Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Осветление на средна конзола

IGNEV снимка IGNEV 02 октомври 2005 - 21:33

Мога да обесня за осветлението на парното. Използвал съм пет 5мм диода (4 сини и един червен) със съпротивления 510 ома. Като се разглоби блока на парното може да се извади и световода. Горе (където е за топлото) от двете му страни съм насочил един срещу друг един червен и един син диод. На снимката не е излязло хубаво, но свети чудесно! За отдолу (където са рисунките с човечетата и предния джам) зад всяка “рисунка” се прави дупка в пластмасата където се поставя по един диод със съпротивление разбира се. Там се почудих малко къде да сложа диода който осветява рисунката с предното стъкло тъй като е по-голямо мястото, но накрая го сложих точно под символа! После кабелите са малко въртел защото все пак онези глупости ще трябва да могат да се плъзгат на ляво, на дясно.......Както и да е, наместих ги и ги залепих с течен силикон (кабелите, не плъзгачитеJ). След като монтирах всичко ново пет!!! Взимайки захранване от оригиналния кабел не съобразявам, че оригиналната крушка свети винаги когата работи двигателя! И понеже не ми харесва да ми свети това всичкото постоянно се огледах тук там и реших да взема ток от бутончето за подгряване на задното стъкло и огледалата. Тук е нужно да спомена че в бутончето има две лампички и трябва да се изведе ток от крушката под символа, а не от тази дето свети като натиснеш бутона. След като бях разлобил всичко на ново и най-накрая го зглобих бях доволен и много изморен, ама викам си “айде нали го направих вече, но повече с това не се захващам”.


Ще обесня и как съм си направил дигиталния часовник да свети по този начин!!! Всичко беше въпрос на проби докато не открих правилната комбинация. Пробвах с три 5мм диода, после с пет насочени към светловода, светеше но нямаше достатъчно интензитет (в тъмното трябваше да се вгледам за да видя часа или температурата). Няма да обеснявам много, накрая сложих два сини диода от тези дето са за габарит насочени към светловода. Понеже светлината не беше равномерно разпределена сложих и два 5мм диода със съпротивление точно около бутоните насичени към дисплея. Така вече светлината беше горе-долу равномерна и достатъчно ярка, но не дразнеща. Само не ме питайте как съм събрал тея диоди вътре, защото и аз не знам?!

Надявам се да съм бил полезен!!!

Пп. И още нещо – навсякъде съм слагал кристални диоди. Дифузните просто не светят по този начин!

Тук може да прочетете как се разглабя всичко

Публикувано изображение
Отговори

Тодор снимка Тодор 04 октомври 2005 - 07:50

Привет Опел маниаци:).След като прегледах темите относно осветлнието на таблото и по точно средната конзола,не разбрах дали такова има изобщо заложено,защото при мен не свети нищо, като изключим часовника на който смених лампата.Просто от средната конзола нищо не свети.Предполагам че има изгорели ел. крушки,но все пак дайте съвет, ако е така как да ги достъпя и съответно подменя.Колко на брой са и някакви подробности(улеснения) по смяната. Предварително благодаря!
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 04 октомври 2005 - 10:11

Има крушки и те са 2. Едната е горе, зад плъзгачите на парното. Другата е долу за пепелника. Има теми и за двете как се сменят. Разтърси се малко, че обяснението е дълго.
Отговори

Гостgicov_* 04 октомври 2005 - 17:16

Колеги, малко по-късно ще пусна снимки на цялата табло на Вектра в разглобено състояние. Вижда се точно как е разположена крушката на таблото за която пита Тодор. Имайте само малко търпение.
Отговори

Гостgicov_* 04 октомври 2005 - 18:33

Колега, Тодор, крушката осветяваща бутоните на парното е адна и се намира на следното място, но за да стигнеш до там трябва да свалиш, часовника, капака около волана и да развиеш двете видии зад часовника + тези под дясната страна на километража. След това чрез издърпване да се опиташ да отделиш максимално този капак Публикувано изображение, който при тебе изглежда по този начин в сглобено състояние заедно с стойката Публикувано изображение, и крушката се намира на мястото което съм означил със жълто. Но това ще се види след като отделиш частта от втората снимка поне на 10-на см. напред.Публикувано изображение
Отговори

Тодор снимка Тодор 05 октомври 2005 - 11:23

Много благодаря за подробната информация колеги, в събота ще запретна ръкави и ще ги подменя проклетите крушки, че отдавна ме дразнят.Много мразя нещо да не ми работи.
Късмет на всички опелисти!!!
Отговори

Гостgicov_* 05 октомври 2005 - 20:59

Колега Тодор, всъщност лампата осветяваща скалата на парното е само една и е разположена в дясната страна зад бутона показващ положението на въздуха за в краката или тялото. И напълно те разбирам когато нещо не работи. Адски дразнещо е. Така, че ти пожелавам успех и съм сигурен че ще се справиш с проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg