Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra F - Датчик за външна температура

ALEX снимка ALEX 26 септември 2005 - 22:58

В Търново е 14 лева
Отговори

angel_vichev снимка angel_vichev 28 септември 2005 - 22:17

ALEX, на Sep 26 2005, 11:58 PM, каза:

В Търново е 14 лева
<{POST_SNAPBACK}>

А къде в В.Търново ги има!?И ментета ли са или не? Да отида направо да си го купя?
Отговори

ALEX снимка ALEX 02 октомври 2005 - 14:58

На бул.България до Хусварна-та,сигурно са ментета,но НЕ могат да горят.Така че вземай,ако пък държиш да е орг. върви в магазина на ОПЕЛ(до кв.Триъгълника) Дано съм ти бил от полза> :angry:
Отговори

angel_vichev снимка angel_vichev 07 октомври 2005 - 21:09

благодаря за информацията!трябва да почерпе някой път:) :angry:
Отговори

PiMPi снимка PiMPi 12 февруари 2006 - 03:49

Filev, на Aug 18 2005, 11:46 AM, каза:

ами виж го,намира се на бронята от страната на водача.не знам какво има вътре:)
 

Човече можеш ли да ми обясниш къде точно е на бронята, че ми бъркат в здравето тия чертички --.- на екрана ?! Мерси предварително !

Намерих обяснението в други теми извинявам се за СПАМ-а ! :smile3560:
Мнението беше редактирано от PiMPi: 12 февруари 2006 - 04:15
Отговори

Filev снимка Filev 12 февруари 2006 - 11:27

хехе ти сън не си спал в 04:30 да мислиш за датчици:)надупи се до предна лява гума и ще видиш кабелите към бронята:)внимаваи да не счупиш щипките,че много кекави ми се струват.успех!
Отговори

joe007 снимка joe007 12 февруари 2006 - 14:45

ALEX, на Aug 20 2005, 01:12 AM, каза:

Днес го направих,стана идеално.Сега мисля да сложа и един вътре и от копче да си сменяш външна/вътрешна температура,но се чудя къде ще е най-добре да се сложи термистора. :smile3560: Ако някой има предложения да пише. :drinkin:
 

Някъде по барчето м/у седалките например.
Отговори

PiMPi снимка PiMPi 13 февруари 2006 - 03:01

Filev, на Feb 12 2006, 12:27 PM, каза:

хехе ти сън не си спал в 04:30 да мислиш за датчици:)надупи се до предна лява гума и ще видиш кабелите към бронята:)внимаваи да не счупиш щипките,че много кекави ми се струват.успех!
 


Смей се ти ама в здравето ми бърка "шибаното" :cen: --.-c на дисплея :gosh: :gosh: :gosh: :gosh: :2angry1: ! Което е по-лошо надупих си се както си му е реда и кво да видя - ИЗОБЩО НЕАМ ДАТЧИК ! Отивам в Ауто-Плюс-а купувам един(13.20лв) и тичам да го слагам ! Е ДА АМА НЕ ! Пръсках с контокс буксата да не би да не дава контакт - НЕ ОТЧИТА И НЕ ОТЧИТА ГОВЕДОТО ! Меря го с мултицета дава некво съпротивление демек работи слагам го там - НЯМА НИКОЙ !! ЩЕ ПОЛУДЕЯ ! Дайте предложения МОЛЯ ! :wall:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 16 февруари 2006 - 23:47

да са пофаля направих си датчик от три (3) термистора запоени последователно от по 1.5К /на 15.С и що годе се получи, показват приблизително колкото оригинален ! а цената е 3х 0.5- 1.5лв ! мерси
Отговори

martokuka снимка martokuka 24 януари 2007 - 23:23

Psycho, на Aug 18 2005, 06:47 PM, каза:

ALEX, на Aug 18 2005, 04:25 PM, каза:

astra17DTL багодаря ти. Дано да стане

Нов е 12 лева.
 

искам да попитам къде към уреда да го вържа, тъй като астрата ми е 92г, и аз сложих уреда с температурата, на под бронята не видях кабели за датчик
Отговори

film4o снимка film4o 29 януари 2007 - 22:35

martokuka, на Jan 25 2007, 12:23 AM, каза:

Psycho, на Aug 18 2005, 06:47 PM, каза:

ALEX, на Aug 18 2005, 04:25 PM, каза:

astra17DTL багодаря ти. Дано да стане

Нов е 12 лева.
 

искам да попитам къде към уреда да го вържа, тъй като астрата ми е 92г, и аз сложих уреда с температурата, на под бронята не видях кабели за датчик
 


Сложил си нов дисплей, който има и температура, ако е така най-вероятно нямаш кабелче и конектор за датчика, купуваш се едно двойно кабелче 0,5 от първия ел.магазин, вземи около 3м. да има, пускаш си лепсващото кабелче. Единя вариант е, ако нямаш конектор да го припоиш и налееш със силикон, другия да изровиш коектора от някоя морга. По-сериозния проблем е с буксата към дисплея, плюса за датчика е на втора позициа, а минуса на четвърта, ако са празни в буксата мога да ти пратя 2 пина да ги добавиш.
Отговори

film4o снимка film4o 29 януари 2007 - 22:37

ALEX, на Aug 18 2005, 01:11 AM, каза:

Знаете ли какво представлява.(не големина и т.н.,а какво има вътре) :25:

:25:  :25:
 


ей това е гадта
малко лоши станаха

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

mifri снимка mifri 02 март 2007 - 10:25

Датчика се намира долу ниско на бронята пред шофьора. Под халогена (ако има такъв) има отвор от който стърчи накрайника на датчика. Може да се бръкне под бронята и да се смени без проблем. Успех :bou:
Отговори

lamerbg снимка lamerbg 07 май 2007 - 14:03

Аз имам друг проблем.... дисплея ми показва 70 градуса и немърда понякога сътрик като запаля започва от 45 градуса и стига пак до 70 явно датчика нещо се ибаа... търсих каде ли не по бронята но немога да го открия сега го погледнах тук на снимката и следмалко пак ще се пробвам да го открия :)
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 09 май 2007 - 00:02

За да видиш датчика без да качваш колата на канал или подемник треа да свалиш подкалника - иначе няма как да го видиш.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 09 май 2007 - 00:06

Ka4o_pi4a, на May 9 2007, 01:02 AM, каза:

За да видиш датчика без да качваш колата на канал или подемник треа да свалиш подкалника - иначе няма как да го видиш.
 

Или пък да легнеш под нея, ако е Астра от лявата страна на бронята ще го видиш. Ако имаш дископатия - можеш да я дигнеш на крик... :25:
Отговори

jikata снимка jikata 10 октомври 2007 - 11:31

Здравейте и от мен колеги. Вчера и аз направих трансплантацията с дисплея (сложих такъв с температура), Излезе обаче проблема с датчика. Както и да е след дълго ровене във форума разбрах как и къде да се монтира датчика. Имам обаче следния въпрос: Кое устройство в крайна сметка следи километрите и коригира грешката от скоростта която се получава в температурата, и дали ще е нужно да се пусне кабел и от друго място за отчитане на тази скорост или само монтирам датчика и всичко спи. Колата е астра ф 92г. 1,6 моно.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 10 октомври 2007 - 19:48

 jikata, на Oct 10 2007, 12:31 PM, каза:

Здравейте и от мен колеги. Вчера и аз направих трансплантацията с дисплея (сложих такъв с температура), Излезе обаче проблема с датчика. Както и да е след дълго ровене във форума разбрах как и къде да се монтира датчика. Имам обаче следния въпрос: Кое устройство в крайна сметка следи километрите и коригира грешката от скоростта която се получава в температурата, и дали ще е нужно да се пусне кабел и от друго място за отчитане на тази скорост или само монтирам датчика и всичко спи. Колата е астра ф 92г. 1,6 моно.


И мен ме човърка нещо подобно - аз като задържа 2-та бутона на дисплея започва да си прави диагностика и трябва да изписва реалните километри с който се движа или ако скоростта е над 54 км/ч (май толкова беше) трябва да показва 54+ км/ч, НО при мен винаги показва 00 км/ч. От къде идва проблема ?
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 17 октомври 2007 - 19:26

датчика за измерване на външната темшпература за Calibra/Vectra в София-Ауто ми казаха ,че чисто нов струва 25 лева
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 22 януари 2008 - 13:22

Колеги, от 3 дни имам астра Ф 95-та и вчера забелязах странно поведение на температурата - карах доста в задръстването из София и температурата плавно се качи от 4 до 37 градуса в рамките на час и половина, при температура навън не повече от 10-15 градуса... :unsure: . Имал ли е някой аналогичен проблем и ако да - как го е решил? Дали се дължи на прекалена близост на датчика до радиатора или може да има проблем в самия датчик?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg