна ;) 


Поздрави.
Отговори

Maiky снимка Maiky 11 септември 2009 - 14:44

 HellRell, на 10 Sep 2009, 09:26 PM, каза:

Но заслужава ли си всичките усилия, нерви и пари, които ще ти коства преминаването от климатик на климатроник?


НЕ. Колата никога няма да я като такава, излязла заводски с климатроник, защото няма да отидеш в официален сервиз да си поръчаш инсталацията, няма да имаш всичко както си е, все нещо ще се побългари и те така!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 11 септември 2009 - 22:19

 HellRell, на 10 Sep 2009, 09:26 PM, каза:

Съжалявам ако на някой му се стори глупав въпроса ми.

Но заслужава ли си всичките усилия, нерви и пари, които ще ти коства преминаването от климатик на климатроник?
Къде е толкова разликата? Наистина ще може да ти поддържа определена температура, която си задал. Но какво друго ? Има ли други съществени предимства ?


Виж сега колега !Според мен всяко едно нещо което правя по-колата си заслужава !Все пак ако не си заслужаваше нямаше да го правя !Всичко това е за собствен кеф !

Сега някой ще напише ,ами купи си кола с климатроник !Ами там е работата ,че аз си харесвам мойта кола и просто искам да си я развивам от всякъде както си искам !
На мен ми я ясно ,че няма нищо лесно на този свят !Просто след като с и го направя,въпреки нервите който съм коствал и средствата ще ми е по-кеф да си карам колата !Както и да е ,все още само се интересувам какво трябва да си набавя за целта !Когато почна да го правя ,ще кача подробна информмация кое как и защо !



 bocko, на 10 Sep 2009, 10:30 PM, каза:

И аз силно се интересувам дали това може да стане и ще пожелая на колегата да се въоражи с много търпение.И ако има някакви затруднения с електрическата част на драго сърце бих се отзовал да помогна ;)


Поздрави.


Благодаря колега,чеми предлагаш помоща си !!Ако ми се наложи ще се обърна към теб :flag:

Поздрави!!! :flag:
Отговори

bocko снимка bocko 17 септември 2009 - 19:34

Здрастииии колега някакво развитие по темата че ми стана много интересно, ако намериш някой вектра от тея англииските с климатроник и да вземеш всичките джажи от нея, т.е. да я ползваш за донор дали няма да стане?

Поздрави.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 септември 2009 - 22:00

Ами трябва да стане колега,но в момента кризата ме хвана доста и ми се провали проекта ХЕ и нещо не мога да спя :newsm05_41: !То поІпринцип ще стане ,само трябва контролното табло,тия електронни клапи и някакви датчици до колкото разбрах !Абе всичко става,стига мерак да има,пари и нерви всичко става !

Поздрави!! :mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 17 септември 2009 - 22:13
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 септември 2009 - 00:31

при десния волан и кутията на парното е различна, точно от там може да не паснат нещата за левия волан иначе всичко друго е същото май
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 21 септември 2009 - 18:19

Колега на въпроса ти - http://www.vectra-club.ru/forum/viewtopic....=60&t=89013

Наздраве :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg