Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Летни гуми - мнения и препоръки ?

mitaka_t снимка mitaka_t 19 март 2008 - 11:29

Здравейте, ще си взимам летни гуми, и след доста ровеници остана само да избера между Yokohama и KUMHO :19a: , но миналата събота отскочих до център за гуми "Диана" на околовръстното и там ми препоръчаха още и едни Continental и едни MICHELIN. Така че направо реших да попитам за мнения и препоръки за тези марки и модели:
1. "Yokohama C.Drive"
Публикувано изображение

2. "KUMHO ECSTA KH11"
Публикувано изображение

3. "Continental ContiEcoContact 3"
Публикувано изображение

4. "Michelin Energy Saver"
Публикувано изображение

Относно цената (за размер 195/65/R15): Continental-а и Michelin-а са малко по скъпички ~150лв, Yokohama-та е ~130лв. и KUMHO-то е ~120лв. но цената не е проблем. Интересува ме най-вече менението и препоръките ви относно ИЗДРЪЖЛИВОСТ и стабилност, особено на МОКРО.
Отговори

directora снимка directora 19 март 2008 - 14:29

От изброените модели имам опит само с 'Michelin Energy' и мога да кажа за тях, че са страшно безшумни, имат много голяма инерция, но при мокро увеличават спирачния път многократно. Ако се карат само на сухо(невъзможно на практика) е страхотната гума, но падне ли капка дъжд - не стават.
И аз тази събота отивам за гуми и се спрях на Yokohama. Алтернативния вариант ми е LASSA.
Континентала принципно е твърда гума, но за конкретния модел нищо немога да кажа.
За другите модели немога да помогна, нямам практика с тях :) Но съвета ми е Michelin-ките да ги изключиш :19a:
Отговори

ГостVVAS_* 19 март 2008 - 18:15

Когато преди 3 год. си купих колата, купих и 4бр. чисто нови Yokohama C.Drive. Мога да кажа, че са страхотни гуми! Нисък шум, на вода се държат екстра! Не казвам, че са най-добрите гуми, но съотношението цена-качество е страхотно!
Отговори

deterator снимка deterator 19 март 2008 - 18:57

погледни тази класация

ADAC Test 2008:
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=209308

NASS е мокро!
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 19 март 2008 - 19:32

Ами то мойте сегашните са Michelin-ки, само че Pilot Exalto и съм СУПЕР доволен, много са износени, даже като махнах зимните гумаджията ме попита дали съм сигурен, че искам да ги кача, но въпреки това колата "не трепва", супер стабилни са, но ще се сменят, няма как. Както казах по принцип се чудех м/у Yokohama C.Drive и KUMHO ECSTA KH11 и то се бях спрял на Yokohama-та, но в последния момент погледнах този модел на Kumho и по това което прочетох като спецификация за тях ми се видяха мн.добре, а и шарката им е подобна на Yokohama-та. Continental-а и този модел на Michelin ми ги препоръчаха в магазина, но след тези мнения, май само накланям все повече везните към Yokohama-та. Все пак...ако има още някой мнение, ще се радвам да го сподели, колкото повече инфо, толкова по добре.
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 март 2008 - 19:39

избери си модела 31 на кумхо-то
тези асиметричните ммммммм, не знам....
другите са дървета
ако не - йокохама
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 март 2008 - 19:47

Аз лично бих те посъветвал да не взимаш Michelin! Прекалено "меки" са за българските пътища... Страничните стени са направо като найлонче :19a: Поне на мойте Michelin Energy от най-последните модели... Тея предполагам са същите!

Аз бих заложил на Yokohama-та, след нея Kumho-то :blink:
Отговори

miirro снимка miirro 19 март 2008 - 20:46

Здравей, колега.
Аз имам наблюдение само върху Кумхо и съм доволен точно от този модел. На мокро се държат перфектно. Миналото лято се "бухнах" в една дълбока и голяма локва, чак си помислих, че ще си строша спойлера отпред, но колата не мръдна. С дупките се справят добре и нямат забележки след около 10 000 км.
Успех при избора...
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 19 март 2008 - 21:42

Dunlop SP Sport Fastresponse меки са и податливи на балони(не много), но на този висок размер няма да имаш никакъв проблем и като поведение са много по-добри от кумхото и йокохамата които си посочил, пробвал съм ги карах 2000км такива 195/50/15. Друга хубава гума е maloya futura primato пак от не най-скъпите но много добра гума! Бриджестоун имат хубави модели, ако си спортист potenza ако не turanza серията. На 65 височина на гумата не се тревожи толкова за балони и ... но определено C.Drive не е крачка напред за йокохама спрямо старата А539 която беше класика! За мокро дънлъпа и малоята са невероятни!!!
Отговори

hudson снимка hudson 19 март 2008 - 23:46

На първо място Yokohama-та, след нея Kumho-то. И аз доста им се чудих, но накрая се спрях на Lassa Impetus2, за да съм с 4 еднакви гуми (миналото лято взех 2 и сега още 2).
Отговори

Камен снимка Камен 29 март 2008 - 10:20

Бих искал да използвам темата на колегата и да попитам, къде в София има магазин/и с добър избор на японски и корейски летни гуми и модели, включително и някои от горепосочените - Yokohama, Toyo, Nitto, Falken, Kumho, Hankook и т.н.??? :newsm05_41:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 29 март 2008 - 11:34

Май за BG няма много варианти за Nitto... Колегата Върбанов (Pitstoptuning) е писал, че продават Yokohama, Nitto... Иначе представителят на Yokohama за България май е "Боряна Груп", а техен дистрибутор е Кристо-2 :newsm05_41:
Отговори

Камен снимка Камен 30 март 2008 - 18:31

Пацо, благодаря ти, пич :newsm05_41: Тия дни ще намина през някой от сервизите на Кристо-2, щотo си харесах два модела гуми 15" - Yokohama C.Drive и Kumho ECSTA KH11.

Между другото пишете кой модел ще ми препоръчате, ако цените са сходни?
Отговори

hudson снимка hudson 30 март 2008 - 19:25

Ще цитирам Moonlord: made in Japan си е made in Japan
Отговори

HowDouWantit снимка HowDouWantit 08 май 2008 - 14:28

Лично харесвам тази Йокохама .. отделен въпрос е дали може да се намери и на каква цена и до колко те устроива понеже е Спортна гума.. :) та разрових се аз из нета и намерих мнения за гумата.. ето и линк говоря за Yokohama AVS Sport Публикувано изображение
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 15 май 2008 - 09:04

впечатления от Мишлена (дето пести' ток) - имам такива на има-няма 3 седмици и едната е вече с балон :(
Вярно, удара беше силен, но предишните гуми с които съм карал са издържали повече от един такива. Иначе са много тихи и 'мазни'.

впечатления от Малоя-та - добра гума и на сухо и на мокро. Малко е шумна.
След ~2 годинки каране обаче се поразкривяват, и си требват нови ако не искате да хванете вибрационна болест по магистралата.
Отговори

don_ray снимка don_ray 15 май 2008 - 09:15

 tarambuka3500, на May 15 2008, 10:04 AM, каза:

впечатления от Мишлена (дето пести' ток) - имам такива на има-няма 3 седмици и едната е вече с балон :(
Вярно, удара беше силен, но предишните гуми с които съм карал са издържали повече от един такива. Иначе са много тихи и 'мазни'.

впечатления от Малоя-та - добра гума и на сухо и на мокро. Малко е шумна.
След ~2 годинки каране обаче се поразкривяват, и си требват нови ако не искате да хванете вибрационна болест по магистралата.


Не е точно пестене на ток. А енергия. В смисъл, че каот караш има по-малко триене, а като започне да спира поради специалните сплави използвани в нея, започва да прави по-голямо сцепление. Нещо такова. Иначе са тихи дам.
Отговори

jorko_83 снимка jorko_83 15 май 2008 - 10:09

 deterator, на Mar 19 2008, 07:57 PM, каза:

погледни тази класация

Пирели Р6000 точно тези гуми си ги купих миналото лято 205-55-15 от Диана( Околовръстен път) за 220 лв бр и да ви кажа по голям боклук не съм карал !!! Нито на сухо нито на мокро нито спират добре направо си като с галоши аз бях с 4 бр.


Конкретно за Р6000 мога да кажа че няма такива дървета! Аз поне по "пластмасови" гуми не съм виждал. Явно ползват по твърди смески и колата ми е адски нестабилна, нужно им е добро разгряване за да усетя някаква стабилност от тях.

Иначе Yokohama е чудесна гума. Успех в избора :unsure:
Отговори

Shades снимка Shades 15 май 2008 - 10:31

Още малко позитиви от мен за "японките". Карал съм с Yokohama. Сега съм с Toyo Proxes и мога да споделя само позитивни впечатления от тях. Това, което ме учуди много е, че са здрави и издържат на БГ тормоз, т.е. нито един балон досега, за разлика от евро събратята.

П.С. Само една критика - Proxes-ите не ме радват на мокро колкото Yokoham-ите.
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 15 май 2008 - 10:57

WOW ! Тая тема я бях забравил, че съм я пускал, а как живна сега :somad: . Евала :doh: . Благодаря на всички, които се включиха и дадоха мнения и съвети :dance: Аз всъщност отдавна реших коя ще е гумата, но видях, че доста хора преглеждат темата и реших да не пиша на модераторите са я затварят, че може да е полезна и на други. Иначе твърдо съм се спрял на Yokohama C.Drive, но причината да не съм ги взел все още е, че досега все изкачаха доста големи непредвидени разходи и за колата все не оставаше :somad: Сега обаче съм заделил кинтите и само чакам да дойде събота, че тогава почивам и отивам да ги качвам, връщане няма вече :unsure: . Благодаря отново на всички отзовали се пък като ги сложа вече на колата, ще споделя и първи впечатления от тях :somad: . Поздрави :somad:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg