Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ел.стъкла

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 14 септември 2008 - 10:02

днес шофиорското стъкло почна да ми прави мизерии
стъклата имат комфорт модул
стъклото се сваля без проблем,но като се вдигне(натискам само 1 път копчето) и на 2-3 см от мястото където се затваря напълно,слиза 2-3 пръста надолу и не иска да се затвори,а като натискам копчето с задържане от тая позиция си се затваря до краи,дано обясних правилно
къде е проблема?
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 14 септември 2008 - 11:12

извади му бошна за малко и пак пробвай ! а може и нещо да го запъва , може да пробваш да го регулираш :unsure:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2008 - 11:18

 LOTUS-OMEGA, на Sep 14 2008, 11:02 AM, каза:

днес шофиорското стъкло почна да ми прави мизерии
стъклата имат комфорт модул
стъклото се сваля без проблем,но като се вдигне(натискам само 1 път копчето) и на 2-3 см от мястото където се затваря напълно,слиза 2-3 пръста надолу и не иска да се затвори,а като натискам копчето с задържане от тая позиция си се затваря до краи,дано обясних правилно
къде е проблема?



Колега,според моето скромно мнение става въпрос за някакво усилие от страна на механизма за затварянето.Когато има препятствие по пътя на стъклото нагоре то автоматично спира.Виж за някакви боклуци или изкривяване на самата лайсна на прозореца
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 14 септември 2008 - 11:23

ами незнам някои път го прави,после с дни всичко е наред
само да спре да вали(че сега направо е порои) ще ида да видя има ли някакво препядствие или нещо друго
Отговори

ALIEN_Y2K снимка ALIEN_Y2K 15 септември 2008 - 08:03

И при мен го има тоя проблем :unsure: Имам ветробрани на двете стъкла, но тоя филм го прави само на стъклото на шофйорската врата и не винаги.Някой ако може да каже как може да се регулира за да си затваря без да се враща ще е добре :turbo:
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 15 септември 2008 - 13:20

Колеги,най-вероятно трябва да се регулират водачите при вас.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 16 септември 2008 - 22:07

И малко грес в шините, които са под самото стъкло. Има едни пластмасови втулки, които се движат в метални шини. Там трябва да се смаже малко.
Отговори

MasTTeRR снимка MasTTeRR 16 септември 2008 - 22:12

 PeteRHR, на Sep 16 2008, 11:07 PM, каза:

И малко грес в шините, които са под самото стъкло. Има едни пластмасови втулки, които се движат в метални шини. Там трябва да се смаже малко.

ако ти е слаб акумълатора сьщо го прави този номер
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 17 септември 2008 - 08:33

 MasTTeRR, на Sep 16 2008, 11:12 PM, каза:

ако ти е слаб акумълатора сьщо го прави този номер



колега не е от акумулатор,моя е нов и е голям ампретаж
може би проблема е някаде в водачите
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 17 септември 2008 - 14:31

 MasTTeRR, на Sep 16 2008, 11:12 PM, каза:

ако ти е слаб акумълатора сьщо го прави този номер

Зависи от машинките. "По-умните" броят обороти а не мерят ток или напрежение. По този начин независимо дали стъклото се движи бавно или бързо, те си знаят докъде е затворено/отворено.

При запален двигател няма значение колко е разреден акумулатора, тогава напрежението ще е по-високо и ще си приличи дали не им стига ток на машинките.
Отговори

Мишо снимка Мишо 17 септември 2008 - 16:51

И при мен го има този проблем. Като се загледах кога се връща се оказа, че опира в уплътнението от вътре което е малко повече отколкото трябва и се връща заради усилието... натиснете малко навътре уплътнението и се оправя. В противен случай метода на колегата със задържане на копчето малко преди най-горно положение също върши работа. На мен лично ми го прави 1 път на 20 така че въобще не мисля да се пробвам да го бъзикам, че може и по-зле да стане
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 февруари 2009 - 23:19

Така-а-а...
Да изрина малко темата от прахта :mhihi:

Имам следния пробелем - Цъкам си вчера копчето да се свали автоматично Шофьорското стъкло, като при достигането на най-долната точка вместо да спре издаде доста дразнещ стържещ звук - очевидно не се спря моторчето, а се опитваше да продължава да сваля вече сваленото стъкло.
Когато опитах да кача стъклото автоматично стигна до най-горна точка, при което веднага се върна 5-6 сантиметра по-надолу.
Упражнението се повтори 2-3 пъти, след което просто спрях да опитвам автоматично да се качи. Опитах ръчно - качи се нормално, като отново като стигна до горе и задържах малко се върна..
Общо взето спрях да го позлвам, а в събота ще се разглабя да се гледат последиците, с оглед на което апелирам за всякакви "Жокери", идеи и решения на проблема :mhihi:
Отговори

berba4a снимка berba4a 03 февруари 2009 - 09:57

Преди време аз имах същия проблем-оказа се ,че уплътнението на прозореца е излязло и като вдигне стъклото опира в него ,поставих си го на мястото и вече от 1 година всичко е ок не се е повторил проблема.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 февруари 2009 - 11:17

Това като вариант за връщането при качване нагоре...

Остава въпроса, защо при свалянето до долу се чува звук на чегъртане :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 07 август 2009 - 11:30

Oтново имам драма....

Днес се получи повторение на случая от вчера -

Слизам при колата - шофьорското стъкло долу. Няма счупено, няма липсващи вещи. Стъклото се премества 10см и спира.
Разглабям, вадя буксата - всичко със захранването е наред.
Слагаб буксата - стъклото проработва. Работи няколко пъти и зацепва.

Забелязах, че няколко пъти заби и не ще да се качи нагоре, ако преди това е слизало автоматично до долу :smile3560:
Вадя буксата на машинката, слагам я отново - проработва. И така до следващото зацикляне :surrender:

Пълна мистерия. :mhihi:
Отговори

CH_M снимка CH_M 07 август 2009 - 14:45

Здравей колега . Като вадиш и слагаш буксата ,казваш проработва за малко и спира - в момента като работи ,още ли се чува "чегъркане " . Ако да ,има нещо механично което не е наред ,може би също и да позатяга и да изключва токовата защита . Другото което е не казваш вадил ли си платката от механизма и правил ли си и оглед .Желателно е да се извади и попрегледа , смяна на електролитните кондензатори и припояване на всички спойки по куплунга и платката .
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 07 август 2009 - 18:18

 LOTUS-OMEGA, на 14 Sep 2008, 11:02 AM, каза:

днес шофиорското стъкло почна да ми прави мизерии
стъклата имат комфорт модул
стъклото се сваля без проблем,но като се вдигне(натискам само 1 път копчето) и на 2-3 см от мястото където се затваря напълно,слиза 2-3 пръста надолу и не иска да се затвори,а като натискам копчето с задържане от тая позиция си се затваря до краи,дано обясних правилно
къде е проблема?



-- леле, какви мнения има само, а сети ли се да смениш повдигащия механизъм с нов ( втора ръка де ), ако се загледаш ще видиш къде ти липсват зъби на механизма ( за съжаление се вижда след демонтаж на машинката )
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg