Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за ел. стъклата на Vectra A !

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 08:45

Здравейте. Искам да ви попитам, защо на вектрата предните ел. стъкла, когато натиснеш бутончето се спускат поетапно. Докато изчакам да се спусне ме обземат лудите и дали може да се оправи, защото задните стъкла си се спускат нормално. Дали проблема е в самата платка, която е закрепена към моторчето или е нещо друго. Благодаря предварително.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 март 2009 - 08:48

Колега,би ли пояснил какво означава поетапно?Задържат ли ти или говориш,че не се спускат директно като задържиш копчето?Ако е така използвай търсачката преди да пускаш нова тема!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 март 2009 - 08:50

Здравей, колега!

Какво ще рече поетапно - трябва да задържаш копчето, за да се свалят ли?
Ако е така, просто трябва да ги програмираш - сваляш до долу стъклото и задържаш
копчето 3-4 сек., докато изцъка, после същото нагоре, после още един път така
до долу, и трябва да е готово вече.

Поздрави!
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 09:01

Еми като задържа копчето и не се спуска директно, а го сваля на етапи, макар, че копчето продължава да е натиснато.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 март 2009 - 09:06

Значи нещо пречи на свалянето, може би водачите са леко изкривени,
има 1-2 такива теми във форума, потърси ги, там е описано как
е отстранен проблема.
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 09:07

Ок, мерси много ще потърся, но и при вдигане на стъклото пак си е така на етапи.
Мнението беше редактирано от hanchko: 31 март 2009 - 09:10
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 март 2009 - 09:09

Виж ТУК
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 09:16

Мерси за инфото, но при мен определено не е същия проблем. Аз вече не един и два пъти отварях това стъкло, смазвах с грес огледах водачите и не видях да има нищо изкривено или усукано. Но мисля да пробвам това с програмирането може да е в това проблема.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 31 март 2009 - 11:05

проблем с кабели/платки може би на вратите може би на платчицата под самите копчета ! имам такъв проблем с задно ляво стъкло понякога си баца понякога слиза на етапи но вече съм свалял платката отзад няколко пъти и ми умръзна :icon_wink2:
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 13:08

И при мен сигурно е нещо подобно, защото преди малко пробвах това, което колегата по-горе ми каза, за програмирането, но уви същата работа си е. Пак си слиза на етапи, проблема е при мен, че винаги е така, дори и за миг не си е работило както трябва. Сега мисля да погледан отново водачите и на тях да им пусна малко грес, да видим да не задържа някъде.
Отговори

georgiam снимка georgiam 31 март 2009 - 13:37

И при мен е така. много редко се случва да слезе или да се вдигне като хората.
мисля че е ел проблем, но незнам къде е в машинката или в бутона. Аз съм с някакви нестандарти бутони от WV мисля.
Ако откриеш проблема сподели.
:icon_wink2: :kuku:
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 15:36

Ще трябва да разгадаем нещата :) На мен ми писна така да се сваля и кофтито е, че като се спуска на етапи се сваля много бавно.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 март 2009 - 16:43

Да не би бутоните да са замърсени оттоду, да не правят добър контакт...
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 16:46

Еми незнам и аз. Не съм обръщал внимание на бутоните, защото на задните врати стъклата си работят перфектно и нямам никакви проблеми и не съм си мислил, че главната конзола може да има проблем.Ще погледна и там и дано да успея да открия проблема. Сега имам две възможности отново да смажа релсите или да проверя бутоните.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 31 март 2009 - 16:48

нъцки бутон :icon_wink2: има или лоша връзка в буксата на варатата или в куплунга на механизма или проблем в управлението на механизма !
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 март 2009 - 16:50

Буксите под ръчната може да си ги провери дали добре са втъкнати,
а тия във вратите като свали корите се виждат, доколкото си спомням.
Отговори

likov снимка likov 31 март 2009 - 17:32

И аз съм тъка самоче само на едната врата,шоферската си е как требва всичко съм развалял копчета мопчета врати абе всичко но си продължава да е така само от време на време взема да поработи кат хората и после пак
Отговори

hanchko снимка hanchko 31 март 2009 - 22:07

Сега като гледам не съм само аз с този проблем. Аз мисля да се пробват предложените вариянти и да видим какво ще стане. Дано да излезне нещо хубаво от тази работа :)
Отговори

steffgang снимка steffgang 02 април 2009 - 10:04

Колега - да не е си заминала платката ?! Моя съвет е - разглоби и с мултицета мери бутоните дават ли контакт - стига ли т'ва до платката и ако е така просто я байпасваш. Нямам за съжаление конкретни спомени как я прескочихме платката (беше отдавна). Правихме я тая процедура преди 3 годинки 4 може би защото едно след друго спряха да движат и двете стъкла - и установихме че електрониката се е отсвирила. А то няма особено какво да и се направи - микропроцесорна е, та за това просто я прескочихме. Недостатъка е че няма комфорт функция (да ти сваля автоматично с единично натискане) и трябва да си държиш пръста на копчето.

Естествено няма гаранция да е тва - щото на мене по скоро ми изглежда проблема механичен. Комфорт функцията работи ли ти?!
Отговори

hanchko снимка hanchko 02 април 2009 - 11:24

Не ми работи комфорт функцията, защото за да спусна/вдигна стъклото трябва да държа натиснат бутона и освен това се движи на етапи и така се забавя адски много. А иначе копчетата си работят, замервал съм ги. Просто това, че се движи самото стъкло на етпати е много дразнещо и неудобно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg