Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

тропа от зад

iko снимка iko 07 ноември 2008 - 16:15

здравеите колеги,става вапрос за вектра Б по неравности много се разтропа от зад,отивам на маистор и сменяме 4-те шарнира на задниа мост от кам страната на гумите,и пак си тропа,като сложа рака от зад на пода на издутото по средата се осеща как 4ука тррр,трр и тн.от какво може да е
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 08 ноември 2008 - 02:41

 iko, на Nov 7 2008, 04:15 PM, каза:

здравеите колеги,става вапрос за вектра Б по неравности много се разтропа от зад,отивам на маистор и сменяме 4-те шарнира на задниа мост от кам страната на гумите,и пак си тропа,като сложа рака от зад на пода на издутото по средата се осеща как 4ука тррр,трр и тн.от какво може да е

Втулки се казват и отзад са 4 броя по около 30 лв. бройката.
Отговори

StreeteR снимка StreeteR 08 ноември 2008 - 09:17

 Ka4o_pi4a, на Nov 8 2008, 02:41 AM, каза:

Втулки се казват и отзад са 4 броя по около 30 лв. бройката.


Колега за кой втулки говориш? Човека казва, че е сменял лагер тампоните и пак тропала. Според мен колега провери си амортисьорите да не би да е от тях или от големите втулки който седят отпред на носачите към купето. Успех и кажи какво ще излезе после. Поздрави!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 08 ноември 2008 - 11:43

Ами незнам как да ти ги обясня, по 2 на носач са и им казват скърцащи втулки майсторите.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 08 ноември 2008 - 17:34

И аз за тези втулки говорех, но незнаех как да го обясня. Имах и скърцане и чукане и след смяната им всичко заспа. Майстора каза че всичко друго по окачването е наред.
Отговори

iko снимка iko 08 ноември 2008 - 18:44

здравеите колеги,ходих на трети маистор и едни и сащи приказки първо се хващат за 4- те втулки или скърцащи както им казвате,след като им кажа че са сменени проверяват всичко останало и казват че няма проблеми,но колата си тропа,големите втулки на носача от пред кам купето са здрави остана да сменя тампоните на стабелизираштата щанга и ако не се оправи ште карам докато се вчупи.на ВЕКТРА Б седан много лесно се разхлабва багажника от болтовете които го даржат за купето,гледаш има луфт м/у багажника и купето но по неравности чука,слагаш парцали м/у багажника и купето наи вече до задното стакло и ако се оправи добре но при мен не се оправи.много ви благодаря за информацията иза снимките
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 09 ноември 2008 - 16:10

С цел да не се пълни форумът с еденакви теми ще пиша в тази!
Днес като си сменявах летните гуми със зимни профилактично взех и разклатих задната гумата (както се пробва предна за разбит шарнир) и за мое съжаление установих , че имам малък луфт , който се получава от втулката обозначена под номер "20" в побликуваната снимка на задното окачване по горе в темата. Точно там подава и се получава едно минимално почукване. Интересува ме само тези втулки ли да семя защото до сега само те са рабити или е необходимо да се подменят и така наречените ябълковидни шарнири обозначенис като "21" на снимката на задното окачване. Като карам колата не се усещя никакво скърцане и почукване но като се вдигне на крик има луфт точно в "20" (-ВТУЛКА, ДЕМПФЕР, ЛОСТ УПРАВЛЕНИЕ КЪМ НАПРЕЧЕН ТРЕГЕР ). Самата семена трудоемка ли е ? Трябва ли да се разколачва много ?
Ето снимки на тампона и неговото състояние :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 09 ноември 2008 - 20:04
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 10 ноември 2008 - 10:52

Колеги никой ли не е сменял тези тампони(втулки) ? :unsure: Каква е процедурата по смяната ?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 10 ноември 2008 - 13:54

 ivanov_km, на Nov 10 2008, 10:52 AM, каза:

Колеги никой ли не е сменял тези тампони(втулки) ? :unsure: Каква е процедурата по смяната ?

Аз като гледам това е било тампон някога, иначе по въпроса ти нямам идея как се сваля... :knee:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 10 ноември 2008 - 20:45

 Ka4o_pi4a, на Nov 10 2008, 01:54 PM, каза:

Аз като гледам това е било тампон някога, иначе по въпроса ти нямам идея как се сваля... :unsure:

Това , че някога са били тампони си го знам , но се интересувам от начина на смяната им и да ме насочи някой от каде и каква марка да взема , защото не ми се сменят пак след някой месец.
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 10 ноември 2008 - 20:47
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 11 ноември 2008 - 02:05

За смяната незнам как, но ако искаш нещо по-качествено се обърни към колегата Владо и го питай за Powerflex тампон такъв какъвто ти трябва. малко са по-скъпички, но пък само добри отзиви има за тях. Абе питай Владо той ги предлагаше пролетта, ще ти разясни нещата със сигурност че аз несъм точно запознат. Поздрави
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 11 ноември 2008 - 17:21

 ivanov_km, на Nov 10 2008, 10:52 AM, каза:

Колеги никой ли не е сменял тези тампони(втулки) ? :unsure: Каква е процедурата по смяната ?


е аз съм ги сменял, ама в СофияАуто :)
тампоните на носача са ти това, отзад. Ходи при някой мастор да ти ги смени, няма да ти вземат много.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 11 ноември 2008 - 20:29

Днес бях в бокса и частите вече са поръчани , чакам да дойче четвъртък и ги сменям. Ще пиша какво е станало след това ! Благодаря на всички отзовали се !!! :unsure:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 21 януари 2009 - 10:25

Аз пък имам същия проблем с Корса Б - адското тропане от задната част на автомобила, сякаш апокалипсиса идва...
Амортисьорите са сменени преди около 10хил км (6-7мес.) с Оптимал, поради тотална липса на финанси в онзи момент.
Подозирам, че втулката на единия просто е цъфнала (все пак за по 25-30лв на брой - толкова ), но се замислям дали няма и други възможни причинители на кошмарния тропот и дрънкане :wall:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 януари 2009 - 15:11

 siegfrid, на 21 Jan 2009, 10:25 AM, каза:

Аз пък имам същия проблем с Корса Б - адското тропане от задната част на автомобила, сякаш апокалипсиса идва...
Амортисьорите са сменени преди около 10хил км (6-7мес.) с Оптимал, поради тотална липса на финанси в онзи момент.
Подозирам, че втулката на единия просто е цъфнала (все пак за по 25-30лв на брой - толкова ), но се замислям дали няма и други възможни причинители на кошмарния тропот и дрънкане :wall:



Присъединявам се- на Тиграта отзад се чува тропот и от двете страни, сякаш разбита втулка на стабилизираща щанга, но тя, щангата е без втулки- просто прът. Мислех, че може да е от амортисьори, че единия беше напуснал, сложих газови Билщайн, резултат няма-страшен тропот! Нямам луфт във втулките на моста, поне доколкото може да се усети при напън с щанга. Някакви идеи?
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 31 януари 2009 - 17:40

при мен тропа при неравности като че ли хлопа гърнето в пода затова го свалих и пак тропа тампоните на стабилизиращата щанга май са за смяна. какви са им цените на различни те марки
Отговори

vesko_87 снимка vesko_87 02 февруари 2009 - 16:28

Здравеите значи аз имам векта б проблема ми е сащия адско тропане отзад като мина през дупки и днес бях при един маистор само като му казах за тропането вика тва са биалетки било слаба част а иначе всичко отдолу ми е ново :mhihi:
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 03 февруари 2009 - 19:59

няма ли кой да отговори да е решил този проблем и да сподели с нас
:mhihi: :mhihi:
Мнението беше редактирано от Кръстника: 03 февруари 2009 - 20:12
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 04 февруари 2009 - 17:25

сменени са тампоните на стабилизиращата щанга ще пиша за резултата утре. цена на двете 7лв :mhihi:
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 06 февруари 2009 - 21:07

вече :61: не тропа :61:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg