Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Как се сваля волана

Bad Racer снимка Bad Racer 26 април 2009 - 14:29

Колеги не мога да си сваля волана на омегата.Свалих болта но не иска да излиза проклетията.С какво ли не го напъвах.Дърпах като идиот,не ми останаха ръце.Бих с чук по оста ама само подбих малко резбата.Затова ако има някой който е имал същият проблем да споели.Гледах някъв специален инструмент за сваляне на волана ама от де да го търся пък той и така не излиза.Той волана е от някъв опел ама така взех колата.Не съм виждал Омега с такъв волан.За това помагайте с каквото можете.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 26 април 2009 - 14:55

Ако е като на vectra A . Голям зор беше докато го сваля и най-накрая с баща ми направихме една скоба и така излезе. Ето снимки малко на волана но скобата не съм я снимал.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от siegfrid: 26 април 2009 - 22:02
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 26 април 2009 - 15:03

Колега подобен е малко по ръбести са извивките.На кадет съм виждал такъв.И на всичко отгоре си е облечен в кожа.Дали ниакои се е забавлиавал или си е така незнам,но както и да е.Вътре фланеца е един и същ.Но неще.Не съм пробвал да го закача с друга кола да го отскубна щото вече толко съм му набрал :icon_razz2:
Отговори

gsimania снимка gsimania 26 април 2009 - 16:30

Вчера правих такава скоба.Мога да ти покажа как да си направиш и няма да имаш проблем със свалянето на волана.Утре ще пусна снимка.
Отговори

georgiam снимка georgiam 26 април 2009 - 16:52

Напръскай със спрей за раздвижване или WD40 изчакаи 15-20 мин и пробваи , при мен стана!
Мнението беше редактирано от georgiam: 26 април 2009 - 16:52
Отговори

Sandman снимка Sandman 26 април 2009 - 19:14

Моя излезе с МНОГО зор, дърпане и сучене на всички страни. Само не махай гайката съвсем, да не си избиеш зъбите.
Отговори

doolettle снимка doolettle 26 април 2009 - 19:30

ако имаш перфоратор за бетон подръка става много бързо но както е казал Sandman не махай нацяло гайката. Не съм вадил точно волан но спестява много бой с чука, все пак прави 1200 удара в минута :icon_razz2:
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 26 април 2009 - 19:47

 gsimania, на 26 Apr 2009, 05:30 PM, каза:

Вчера правих такава скоба.Мога да ти покажа как да си направиш и няма да имаш проблем със свалянето на волана.Утре ще пусна снимка.

Колега ще съм ти много благодарен ако дадеш някакви снимки :icon_razz2:

 georgiam, на 26 Apr 2009, 05:52 PM, каза:

Напръскай със спрей за раздвижване или WD40 изчакаи 15-20 мин и пробваи , при мен стана!


Човек какво ли не пръсках,WD40,Спирачна течност,смазки,и не става.Надявах се поне зъбите да си избия но поне ще съм щастлив но не става :thu:
Отговори

gsimania снимка gsimania 26 април 2009 - 21:14

ОК Утре.
p.s.Мога да ти я подаря направо. :icon_razz2: Дай ми адрес и ти я пращам по Еконт.
Мнението беше редактирано от gsimania: 26 април 2009 - 21:16
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 26 април 2009 - 22:27

Моя волан го спуках от бои , нае*ах му резбата и си изпотроших рацете докато не отидох при един мастър на коли и му казах "братле помагаи" тои си викна аверчето взе големият съветник по дипломатическите въпроси (ЧУК) седна и започна да дърпа с всичка сила другия пич нанесе 2 яки отчетливи удара в глетото което беше в центъра на тръбата и волана изкочи (такива удари с чука не бях виждал до тогава)
НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА НА ХОРА КОИТО ГИ Е СТРАХ ЗА КОРМИЛНАТА РЕИКА И ДРУГИ ПРОСТОТИИ ПО УПРАВЛЕНИЕТО

ПП:при моите опити цъфнах леко началото на щангата и преебах резбата (всичко беше поравимо) но внимаваите много защото си е опасно!
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 април 2009 - 12:01

На волана има две дупки.Мушкаш зад волана двете гайки и завърташ болтовете равномерно от двете страни.После затягаш на по-малко болта в средата докато не излезе целия волан.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от gsimania: 27 април 2009 - 12:04
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 27 април 2009 - 21:24

Колега жив и здрав да си утре ще направя същата скобичка.Имаш много бира от мен.Таман си бях резервирал легло в Пирогов щото бех решил да къртя :icon_razz2: :thu:
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 април 2009 - 21:56

Няма грижи.Важното е да се върши работа. <_<

Един съвет.Преди да пробиеш двете странични дупки премери разстоянието им от волана,за да не се наложи да ги разпилваш после.
Мнението беше редактирано от gsimania: 27 април 2009 - 21:59
Отговори

VladoR снимка VladoR 28 април 2009 - 11:55

Майтап, майтап, ама тези, дето не можете да си извадите воланите без приспособление - по колко кила сте с мокри дрехи <_< Щото аз съм ~100, до тук 2 волана съм свалял на Омега, и двата не излязоха "много доброволно", ама с бая къчотене и дърпане накрая се предадоха. Без изнструменти и приспособления.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 28 април 2009 - 14:18

За какво да се мъча да блъскам като работата е до две заварки или направата на 2-3 дупки на кръс :).
Отговори

VladoR снимка VladoR 29 април 2009 - 10:30

Ако за всяка еднократна операция си правиш приспособления, или си манияк, или по-добре отиди на майстор - специално за тая "сложна операция" и кварталния железар ще свърши работа. Виж за "серийно производство" - тогава вече съм 100% съгласен.
Отговори

gsimania снимка gsimania 29 април 2009 - 10:36

На мен ми се е налагало да свалям поне 5 волана и само 2-3 излязоха с много,много бой без да е нужно се ползва скоба.И не виждам какво сложно има в направата на една такава скоба.
p.s.Защо всеки път се намира някой професор да пише как той можел с голи ръце да прави всичко.Еми запали и ходи го свали волана на момчето,щом си толкова здрав.
Мнението беше редактирано от gsimania: 29 юли 2011 - 10:41
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 29 април 2009 - 11:42

А и още нещо номера е волана да се свали и да се сложи пак да се използва , не като го сваля после да иам вместо волан една осморка навъртяно желязо от напъване <_<
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 30 април 2009 - 10:33

:thu: <_< Идеята за скобичката повече ме устройва.Все някога пак ще ми влезе в употреба ако ли не 5 левчета у гаража на рафта големата работа.Евала още веднаж за скобата.
Отговори

djord снимка djord 24 май 2010 - 11:21

Привет! Мисля че имаше някъде такава подобна тема, кой колко бил с чука, но не можах да я открия :\
Искам да сваля волана на Вектрата. С биене и блъскане никакъв шанс. Направих си една скоба с дебела метална планка и 3 болта, дебели колкото кутрето ми. Средния болт, който опираше в оста се изкриви на 120 градуса, но волана не помръдна.

Дайте решение къде да отида, какво да направя, че искам да сменям тъпия волан. Някой има ли направена скоба?

много искам такъв да си сложа -
http://images03.snim...g/000153783.jpg
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg