Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Remus (ръчна изработка)

Тази тема е заключена « Prev

gsimania снимка gsimania 26 юни 2008 - 18:18

Това е.Ако някои има въпроси да пита.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

gsimania снимка gsimania 26 юни 2008 - 18:40

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение



 sta6o_gsi, на Jun 26 2008, 07:32 PM, каза:

колко парички ти излезе цялата история и какъв е гласа на колата с него <_<


Аз имах всичките материали.Само 50 кинта съм дал за заваряването,че телта(неръждавейка) е цифра.А звука си е екстра.Ако не бах сложил ватата сигурно щеше да е много шумно.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 26 юни 2008 - 20:53

Браво,супер е.И аз се каня от доста време да си направя но немога да си намеря траба(надупчената) и да те попитам,от каде си я намери ти и ако може и аз да си взема,а ако ти е останала и не ти трябва може да я спазарим? <_<
Отговори

gsimania снимка gsimania 26 юни 2008 - 20:58

Ми няма надупчена брат.На тази аз и направих приблизително 250 дупки.Хубаво е да имаш специална бургия за неръждавейка,но става и с обикновена(само че трябва да я охлаждащ на всеки 3-4 дупки).
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 юни 2008 - 21:03

Доста прилично изпълнение. Кажи ватата каква е...
Отговори

Krasimir_001 снимка Krasimir_001 26 юни 2008 - 21:57

браво! <_< чудесна изработка.
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 юни 2008 - 07:48

Ватата и накрайника са от Remus който имах,но беше много изгнил и не ставаше да се ползва вече.Размера го гледах преди доста време в някакво списание нещо на D&W май беше.Тръбата(надупчената) е 57мм и е тънкостенна(иначе няма дупчене).А относно това от къде да се намери не знам.Нови са скъпи.
Ще ви дам един пример.Е тая тръба от дебитомера до филтъра е от кардан на жигула <_< баш е по размер.

Публикувано изображение :mhihi:

Така че ако сте решили да правите подобно нещо се развъртайте и по изкупвателните пунктове за метали.Може да изкочи нещо.Само накрайниците са кът.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юни 2008 - 08:19

Евала за ентусиазма и отделеното време, станало е доста прилично...
Тоя метод за изработка е масово разпространен по Софииските сервизи за гърнета но главно за резонаторни гърнета, само че тук не използват бормашина а директно с горелката / оксижен/ дупчат тръбата на "n" на брой места...
Отговори

kikaha снимка kikaha 27 юни 2008 - 09:26

колеги няколко въпросчета.
като е 57мм. тръбата смятате ли точния брой на дупките /т.е. общата площ на дупките да е площа на тръбата или площа на дупките е поголяма с цел да се избегне евентуално запушване от сажди и нагар/ с какъв диаметър са 8,10 мм . или други някой знае ли ако пробиеш с боргия примерно 5мм какъв ще е звука според мен "по -писклив" или идеята е да "боботи"

и още нещо аз май не разбрах ама това май- е само една надупчена тръба и газовете не минават през ватата така ли?т.е. по своето естество това не е ауспух.
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 юни 2008 - 09:33

Нещо днеска съм се събудил тъп щот не мога да те рабера какво питаш.Диаментъра на бургията е 5мм.Ватата е от ремуса,който развалих за да взема накрайника.И в него е така.Има надупчени тръби и вата.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 юни 2008 - 10:06

Перфектна работа! :mhihi: Отново показва колко е сръчен и ентусиазиран, хвала за такива хора! :mhihi:

Аз мисля и аз да направя нещо подобно с моя ремус! И без тва има некви ръждиви точки от едната страна, а и ми е ПРЕКАЛЕНО голям, та мисля да се пробвам и аз по guide-а по-горе <_<
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 юни 2008 - 10:51

Има вариант да се направи и с два накрайника,но тогова ше трябват четири тръби за вътре.Оргиналдъ ремуса беше така.Две тръби отгоре и две отдолу.Входяща е едната тръба от горните.От там минава през другата до нея и излиза през двете отдолу(само как го обясних).Но разправията с дупченето на четири тръби е голяма.Трябва да се режат на лазер и прегради.Идва и проблема със заваряването на накрайниците,защото ще са много близко един до друг.И може да стане голямо и неподходящо за астрата.На мен така си ми харесва.Има вид,звук и скоро няма да изгние <_<
Отговори

Оги снимка Оги 27 юни 2008 - 11:12

Всъщност искаш това да обясниш, нали?

Публикувано изображение

Така са оригиналните тихи гърнета. Разбира се има много вариации, но от снимката се разбира каква е идеята! Варианта който ти си направил е т.нар. спортен ауспух. При него няма (или поне е минимална) рестрикция на газовете, но пък и не намалява шума! В интернета изолацията която си сложил ти се казва, че има само една цел .. намаляване силата на звука.
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 юни 2008 - 11:15

Горе-долу е така само че с 4 тръби.Иначе мерси за уточнението. <_< А без ватата сигурно щеше да е много шумно и да кънти.
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 юни 2008 - 14:16

 TurboManiak, на Jun 27 2008, 03:10 PM, каза:

Е направи я най-после ...браво... отдавна имаше мерак ама го направи. Пусни някой друг клип със саунда да чуем...


За клип не съм се сетил.Но ше се постарая да има. <_<
Отговори

valio_78 снимка valio_78 26 януари 2009 - 21:19

перфорирана тръба става от средно гърне, останалото по указанието на колегата :knee: :knee: за направеното
Мнението беше редактирано от valio_78: 26 януари 2009 - 21:21
Отговори

gsimania снимка gsimania 13 май 2009 - 19:10

Днес се заиграх с голфа и му направих права генерация с едно резонансно гърне(на мястото на катализатора) и "Remusa"отзад.Звука е мания.Отново се изкефих максимално на творението си.Не знам как да кача клип тук за да чуете и вие :knee: .Ако някой може да помогне да свирка. :doh:
Мнението беше редактирано от gsimania: 13 май 2009 - 19:10
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 31 юли 2009 - 08:11

Пусни направо линк към клипа ако си го качил в нета някъде <_<
Ако неможе да се справиш прати ми го и ще го качим :yahoo:
Отговори

djface снимка djface 03 декември 2009 - 09:33

Ами до колкото разбрах става и със стъклена вата, а нея можеш да я намериш в всеки магазин за строителни материали и най вече където продават гипсокартон. Стъклената вата не гори- изпробвал съм, дават да издържа до 600 градуса!
Отговори

gsimania снимка gsimania 04 декември 2009 - 17:17

Добре бе,аз само в тоя клип ли да мисля,а?Още един коментар за това колко съм несериозен и аз лично ще изтрия темата!Ще направя клип когато мога и ще го кача.Ако някой толкова много иска да чуе да дойде да се повози.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg