Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хидравлика.

ivanov_km снимка ivanov_km 02 април 2008 - 10:50

Вчера взех една спринцовка и изтеглих от казанчето около 30 мл. хидравлична течност да вида за какво иде реч.Цветът и беше нещо подпбяващо на слабо кафе с едва доловими червени отенъци. :16V: Това веднага ме доведе до идеята да замена тази отврат, от прочетоното до тук разбрах , че тази течност трябва да е червена(с рубинен цвяр).Спрях се на продуктите на Мотул (както и с двигателното масло). Аутодатата ми дава , че моето хидравлично масло е Dexron II.
От каталога на Мотул ми препоръчват за моя автомобил хидравлични масла Dexron II D и Dexron III , като второто го дават за по добро.И двете са сартифицирани от GM
Ето линк за Dexron II D - минерално:
http://www.prospeed.bg/cat/product_info.ph...roducts_id=4211
Ето линк за Dexron III - полусинтетично :
http://www.prospeed.bg/cat/product_info.ph...roducts_id=4203
Аз лично мисля да се спра на първото !
Сега идва интересната част , самата смяна. Възнамеряван да откача този маркуч на резервуарчето за хидравличната течност:
http://images25.snim...g/005514513.jpg
И след като изтече старата течност слагам маркуча и наливам новата.
Според вас ако процедирам така има ли опасност да оплескам нещата ? Приемам и други предложения и начини за реализирането на тази идея.
Самата хидравлика до сега да чукна на дърво не ми създава проблеми , няма виене, течове и така нататък , но ми се струва , че волана ми е малко тежък.
Благодаря Ви предварително за коментарите , съветите и мненията Ви !!! :16V:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 02 април 2008 - 17:06

значи отвиваш или там кадето си посочил,или някой от двата маркуча който влизат в помпата най добре, отвиваш и капачката на разширителният съд на хидравликата и чакаш да истече хубаво,после по обратния ред като сепваш новото масло в разширителният съд :16V: и си готов
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 02 април 2008 - 20:36

Абе не знам да се сменя хидравлична течност освен при ремонт на рейката или помпата ама като си решил,като наливаш вдигни колата на крик (да ти е по лесно да въртиш) пълен десен,пълен ляв,пълен десен, пълен ляв, и така няколко пъти,след това само въртиш без да палиш ляв, десен ХУБАВО ДА ИЗЛЕЗЕ ВЪЗДУХА.
Айде успех
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 април 2008 - 22:02

Значи откачаш маркуча на помпата този дето е със скобата.После завърташ волана няколко пъти на пълен ляв и пълен десен да излезе и течността от рейката.Закачаш скобата и наливаш новата течност.Въртиш няколко пъти пълен ляв и пълен десет да се напълни и рейката и после палиш мотора и след като си се уверил че нивото в казанчето е нормално въртиш пълен ляв и пълен десен докато се обезвъздуши рейката.Успех.
Отговори

Minkov снимка Minkov 02 април 2008 - 22:11

Тъкмо и аз да попитам как става тази смяна и гледам - вие ми отговаряте :16V: .

Благодаря на колегите за изчерпателните и добре оформени отговори!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 03 април 2008 - 08:38

Относно смяната на хидравличното масло четох , че е необходимо да се сменява периодично през две години.Аз колата я имам от преди два месеца и изобщо не знам историята на съществуващото масло.А и като му видях цвета:Реших да източа маслото от там защото ми се струва , че достапа до него е "най-лесен , достъпен)Направо всичко е така наврено по този двигател , че ръцете ми требва да имат по 10 стави на тях , че да стигна до кадето и било .Ако някой може да покаже снимка на кой-маркуч да откача ще му бъда много благодарен ! Реших да си сменя маслото сам защото изобщо нямам доверие на така наречените майстори.Те , че ще го сменят ще го сменят на разбира се ще направят и куп други поразии :16V: :16V: .
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 03 април 2008 - 18:07

 ivanov_km, на Apr 3 2008, 07:38 AM, каза:

Относно смяната на хидравличното масло четох , че е необходимо да се сменява периодично през две години.Аз колата я имам от преди два месеца и изобщо не знам историята на съществуващото масло.А и като му видях цвета:Реших да източа маслото от там защото ми се струва , че достапа до него е "най-лесен , достъпен)Направо всичко е така наврено по този двигател , че ръцете ми требва да имат по 10 стави на тях , че да стигна до кадето и било .Ако някой може да покаже снимка на кой-маркуч да откача ще му бъда много благодарен ! Реших да си сменя маслото сам защото изобщо нямам доверие на така наречените майстори.Те , че ще го сменят ще го сменят на разбира се ще направят и куп други поразии :newsm05_41: :blahblah: .

препоръчвам ти декстрон 3 . разликата е осезаема особенно като се има предвид ,че карам омега.като ми го източиха старото на запалена кола майстора ме накара да завърта пълен ляв и десен.няма да ти казвам за какво усилие става дума . после като го сложиха новот пак на ляво и дясно при отворено казанче за да може хубаво да се обезвъздуши маслото . и после кеф.
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 03 април 2008 - 19:35

Абе не знам ама си го смених и яз въпреки че който съм питал 80% ми викат че се сменя ама на голям период
като спирачната течност. :newsm05_41:
Отговори

thunder88 снимка thunder88 08 април 2008 - 02:03

Моята Астричка от 4 5 дена започна да вие... даже се чува нещо като кипене или "фъскане", особено като въртя волана при запалена кола на място! Много взе да ме притеснява и реших да поразгледам малко по темата... Но се чудя дали ако сменя хидравличната течност ще се оправи :thu: или проблемът е по-сериозен. А и ако някой има представа долу горе колко ще ми струва ако я закарам на майстор. Благодаря предварително!
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 08 април 2008 - 08:08

Провери първо да не е разхлабен ремъка и за течове.
Отговори

Hind снимка Hind 08 април 2008 - 09:19

Колеги да питам каква е цената на това хидравлично масло?
Отговори

thunder88 снимка thunder88 08 април 2008 - 12:28

 rosko11, на Apr 8 2008, 08:08 AM, каза:

Провери първо да не е разхлабен ремъка и за течове.



мерси за инфото. ще проверя и ако не стане ще го мисля
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 април 2008 - 12:40

 ivo_loki, на Apr 3 2008, 06:07 PM, каза:

препоръчвам ти декстрон 3 . разликата е осезаема особенно като се има предвид ,че карам омега.като ми го източиха старото на запалена кола майстора ме накара да завърта пълен ляв и десен.няма да ти казвам за какво усилие става дума . после като го сложиха новот пак на ляво и дясно при отворено казанче за да може хубаво да се обезвъздуши маслото . и после кеф.



Хидравличната течност не се избира произволно. За по-старите модели с механична помпа течността е една, за по-новите модели с ел. помпа течността е друга!!

Течността за ел. помпа оригинална GM e 30 лв. литъра. Другата е по-евтина.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 08 април 2008 - 13:36

 bat_jorko, на Apr 8 2008, 12:40 PM, каза:

 ivo_loki, на Apr 3 2008, 06:07 PM, каза:

препоръчвам ти декстрон 3 . разликата е осезаема особенно като се има предвид ,че карам омега.като ми го източиха старото на запалена кола майстора ме накара да завърта пълен ляв и десен.няма да ти казвам за какво усилие става дума . после като го сложиха новот пак на ляво и дясно при отворено казанче за да може хубаво да се обезвъздуши маслото . и после кеф.



Хидравличната течност не се избира произволно. За по-старите модели с механична помпа течността е една, за по-новите модели с ел. помпа течността е друга!!

Течността за ел. помпа оригинална GM e 30 лв. литъра. Другата е по-евтина.

За Вектра Б става Дексрон 3 и Дексрон 2Д ! :thu:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 08 април 2008 - 13:49

 ivanov_km, на Apr 2 2008, 09:50 AM, каза:

Вчера взех една спринцовка и изтеглих от казанчето около 30 мл. хидравлична течност да вида за какво иде реч.Цветът и беше нещо подпбяващо на слабо кафе с едва доловими червени отенъци. :thu: Това веднага ме доведе до идеята да замена тази отврат, от прочетоното до тук разбрах , че тази течност трябва да е червена(с рубинен цвяр).Спрях се на продуктите на Мотул (както и с двигателното масло). Аутодатата ми дава , че моето хидравлично масло е Dexron II.
От каталога на Мотул ми препоръчват за моя автомобил хидравлични масла Dexron II D и Dexron III , като второто го дават за по добро.И двете са сартифицирани от GM
Ето линк за Dexron II D - минерално:
http://www.prospeed.bg/cat/product_info.ph...roducts_id=4211
Ето линк за Dexron III - полусинтетично :
http://www.prospeed.bg/cat/product_info.ph...roducts_id=4203
Аз лично мисля да се спра на първото !
Сега идва интересната част , самата смяна. Възнамеряван да откача този маркуч на резервуарчето за хидравличната течност:
http://images25.snim...g/005514513.jpg
И след като изтече старата течност слагам маркуча и наливам новата.
Според вас ако процедирам така има ли опасност да оплескам нещата ? Приемам и други предложения и начини за реализирането на тази идея.
Самата хидравлика до сега да чукна на дърво не ми създава проблеми , няма виене, течове и така нататък , но ми се струва , че волана ми е малко тежък.
Благодаря Ви предварително за коментарите , съветите и мненията Ви !!! :thu:



Колеги това масло не се сменя !!! само ако има нужда се долива. А ако има нужд да се долива значи от някъде тече или при някакъв ремонт по системата тогава може да се смени. То ако е трябвало да се сменя ще ли да му оставят пропка някъде да се източва!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 април 2008 - 15:33

 Rumkata, на Apr 8 2008, 01:49 PM, каза:

Колеги това масло не се сменя !!! само ако има нужда се долива. А ако има нужд да се долива значи от някъде тече или при някакъв ремонт по системата тогава може да се смени. То ако е трябвало да се сменя ще ли да му оставят пропка някъде да се източва!



Не е съвсем така, макар и да е странно как става, хидр. течността се замърсява и една смяна не е излишна.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 08 април 2008 - 16:45

Колега в инструкцията за експлоатация пише , че се сменаява на две години.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 09 април 2008 - 12:26

 ivanov_km, на Apr 8 2008, 03:45 PM, каза:

Колега в инструкцията за експлоатация пише , че се сменаява на две години.



Колега имам такава книга за астра f, но къде непише, че необходима тази маниполация. Но щом си решил сменя си го, но внимавай след това с обезвъздушаването :thu:
Отговори

thunder88 снимка thunder88 09 април 2008 - 16:56

гледах гледах... не видях някаде да тече, но наистина маслото ми е доста намаляло. :thu:
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 09 април 2008 - 17:35

 thunder88, на Apr 9 2008, 04:56 PM, каза:

гледах гледах... не видях някаде да тече, но наистина маслото ми е доста намаляло. :thu:

АЗ КАТО ГО СМЕНИХ СЕ ПОЛУЧИ ОСЕЗАТЕЛНА ПРОМЯНА .КЪМ ПО ДОБРО.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg