Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тропане при каране по павета и малки неравности./Решен проблем

brymbrym снимка brymbrym 23 април 2008 - 14:23

Здравейте !
От една година имам много дразнещ шум при каране по павета от към предницата.
Пъпвоначално си мислех ,че от тампоните на носачите - бяха много бяха остарели като материал.Смених ги!
След време си сменях и предните амортисьори,лагерите над тях бяха добре шума обаче не изчезва.
Шарнирите са добре !
После се насочих към биаледките,но те ca в добро състояние.
Забелязах ,че лостовете в механизма за превклучване на скоростите че имат луфт и при разклащане с ръка тракат. Има гумени уплътнения ( номер 10,11 на снимката), който ми изглеждат сплескани и напукани


Публикувано изображение

Въпроса ми е дали е нормално да има такъв луфт (около 5-6mm) в този маханизъм?
Забелязал съм че някои път трудно включвам 1 предавка.

Дали могат да се намерат такива уплътнения да си купя?

Някой имал ли е такъв проблем ?
Отговори

calibra69 снимка calibra69 23 април 2008 - 16:41

Теми за луфта в скоростния лост има колкото искаш, а тракането по павета при изрядни носачи, шарнири и лагери 99% говори са износени тампони на макферсоните...
Отговори

brymbrym снимка brymbrym 24 април 2008 - 08:08

 calibra69, на Apr 23 2008, 05:41 PM, каза:

Теми за луфта в скоростния лост има колкото искаш, а тракането по павета при изрядни носачи, шарнири и лагери 99% говори са износени тампони на макферсоните...

Е аз съм от ония 1% защото съм сменил и тампоните на макферсоните :dance:
И съм използвал търсачката,но отговор на моя въпрос не съм видял, а той е

Нормално ли е да има такъв луфт (около 5-6mm) в този маханизъм?

( номер 10,11 на снимката)
:19a: :beer: :19a: :19a: :beer: :beer: :thu:
Отговори

banan80 снимка banan80 24 април 2008 - 08:16

За луфта мисля че е нормално макар и малко неприятно,а за тропането провери си рейката за луфтове.Поне при мен се оказа тя.Успех :dance:
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 24 април 2008 - 08:47

 banan80, на Apr 24 2008, 09:16 AM, каза:

За луфта мисля че е нормално макар и малко неприятно,а за тропането провери си рейката за луфтове.Поне при мен се оказа тя.Успех :dance:

Имаш ли хидравлика на волана??? Ако НЕ и аз мисля че шумът ти идва от рейката - при мене е така също. Не че е разбита и е за смяна (аз нямам никакъв луфт в управлението), а просто от липсата на хидравлика всичко се предава на волана директно. Провери я но все пак имай предвид че дори и чисто механична рейката не е направена да тропа и ако е мнго силен шумът трябва да има причина?!
Отговори

banan80 снимка banan80 24 април 2008 - 09:10

Моята беще хидравлична но беще се разтропала яко и малко след това протече.
Отговори

brymbrym снимка brymbrym 24 април 2008 - 10:34

Благодаря колегите до тук за мненията!

Да забравих да уточна ,че имам хидравлика на волана. :newsm05_41: :newsm05_41: :knee:

И малко ми капе хидравлично масло от помпата, но това дали има отношение. При незапален двигател като хвана рейката в средата и я разклатя тя дава подобно тракане, но като запаля двигателя това изчезва до голяма степен,защото хидравличното масло уплътнява хлабините ( поне така си го обяснявам ) и затова не съм се насочил натам.
Отговори

brymbrym снимка brymbrym 16 юни 2008 - 08:15

Здравейте !

Искам да споделя какво се оказа моя проблем с тропане в предницата.
След като ходих на двама "майстори" (така се оказа в последствие) който ми обясняваха с сигурност ,че тракането идва от хиравличната рейка и как нещата са моного трагични и трябва да се бръкна и да извада около 250 лв. за да реша проблема.
Аз обаче не бях 100% убеден ,че шума е от разбита рейка и отидох на друг сервиз.
(Сервиза "ЕМ Комплект 33 "в Дружба 2 до парниците за цветя -Деян е примчик - много добри момчета и ви го препоръчвам)
Там ми казаха ,че 50 на 50 % можеда е от рейката и/или от разбити накрайници на кормилните щанги защото са свързани заедно и може да се предава тробането.Сменихме накрайниците

2бр. по 17лв + 30лв.работа+ 30лв реглаж = решен проблем с тропането в предницата
:kuku: :nau: :dance: :kuku:

Мисълта ми е ,че има такива "майстори" :fire: :fire: :fire: :fire:
който гледат само да ти приберат парите и да ти разправят колко ти е зле колата и как трябва да си благодарен, че изобщо се занимават с колата ти.Трябво човек да ходи на няколко места за да се потвърди "диагнозата".
Дано съм бил полезен на други който имат такъв проблем с тропането на предницата.
:mhihi: :kuku: :kuku: :nau: :kuku:
Отговори

banan80 снимка banan80 17 юни 2008 - 16:02

Браво колага. :dance: Супер че не си се оставил на първият"майстор" а си потърсил второ мнение.Така трябва да е дано и другите колеги да се поучат от теб? :mhihi:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 17 юни 2008 - 16:12

Разбира се, че си бил полезен :mhihi:
Дано всеки с решен проблем да пише как го е решил, и тези теми да се слагат на лено място за намиране.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg