Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

How to: Затъмняване (боядисване) на фарове

mileff снимка mileff 22 януари 2009 - 10:15

Затъмняване (боядисване) на фаровете на Вектра Б


Като за начало трябва да свалим фаровете от колата. Приемаме, че вече сме свършили това, следователно е време да се захванем със самите фарове.
Публикувано изображение

Първото нещо, което трябва да направим е да свалим стъкла на фаровете. Това става най-лесно, чрез пистолет за горещ въздух, тъй като самите стъкла са залепени за тялото на фара с някакъв доста здрав силикон/лепило. Процесът по свалянето не е много приятен и лек, но с нужното внимание и търпение няма да има проблеми.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Това, което всъщност ще боядисваме е хромирана пластмасова част намираща се в стъклото. (рефлекторите не ги закачаме, освен ако не искаме да купуваме нови фарове)
Публикувано изображение
Публикувано изображение



След като сме ги демонтирали, започваме обработката им с водна шкурка за да свалим лъскавото покритие. След като свалим покритието измиваме добре пластмасите и ги оставяме да изсъхнат добре. Боята нанасяме посредством спрей (за цента можем да използваме обикновен черен спрей. Дали матов или с лак е въпрос на личен избор. След като сме нанесли боята и сме оставили да изсъхне добре получаваме следният резултат :
Публикувано изображение

Вече можем да пристъпим и към сглобяване на фара:
Боядисаната от нас пластмаса е вече на мястото си и остава единствено да поставим обратно стъклото. За да не се запотяват обаче, както и да не навлиза вода вътре във фаровете е необходимо стъклата да бъдат отново залепени за тялото на фара. Най-добре това да се направи посредством безцветен силикон.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

А ето го и крайният резултат :
Публикувано изображение

Успех :wall:
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 януари 2009 - 10:20

Браво бе!
Отговори

CTAHKO снимка CTAHKO 05 февруари 2009 - 22:09

браво колега,ама трябваше да кажеш че са нужни и кристални фарове за целта !
на другите няма да го има този ефект!
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 06 февруари 2009 - 00:11

здрасти колега,може ли да качи6 една снимка как светят самите фарове ве4е и на кажеш твоето мнение нарушили се светлината която излачваха!
Отговори

mileff снимка mileff 06 февруари 2009 - 04:11

 CTAHKO, на 05 Feb 2009, 10:09 PM, каза:

браво колега,ама трябваше да кажеш че са нужни и кристални фарове за целта !
на другите няма да го има този ефект!


Е па то се вижда на снимките за какви фарове става въпрос :mhihi:


 Opel Astra TDLS, на 06 Feb 2009, 12:11 AM, каза:

здрасти колега,може ли да качи6 една снимка как светят самите фарове ве4е и на кажеш твоето мнение нарушили се светлината която излачваха!


За съжаления нямам такава снимка, но когато бях направил моите фарове по този начин не усетих да има разлика в светенето... А то всъщност няма и как да има понеже в случаят се боядисват само хромираните "рамки" на фара. Рефлекторите не ги закачаме въобще :mhihi:
Отговори

stei снимка stei 06 февруари 2009 - 15:17

[quote name='mileff' date='06 Feb 2009, 04:11 AM' post='534685']
Е па то се вижда на снимките за какви фарове става въпрос :61:
ама трябва и да се гледа
Отговори

opc1.6 16v снимка opc1.6 16v 07 февруари 2009 - 13:01

и аз сега си тарся такива фарове да си направя ама мисля и това да боядисам. оргиналните изглейдат така.:61: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=25...mp;pid=10431828
Мнението беше редактирано от opc1.6 16v: 08 февруари 2009 - 21:53
Отговори

Н. Петров снимка Н. Петров 08 февруари 2009 - 12:23

Браво mileff доста добре се е получило. Определено си заслужава труда... :61:
Отговори

Бакалски1 снимка Бакалски1 08 февруари 2009 - 14:28

Здравейте Маниаци,

Добра работа колега!

имам и аз едно питане към теб и всички други..?

като залепяш фара махаш ли булкита или просто го нагряваш да си залепи сам и после дозалепваш със силикона?

и ако може някой да ми даде съвет ,че искам да направя тая операция на моя КАДЕТ

( кое точно да боядисам)
и дали заради спрея няма да излиза пушек като посветят повечко фаровете
Благодарство !!!   :61: :61: :61: :nau:
Мнението беше редактирано от Бакалски1: 08 февруари 2009 - 14:45
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 09 февруари 2009 - 17:50

да колега и аз имам същият въпрос каква боя трябва точно смисъл то се вижда де ама като се нагрее няма ли да се лющи ??
Отговори

mileff снимка mileff 10 февруари 2009 - 12:03

 stei, на 06 Feb 2009, 03:17 PM, каза:

...


Е то неможе всичко на готово :61:


 Бакалски1, на 08 Feb 2009, 02:28 PM, каза:



При сглобяването на фара е хубаво да изчистиш колкото се може по-добре фара и стъклото от стария силикон (или каквото е там). След това си нанасяш новия силикон и затваряш фара, оставяш го да изсъхне и си готов.
А за боята ... аз покарах няколко месеца с такива фарове и нито е пушел нито се е олющила някъде боята. Използвах обикновен матов черен спрей от Практикер.

Успех :61:
Отговори

kemo снимка kemo 13 февруари 2009 - 12:24

браво на колегата, и аз сам с такива фарове, много красиво стоят :icon_wink2:
Отговори

BALKY снимка BALKY 27 февруари 2009 - 10:24

Браво колега, много полезна информация. Сега остава само да се сдобия с фейслифт фарове. :icon_smile2:
Отговори

beby78 снимка beby78 11 април 2009 - 18:39

това може ли да се направи и на Астра G чул съм че фаровете са пластмасови и не могат да се отлепят има ли нещо вярно или е Мит??
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 13 юли 2009 - 10:00

Не съм сигурен но съм чувал че се отлепят като се потопят във тенджера със гореща вода и той силикона се размеква и с отверка или макетен нож се отлепя ама доколко е вярно не знам не съм го пробвал а иначе може да пробваш и с пистолет за горещ въздух ама само да не разтопиш пластмасата ...

ПС:И за водата не съм сигурен дали няма да се разтопи самата пластмаса или да се размекне...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 юли 2009 - 16:21
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 13 юли 2009 - 19:50

а някой който вече си е направил така фаровете, защо не качи снимки на кола с поставени такива... искам да видя как стоят... много ми харесват как са направени, но искам да видя и как стоят на колата
благодаря предварително
Отговори

Bodyguard снимка Bodyguard 14 юли 2009 - 14:44

Прав е колегата. И аз искам да видя как стоят на колата
Отговори

mileff снимка mileff 15 юли 2009 - 13:31

Ето как стояха на моята кола...

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 15 юли 2009 - 15:14

доста добре стои... скоро и на моята ще стоят така... само да си намеря фаровете първо...
Отговори

tennessee снимка tennessee 24 юли 2009 - 00:05

Колеги само да се изкажа на кратко за варианта - "Отлепяне на фар с гореща вода"
НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!!!
Преди два дена реших да отварям фара с гореспоменатия метод... ужас.... този силикон/лепило с което е лепен фата се размеква при поливане, топене (знам ли варене даже) в гореща вода ама само до толкова - демек не пуща.
Фара след адски мъки и полусварени ръце го отворих, без да спукам плегсигласовото стъкло ама самата коруба на фара и разказах играта.... разчовърко-накълцах я с отверка и ножче :icon_smile2: .
После след като го нагласих си затворих всичко ама трябваще да го запоявам с поялник че пласмасата беше в плачевно състояние. :beer:

Така че само с пистолет за горещ въздух моля :icon_smile2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg