Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Фотоотчет за смяната на ролки и ремък !

ivanov_km снимка ivanov_km 14 април 2008 - 09:17

Ето малко снимчици за начина и етапите на смяна на ангренаже ремък и ролки на Вектра Б 2.0 16V
Нека има повече такива снимчици в тази секция !!! :beer:
Ето !

Линка вече работи 100 % ! :nau:
Отговори

WILLY снимка WILLY 14 април 2008 - 12:48

:nau: много полезна тема :beer: за старанието
Отговори

dimitop снимка dimitop 24 април 2008 - 17:01

Браво.Страхотна работа.
Подробно и ясно :newsm05_41:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 25 април 2008 - 09:01

Браво, good job! :newsm05_41:

Наистина ще е добре ако повече хора "щракат" докато си сменят неща по колата, така ще е и по-лесно, отколкото обяснения само с думи :newsm05_41:
Отговори

zandor снимка zandor 25 април 2008 - 10:43

А тази скоба с която стягаш двата вала горе задължително ли е да се ползва, доколкото знам валовете не са под напрежение (като при фиат купе) и като махнеш ремъка ще си останат в същото положение. Или греша?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 април 2008 - 18:17

Валовете са под напрежение(изместват се),но не е проблем да ги завъртиш при слагането на ремъка
Отговори

Сержо снимка Сержо 30 април 2008 - 15:47

Браво.Наистина перфектно
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 06 май 2008 - 18:48

Евала бате, винаги се кефя на хора, които разбират и сами си правят колите, че аман от майстори.
Отговори

VladoR снимка VladoR 07 май 2008 - 16:21

А пък аз се кефя само като си помисля, каква съществена част от така описаните работни операции отпадат при смяна на същите ремък и ролки на същия мотор, но монтиран в Омега :whistle:

Иначе наистина, както казаха и колегите, браво за старанието - личи си, че е правено мераклийски.

:beer:
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 30 юни 2008 - 21:02

Колеги,някой запознат може ли да опише упражнението със смяната на ремъка при C16NZ.Много ще съм благодарен,ако на някой му се занимава.
Отговори

deforse снимка deforse 15 юли 2008 - 09:13

Евала!
Отговори

Vectra_BB снимка Vectra_BB 05 октомври 2008 - 22:05

 KPetkov, на Jun 30 2008, 10:02 PM, каза:

Колеги,някой запознат може ли да опише упражнението със смяната на ремъка при C16NZ.Много ще съм благодарен,ако на някой му се занимава.


Ами много е лесно.аз на моита старатa C14NZ astra сам го сменях.олабваш самообтягащата ролка (ама внимателно) и вадиш ремака (ама пак много много внимателно), и по сащия начин поставяш новия. Ама ако смяташ че няма да можеш,по добре не бараи :beer:
Отговори

Profesoinalista снимка Profesoinalista 28 март 2009 - 00:45

да полезни са темите особено с подробен снимков материал :love_opel:
Отговори

VeCtoTch0o снимка VeCtoTch0o 23 април 2009 - 20:15

Колега да попитам обтягащата ролка на Вектра Б сама ли си регулира обтягането или ръчно? понеже сменях наскоро ремъка защото една котка беше решила да се топли там и без малко да стане белята. Смениха го с някакъв DAYCO но като го напънеш ремъка ми се струва че сам можеш да го извадиш без да се потиш особенно. Мисля че котката е минала през всички възможни ролки и свивки около тях дали може да е повредила обтегача? и ако е възможно как може да се смени? на 2ра на полусъединител или при тръгване ако са е намокрил ремъка цвили и честно казано ме е страх да карам!
Отговори

astra_opel снимка astra_opel 28 април 2009 - 13:35

Колега, гледам че още никой не ти е отговорил, но все пак ще ти споделя опита от мойта Астра Г - скоро й сменях ролките и ангренажа. Обтягащата сама се регулира, но ако все пак не е достатъчно, може да се донатегне чрез водната помпа - тя също се върти и е ексцентрична - т.е. служи за регулиране. Дано съм ти полезен.
ПП: абе като прочетох пак какво питаш, направо не съм ти полезен <_<
Мнението беше редактирано от astra_opel: 28 април 2009 - 13:39
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 май 2009 - 20:00

ПП - На колегата по-горе май пита за пистов(аксесоарен)ремък.

Иначе днес реших да сменя на мойта вектра и почвам аз сичко добре изненади никакви. Стигам до ангр. ремък и кво ми той толкова хлабав че ще изпадне. Ама много рахлабен, добре че навреме го хванах.
Водната помпа също смених и после с нея обрах на грубо хвабината, защото ако я монтирах като старата неможех да опъна ремъка. От това неможе да се промени нищо по работата на мотора нали?
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 05 юли 2009 - 22:22

много полезна тема.скоро и аз ще го правя това упражнение и ще има и снимки и филм сигурно.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от as_vectra: 05 юли 2009 - 22:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg