Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

дюзите починаха

torbo снимка torbo 15 май 2008 - 19:26

значи искам все пак да мога да разчитам и на бензина, но няма да се занимавам с чистене на сегашните дюзи защото чистена дюза тече винаги.

искам да си купя некви китайски кучета с които да карам зимата само на бензин и като се стопли обратно старите запушени дюзи и работещите се свалят. та въпросът ми какви дюзи да търся и мога ли да намеря по каталожен номер от ebay?
Отговори

paconi снимка paconi 18 май 2008 - 15:06

 torbo, на May 15 2008, 08:26 PM, каза:

значи искам все пак да мога да разчитам и на бензина, но няма да се занимавам с чистене на сегашните дюзи защото чистена дюза тече винаги.

искам да си купя некви китайски кучета с които да карам зимата само на бензин и като се стопли обратно старите запушени дюзи и работещите се свалят. та въпросът ми какви дюзи да търся и мога ли да намеря по каталожен номер от ebay?


Кажи поне къв е мотора де!!!! :unsure:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 май 2008 - 18:35

Като гледам профила или С20НЕ или С16СЕ.
Отговори

torbo снимка torbo 23 май 2008 - 01:32

C16SE е мотора- 20ката няма газ
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 май 2008 - 01:41

 torbo, на May 15 2008, 08:26 PM, каза:

...................................., но няма да се занимавам с чистене на сегашните дюзи защото чистена дюза тече винаги..
..................................................

Това според мен не е вярно ! Чистил съм 3-4 пъти 4-те дюзи на C20NE, от различни двигатели, и на 6 атмосвери, не просълзиха даже.
Но няма лошо да си купиш, въпреки че в зависимост от мотора пак ще се скапят, ако не ги подържаш. Пък с някави ментета може и съвсем да се увътриш.
Имам богат опит с C20NE, там пропуск с запушването при ползване на газ няма. Има и просто решение пробвано 6-7 години, но е описано вече !
Просто добронамерен съвет. Не съм наясно с твоя конкретен случай. Може и да си прав ....
Отговори

batececo снимка batececo 23 май 2008 - 08:51

 VectraB, на May 23 2008, 02:41 AM, каза:

Има и просто решение пробвано 6-7 години, но е описано вече !

Някой може ли да изрови темата и да постне линк, please...
Отговори

torbo снимка torbo 23 май 2008 - 08:54

да ако може да намерите темата- защото аз не можах
Отговори

torbo снимка torbo 28 май 2008 - 02:25

добре де кажете моля какъв е начина да не загиват дюзите повече при каране на газ защото искам или тия да правя или нови да купувам
Отговори

doolettle снимка doolettle 28 май 2008 - 11:08

 torbo, на May 28 2008, 03:25 AM, каза:

добре де кажете моля какъв е начина да не загиват дюзите повече при каране на газ защото искам или тия да правя или нови да купувам

аз лично не вярвах, че 100 октановия бензин ще свърши няква работа но :unsure: станаха значително по-добре. Самата газ неможе да зацапа дюзите но като се кара на газ, последните не работят и достигат малко по-висока температура и картерните газове които са си мазнички, кондензират по стените на колекторите и се изпичат от температурата. По принцип на бензин тия картерни газове са значително повече но самите дюзи постоянно се промиват и няма отлагания в/у тях. По-страшно е ако дюзите са зацапани отвътре което според мен няма как да стане от газта. Аз есента си сложих дюзички невиждали газ и я карах два месеца без газова но направих грешката да сложа Редекс в бензина и след около 500 км работата на мотора се влоши драстично. Чак след това прочетох тук, че не е препоръчително да се слага отпушваща добавка в бензина при по-стари каручки щот боклуците се вдигали от резервоара и познай. При теб проблема да не е аналогичен или са зацапани от рядко ползване? Иначе оптималния вариант според мен е да си изчистиш старите, да им смениш гумичките и :unsure: .
Отговори

torbo снимка torbo 28 май 2008 - 14:53

при мен се запушиха от каране на газ- не от добавки. всяка сутрин си пусках на бензин колата и после на газ. всяка сутрин колата палеше все по- трудно на бензин и един ден осъзнах че колата пали перфектно само на газ и дюзите умряха МОМЕНТАЛНО!

сега въпросът е последван от последното мнение на VectraB, който каза че имало технология да не се запушват повече при каране на газ. ако технологията е да палиш сутрин на бензин- то това не е никаква технология защото точно така дюзите ми заминаха.

аз си измислих друг начин- купувам некви дюзи- ментета и като дойде зимата ги намамвам и карам само на бензин. като стане топло- ги махам и наритвам само на газ...

пак питам има ли начин да не се запушват ако се кара на газ само?

Благодаря предварително!
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 28 май 2008 - 15:21

torbo


да те питам само , ти защо караш зимата на бензин ?

:unsure:
Отговори

torbo снимка torbo 28 май 2008 - 21:50

бате... не ти разбрах върпоса... бате
Отговори

torbo снимка torbo 06 юни 2008 - 02:13

кажи де?
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 16 август 2008 - 21:08

Колеги възможно ли е ц16се да не иска да пали на стартер от дюзите?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg