Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B x18xe-проблем

the_beast снимка the_beast 15 юни 2009 - 13:36

Здравейте на всички.
Доста се рових в сайта, но неоткрих сходни проблеми с моят и реших да пусна нова тема.
Имам Opel Vectra B 1.8i 1997 (x18xe). Когато запаля колата(студена) си работи нормално подържа ниски обороти, като подам газ реагира веднага. Проблемът е след като загрее- започва да си мени тихите обороти, когато се подаде малко по-рязко газ и забива моцуната и така докато стигне 3000 обр. и след това започва пак да си работи нормално. При плавно подаване на газта работи нормално. Ходих на няколко "майстора" и казват, че грешки на компютъра няма, гледаха ламбда сонда, дебитомер, ваклуми по маркучите и немогат да отрият проблема(естестве казват смени, кабели свещи и бубина- смених кабели и свещи като бях сигурен че не е в тях проблема ама за всеки случай). Единствено един майстор ми каза, че при рязко подаване на газ не подава правилно предварени но неможа да установи каква е причината. След това започнах сам- почистих моторчето на празният ход, клапата, ЕГР си работи и то сработва само при плавно подаване на газта при рязко изобщо несработва. Пробвал съм и с дебитомер от друга кола сменях и датчина за входящият въздух и пак същата работа. Никога не ми е святкала жълта лампа. Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да помага.
Благодаря Ви предварително.
Мнението беше редактирано от the_beast: 15 юни 2009 - 13:44
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 15 юни 2009 - 13:55

Привет колега,при мен нешата стоят по същия начин ,но ми дава и друг проблем.И преи мен си мени обуротите като е топла,съчо така по-някога гасне като е на свободна.И аз като теб изчетох доста за нашите двигатели и установих ,че един от големите проблеми на Х18ХЕ е датчика на коляновия вал.
И така,понеже нямах в момента 100 лв да си купя нов,извиках един приятел със същия мотор и свалихме неговия датчик и го сложих на моята кола,уви всичко зе да работи както трябва.Сложих си пак моя и отново същите проблемчета.Така разбрах ,че наистина при мен този датчик ми дава проблемите.Не мога да ти кажа със сигурност при теб дали е така,ако имаш познат със същия мотор ,разменте ги и пробваи дали ще се оправи :clap: !!!

п.с.Надявам се да съм ти помогнал!!!

Поздрави !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg