Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Omega A - Демонтаж на табло

Sandman снимка Sandman 08 септември 2008 - 20:50

Та така. Скоро си смених таблото на каляската, че старото се беше нацепило. Ще се опитам да улесня малко някой ако има такива намерения.
Колата е Омега А, 88, седан.

Използвал съм ключета 8, 10, 12 (може и да пропускам някой, че беше кочина при операцията) и гедоре с дълго рамо (за болтовете под предното стъкло).

Започнах от страничните конзоли за парното(тези до вратите). Капаците са на щипки и се свалят лесно. Пластмасите се държат на 3 винта и падат. Под тях има по 2 болта (горе и долу), които държат самото табло към купето.

След това свалих пластмасите около волана и около таблото с уредите.
След тях, решетките за парното на централната конзола, под едната има винт.
капачката около запалката е на щипки, под нея има няколко винта.
На пепелника има 2 и под него има 2 винта.
Под ключа за фаровете има винт. Под него има 1 пластмасова капачка, под която съшщо има винт.
Зад часовника май също имаше 1.
Над дясната решетка за парното на централната конзола има винт.
Под реда с копчетата за стопове и аварийки има 2 винта.
За да сваля таблото се наложи да демонтирам и барчето между седалките. Има винтове под барчето м/у седалките(2 броя). Легенчето се вади и под него се виждат. Има 2 в другия край при краката(по един от всяка страна) и 1, който се намира по средата под пепелника(не помня той барчето ли държеше или централната конзола :beer: )
Пластмасата с отворите за парното под предното стъкло се държи на 2 винта в двата края. Трябва да се свалят говорителите за да се видят. Иначе е на щипки.

Абе развиване яко :)

Манипулацията по демонтажа ми отне към 3 часа(не си давах зор много)

Централната конзола я лепих, понеже имаше пукнато на няколко места със ЛОКТАЙТ СУПЕР БОНД. Лепи наистина.

Надявам се да съм полезен :) Някой ако иска да пита нещо, моля!

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

doolettle снимка doolettle 08 септември 2008 - 22:05

Ся ако ми кажеш как дееба се сваля ключа за аварийните - немаш равен!!! :beer:

Как ли не го мъчих и още незнам как се сваля!! :beer:
Отговори

Васето снимка Васето 08 септември 2008 - 22:11

от долната му страна има дупка за мн.голяма отверка
Отговори

Sandman снимка Sandman 09 септември 2008 - 13:40

Точно! Капачето на копчето пада лесно и се открива процепа за отвертка.
Отговори

doolettle снимка doolettle 14 септември 2008 - 23:29

 Sandman, на Sep 9 2008, 02:40 PM, каза:

Точно! Капачето на копчето пада лесно и се открива процепа за отвертка.

:unsure: :shhh: :sad: :sad: Най-накрая след почти две години го свалих тва копче. Как ли не опитвах, половината табло разбутах за нищо. :beer: Благодаря за съдействието :turbo:
Отговори

Diesel Power снимка Diesel Power 14 февруари 2009 - 18:29

виждам че таблото ти е същия цвят като на моята (който ни мъ кефи нещо) пак ли същото сложи или някакво др. снимки на крайния резултат имаш ли ? :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 февруари 2009 - 19:00

Темата я закачам като важна с благодарности.....
Отговори

Diesel Power снимка Diesel Power 26 март 2009 - 20:35

Здравейте колегите ... :) става дума за втората ми омега тя е с бежов салон и нещо не ми харесва та мисля да сменям целия салон за седалките и корите на вратите ми е ясно но за таблото си мисля да го сменя с табло от друга кола мисля си за вектра Б но не знам дали ще пасне ... та изкам да попитам с какво трябва да се съобразя при смяната както трябва да се прави преправя ... каква е процедурата изобщо ... и ако от вектра Б не става от каква друга кола би станало ? Благодаря предварително :love_opel:
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 26 март 2009 - 22:54

Има тема специално как се сменя таблото на Омега А,но защо не се замислиш за табло от Омега Б ,а не от вектра Б?!
Отговори

Sandman снимка Sandman 26 март 2009 - 23:01

Ако си мераклия, можеш да попреправиш твоето вместо да го сменяш.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 29 март 2009 - 11:18

колеги, как се сваля БК на омега а :love_opel: ? искам да му сменя осветлението, но не знам как да го извадя. търсих във форума, но не намерих инфо
Отговори

Sandman снимка Sandman 29 март 2009 - 11:58

Предполагам е на щипки. Аз имам часовник на това място. Пъхам отдолу и отгоре ножче и с лек натиск излиза.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 29 март 2009 - 12:29

благодаря, ще пробвам
Отговори

Гостpeshokn_* 30 март 2009 - 10:58

Мани бе, ще му извади темата очите, но ето - пускай нова, дерзай! Хайде съединявам темите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg