Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 06 октомври 2005 - 20:02

:kuku: Браво на колегите VectraB и peponio! :beer:
Разнищихме историята с ЕГР-клапана май :D

Само колегата sheko малко ме озадачи с изказването си че е имал светеща лампа на ЕКУ-то заради ЕГР клапана а не се е отразявало на вървежа т.е. ЕКУ-то не е минавало в авариен режим :angry: Странно! А пък ако е е бил в авариен режим и е вървяла добре, си представям без проблем как ще върви :cen:

LET's fly доколкото разбирам не може да се проследи алгоритъма на работа на ЕКУ-то само от съдържанието на бин-файла, който преполагам е труден за разчитане, няма ли нещо като емулатор или някоя подобна програма с която да се задават различни стойности идващи от датчиците и да се гледа поведението? Може да звучи смешно това, но все пак не е невъзможно, знам ли може някой да се е заиграл и преди :cen:

Относно "Switchover valves - Inlet Manifold" мисля, че ще е най добре да отворим нова тема защото аз като видях атачнатия PDF и се хванах за главата - изообщо не знех за съществуването му! Интересно е каква функция изпълнява и как може да се диагностицира.

:sup: Още веднъж Браво колеги :thu:
Сега за колегата 1.6D трябва да разберем кой е неговоя тип ЕГР клапан, но на 1.0 12V си мисля че ще е от по новите с ел. управление и ще е трудно да се кара с повреден такъв :(
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 06 октомври 2005 - 21:45

dj_simo_boy, на Oct 6 2005, 09:02 PM, каза:

Само колегата sheko малко ме озадачи с изказването си че е имал светеща лампа на ЕКУ-то заради ЕГР клапана а не се е отразявало на вървежа т.е. ЕКУ-то не е минавало в авариен режим :angry:  Странно! А пък ако е е бил в авариен режим и е вървяла добре, си представям без проблем как ще върви :kuku:


Според мен симптомите, които описва колегата Шеко, са на ламбда сонда към края на живота си, повече отколкото на ЕГР. Ако е ЕГР, със сигурност записва грешка в ЕКУ и минава в авариен, а колегата не спомена да е била записвана грешка. Грешките от ламбда не се записват, мисля. Просто като показанията излязат извън нормата, ЕКУто дава сигнал, после съответно като се върнат, гасне. Поправете ме ако греша.
Отговори

Владо снимка Владо 06 октомври 2005 - 23:34

Бай ти Митьо, на Oct 6 2005, 10:45 PM, каза:

dj_simo_boy, на Oct 6 2005, 09:02 PM, каза:

Само колегата sheko малко ме озадачи с изказването си че е имал светеща лампа на ЕКУ-то заради ЕГР клапана а не се е отразявало на вървежа т.е. ЕКУ-то не е минавало в авариен режим :angry:  Странно! А пък ако е е бил в авариен режим и е вървяла добре, си представям без проблем как ще върви :kuku:


Според мен симптомите, които описва колегата Шеко, са на ламбда сонда към края на живота си, повече отколкото на ЕГР. Ако е ЕГР, със сигурност записва грешка в ЕКУ и минава в авариен, а колегата не спомена да е била записвана грешка. Грешките от ламбда не се записват, мисля. Просто като показанията излязат извън нормата, ЕКУто дава сигнал, после съответно като се върнат, гасне. Поправете ме ако греша.
<{POST_SNAPBACK}>



тц,тц - 2 големи грешки дотук :

- Тиграта вървеше перфектно с грешка в ЕГРа (84или82беше) и мачкаше Астри 2000 8 клапана като за закуска , както и ред други коли )))) . Грешката лично аз съм я гледал няколко пъти

- ламбдата винаги , когато е извън позволена стойност записва грешка . Светне ли жълто - има я в паметта
Отговори

sheko снимка sheko 06 октомври 2005 - 23:37

Ами незнам на няколко пъти ходих в Бояна ауто да ми зануляват грешките и още на излизане като покарам 3-5мин (ако не и по-малко) и лампата си светваше но така и не разбрах каква грешка на ЕГР-а дава... колата вървеше добре смея да твърдя :angry: Ако е било ламбда сонда за 1 година все щеше съвсем да здаде багажа а ЕГР-а в крайна сметка се издържливо копеле :kuku:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 07 октомври 2005 - 11:13

LET's fly, на Oct 7 2005, 12:34 AM, каза:

- Тиграта вървеше перфектно с грешка в ЕГРа (84или82беше) и мачкаше Астри 2000 8 клапана като за закуска , както и ред други коли )))) . Грешката лично аз съм я гледал няколко пъти


Хм, ЕКУ като мине в авариен не започва ли да подава гориво по твърдо зададени стойности (таблица), което не е съвсем като да спъне колата, а точно обратното - да върви добре, но лапа като ламя?
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2005 - 08:50

peponio, на Oct 6 2005, 05:53 PM, каза:


А на тази схема номер 16 при при X20XEV какво е???
Отговори

VectraB снимка VectraB 24 октомври 2005 - 09:32

Ако правилно съм разбрал въпроса ти, номер 16 е филтърче.
Отговори

peponio снимка peponio 24 октомври 2005 - 19:50

днес чух че всички електрически егр-и отчитат ако има проблем в тях...и то от неслучаен човек,утре ще се помъча да науча подробности
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 22 януари 2006 - 01:14

ако изключа ЕГР клапата и няма да ми вкарва за доизгаряне изгорели газове. Това няма ли да води до по добра работа на ДВГ защото ще си диша само чист въздух? И разхода би трябвало да падни?
Единствения недостатък май ще е по голямото замърсяване на околната среда.
Чел съм в чужди форуми, че доста хора си изключвали егр-а и си го включвали само когато минават преглед, защото им мерят и газовете, пък без егр не влизат в нормите.
Какво ще кажите вие?
Дали ще има полза ако се изключи и дали можи да доведе така до друг проблем?
Отговори

Vassil снимка Vassil 22 януари 2006 - 02:01

Еми има много разисквани теми като тази, надявам се да си ги прочел. Аз също съм го решил за напролет това. Можеш да очаваш 10-15% повече мощност, но според мен разхода няма да е по-малък а напротив. А за прегледа не мисля че ще имаш проблеми, тук при нас и без колата се минава :fire:
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 22 януари 2006 - 13:19

За прегледа няма проблем ама не6то друго по колата да не стани.
Неска го изключих моя, затапих маркуча на егр-а но от време на време ми святка лампата че записва грешка и спира да върви колата. След 2000 оборота изгасва и пак си тръгва. Върви повече ама тая лампа доста често святка, дори и когато се кара с по висока скорост(100км/ч).

едит: Пуснах една търсачка из форума(трябваше по рано да го направя обаче) и видях че е доста обсъждан егр-а. От всичко изчетено от форума разбрах че няма как да елиминирам клапана, защото еку-то веднага засича и минава в авариен режим. Моя екотек е от по сложните и май няма смисъл да му се мъча.
Темата можи да бъде изтрита...
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 22 януари 2006 - 20:52

само да споделя преди време бях си затапил вентила и разхода ми скочи на бензин сега не ми се опитва на газ .според вас какъв ще е ефекта? при моноинжекциона? като спомена че и катализатора го няма ...
Отговори

peponio снимка peponio 22 януари 2006 - 21:09

аз съм карал със затапен безгрижно и на газ и на бензин и разхода не ми се е вдигал...
Отговори

Оги снимка Оги 23 януари 2006 - 11:47

Слет всичко това изписано тука не мога да коментирам но за едно съм сигурен, определено ДВГ загрява много по-бързо с тая с-ма. Навън е -14,5 и загря на 90градуса за 4мин. чакане и 1 км. :fire:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 23 януари 2006 - 12:26

Myyy, на Jan 23 2006, 02:14 AM, каза:

Все си мисля така като ви чета разсъжденията, че на този ел. ЕГР може да му се направи емулатор и да се изолира. Явно някой трябва да се разръчка по-сериозно с него.
<{POST_SNAPBACK}>


Ема то идеята не е да му се прави емулатор ами явно нещо компютъра като няма топлите газове се бърка! Щото на тая схема дето peponio я е оставил единствената проверка е един нормално отворен ключ който се контролира от вакума и има 2 състояния - само с едно мостче може да се излъже сравнително лесно - с едно реленце - като даде напрежение на соленоида - вместо соленоид - да цъкне едно реле което да имитира работещ ключ за проверка! и това е!
Отговори

Morski снимка Morski 23 януари 2006 - 13:05

Колеги в Каргоекспрес ми откриха че ЕГР клапана ми е сдал фронта.Майстора с нещо като помпа помпи и каза че мембранта е заминала.Когато се движа ЕСU то светва и гасне.Питам колко парици за нов -600 лв защото се продавал с още някакви джаджи с цял блок или нещо такова. Някой може ли да ми каже дали се пордава само клапана без допълнителни неща и каква е цената му.
Отговори

rooz снимка rooz 19 май 2006 - 19:55

В спора се ражда истината!

Много полезна информация има в спора по темата. Всеки може да прецени за себе си кое е вярното, затова е излишно да се правят нападки.

Ето конкретна информация.
- Автомобил Корса' 98г. X10XE , 1.0, 12V.
- Симптомите му бяха: при продължително каране с над 2500 оборота на извънградско или по цариградско светва лампата на ECU. Понякога изгасваше сама (при намаляване на оборотите), но обикновено след рестарт изгасва.

При градско където режима се сменя постоянно лампата не включва.
- Колата работи отлично и не харчи повече от очакваното.

- След диагностика ми смениха ЕРГ клапана. Електрически е (без вакуум). Клапана е блокирал в затворено положение от нагара. Ще покажа и снимка.

- Цена на Axon за смяната без ДДС: диагностика 22.50 лв, клапан 252.00 лв., смяна 15.00 лв.

- Очаквам да се спъне малко, но пък да падне разхода. Ще пиша.
Отговори

se7en снимка se7en 12 юни 2006 - 22:57

При грешка: "Рециркулация на отработените газове", възможно ли е да е въпросния ЕРГ клапан?! Моя го наблюдавахме, при подаване и връщане на газ очевидно работи, но захващането му в долната част нещо не е както трябва и излиза от гнездото си от време на време.
Отговори

instaliro снимка instaliro 25 юли 2006 - 00:13

от доста време не бях следил темата и имам следния въпрос:
на двигател c18хel няма ЕГР,както е видно от снимката
Публикувано изображение

защо тогава се води lowpowered
Отговори

StK снимка StK 26 юли 2006 - 08:26

Четете тук много подробно

Зная, че по темата е писано доста, но така и не е ставало ясно, че EGR клапана е едно от нещата наред с ламбда сондата, дебитомера, кнок сензора, инжекциона, турбото и немного други новоткрития, които прават двигателя който караме да еволира по отношение на първият си протоип, измислен преди доста време и едновременно с това елиминирането на подобни системи връща двигателя ни по-близо до изходната точка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg