Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

астрата не пали на бензин

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 29 май 2008 - 10:56

вчера ходих до бургас и на 5-6 км преди града ми свърши газта.превключвам на бензин и не ще,а сутринта си запали нормално.опитвах се на стартер,пак не ще.накрая 5те км до бургас едва едва на 3-та на газ до първата газстанция.след това през деня опитах още няколко пъти и на бенз все не пали.тази сутрин реших да опитам и си запали на бенз както и друг път.някакви идеи какво става?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 30 май 2008 - 12:31

тази сутрин вече въобще не пали на бензин...само на газ.дали има връзка с това
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 02 юни 2008 - 16:47

никой ли нищо не знае по проблема? :mhihi:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 02 юни 2008 - 21:56

Колега двата проблема може и да са свързани, но може и да не са.Пробвай да си провериш дали бензиновата помпа върти, като дадеш на контакт трябва да се чуе, иначе я вадиш от резервоара и проверяваш.Като са ти слагали газта има ли някакви релета, така че да ти работи или не работи помпата като си на газ?Захранване към помпата?
Аз имах подобен проблем преди няколко месеца: на бензин работеше на три цилиндъра, на газ - перфектно, в крайна сметка ми се бяха протрили кабелите към дюзите от ремъка на генератора!!!Така че проблема може да е и със захранване...
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 11 юли 2008 - 11:01

старата песен на нов глас.всъщност колата си пали на бенз когато и както си пожелае.проверих релето за превключване газ-бензин,провери стига ли захранване до дюзата,проверих релето на бензиновата помпа,замерих и напрежението на куплунга и на изхода на резервоара.всичко е наред,но проблема си остава.не установих никаква закономерност,свързаност или тенденциозност по проблема...в шах и мат съм.колата си пали на бенз когато и кефне.а когато все пак запали си върви безпроблемно.проверих и разни кабели тук там,няма прекъсвания...цялата работа мирише на слаб или прекъсващ контакт някъде.клемореда на контактния ключ?тези дни ще извадя и помпата от резервоара да видя как е
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 15 юли 2008 - 11:24

свалих бензиновата помпа.пробвах как работи директно на акумулатора.същата работа-един път тръгва,друг път не.разглобих я,като си мислех че може би са четките и че ще мога да ги сменя.оказа се че колектора е изяден,а четките са като нови.ето го и самия :колектор.четките не контактуват добре.ще трябва нова помпа.някой има ли идея за цена?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 23 юли 2008 - 12:20

проблема е решен.от горната страна на колектора стърчаха миниатюрни частици от него,които са опирали в четките и не е можел да се завърти ротора,на снимката не се виждат.колектора и протъркан,но има хляб в него(консултирах се с едни дето пренавиват електромотори).монтирах си помпата и всичко е наред,сложих си едно ключе,с което да прекъсвам ел захранването и като карам на газ.това еблагодаря на всички колеги от форума които ми оказаха помощ :unsure: скъсахте се да пишете.бяхте толкова полезни че успях да се справя сам с проблема
Отговори

Гостhedkandi_* 28 ноември 2016 - 01:20

и аз имам същия проблем колега пали си кога си иска само на бензин съм нямам газ, берем и ядовете вече няколко седмици утре ще пробваме да видим дали не е като твоя проблем!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg