Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с подгряващите свещи

rossvs снимка rossvs 29 юни 2008 - 16:58

Здравейте колеги,
Днес сутринта като дадох на контакт всичко си беше наред, т.е. лампата за подгряването си светна и след няколко секунди угасна. Завътрях ключа, но колата така и не запали. След няколко опита си запали ама доста трудно.
Преди малко пак се повтори същата ситуация. Лампата свети, но едвам запалва. Погледнах релето за свещите, но при даване на контакт не затваря веригата. Другото странно нещо което забелязах, е че буксата на релето се е стопила малко и обвивката на кабелите се е разширила.
Дали релето е проблема и защо кабелите са гряли толкова много <_<
Отговори

bojo06 снимка bojo06 29 юни 2008 - 19:27

При тия температури, тази лампа въобще не трябва да си помисля да свети, камо ли да се подгряват и свещите!!!
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 29 юни 2008 - 19:52

Айде бе?!
Отговори

rossvs снимка rossvs 29 юни 2008 - 21:13

 bojo06, на Jun 29 2008, 05:27 PM, каза:

При тия температури, тази лампа въобще не трябва да си помисля да свети, камо ли да се подгряват и свещите!!!

Колега, виждам че си с двигателя на Опел, а не Исузу. Повярвяй ми сега без подгряването трябва да въртя поне 3 пъти по 20 сек за да запали. Преди да се случи това си палеше от раз.
Отговори

valio_sm снимка valio_sm 30 юни 2008 - 12:41

 rossvs, на Jun 29 2008, 10:13 PM, каза:

Колега, виждам че си с двигателя на Опел, а не Исузу. Повярвяй ми сега без подгряването трябва да въртя поне 3 пъти по 20 сек за да запали. Преди да се случи това си палеше от раз.

Здравей колега и аз имам проблем с релето сутрин подгрява и пали но като измина 200 метра и я оставя колата за половин час релето не иска да работи при условие че двигателя е студен като изкарам и вкарам няколко пати контактният ключ тогава ми подгрее но не всеки път още а иначе на мен независимо от температурата вън сутрин винаги ми светка лампата и ми подгрява дали е проблема в релето
Отговори

overkill снимка overkill 30 юни 2008 - 14:55

 valio_sm, на Jun 30 2008, 01:41 PM, каза:

Здравей колега и аз имам проблем с релето сутрин подгрява и пали но като измина 200 метра и я оставя колата за половин час релето не иска да работи при условие че двигателя е студен като изкарам и вкарам няколко пати контактният ключ тогава ми подгрее но не всеки път още а иначе на мен независимо от температурата вън сутрин винаги ми светка лампата и ми подгрява дали е проблема в релето


Аз знам че DTL при високи температури не подгрява изобщо дори и при студен двигател само зимно време би трябвало да ти светва лампата,поне на един приятел така се държи колата и от там имам наблюдения а такива като моя DTI подгрява за малко ако е студен двигателя и при определена температура на двигателя мисля че беше около 40-50 градуса спира да подгрява!!! Дано съм бил полезен и не съм ти дал погрешна информация <_<
Отговори

rossvs снимка rossvs 30 юни 2008 - 17:28

Днес след трудно запалване сутринта отидох при един жичкаджия и всичко се оправи :blink:
Проблема беше че таймера за подгряващите свещи(намира се над жабката) не подаваше сигнал на релето което е отпред при двигателя. След като намерих таймер от една автоморга и всичко заспа <_<
Ето какво представлява самия таймер отвътре: Публикувано изображение
Отговори

Nedqlko_82 снимка Nedqlko_82 16 ноември 2011 - 12:42

каде се на мира точно това реле
Отговори

CH_M снимка CH_M 16 ноември 2011 - 17:32

 Nedqlko_82, на 16 ноември 2011 - 12:42, каза:

каде се на мира точно това реле

Сваляш жапката и е насреща ,закачено на една планка ....не можеш го обърка ,там друга електроника няма. :icon_evil2:
Отговори

corsaman снимка corsaman 02 февруари 2012 - 10:41

Здравейте, колеги, аз имам подобен проблем, но на корса Б 1,5 тд с исузу мотор. Сега в студовете като дам на контакт и подгряването изгасва доста бързо за 3-4 секунди и ако запали тресе много, с две подгрявания пали по-добре. Свалих свещите и ги пробвах на акумулатора и си нагряват. Температурния датчик дава съответните съпротивления за съответната температура. Та и при тези мотори ли има таймер за подгряването, или зависи от нещо друго.
Отговори

boichev снимка boichev 02 февруари 2012 - 11:08

 corsaman, на 02 февруари 2012 - 10:41, каза:

Здравейте, колеги, аз имам подобен проблем, но на корса Б 1,5 тд с исузу мотор. Сега в студовете като дам на контакт и подгряването изгасва доста бързо за 3-4 секунди и ако запали тресе много, с две подгрявания пали по-добре. Свалих свещите и ги пробвах на акумулатора и си нагряват. Температурния датчик дава съответните съпротивления за съответната температура. Та и при тези мотори ли има таймер за подгряването, или зависи от нещо друго.

Да колега, и при 1.5тд е същото. Щом свещите и датчика са ОК, провери релето, или таймера споменат по горе, спроед мен е таймера, щом подгрява 3-4 секунди! При мен не съм ги бройл, но е поне 6-7 секунди, а може и повече да подгрява преди да се чуе ЦЪКването на релето под жабката. :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от boichev: 02 февруари 2012 - 11:08
Отговори

corsaman снимка corsaman 02 февруари 2012 - 12:02

А това реле и при корса ли е зад жабката или другаде може да е, и ако има някъв номер, за да се ориентирам като го търся. Гледам един колега е казал, че таймера е зад жабката, а релето е при двигателя. <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg