Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Идва зима!

Емилио снимка Емилио 06 октомври 2007 - 14:41

Ето с какво се занимавах тази седмица.
1. Идеално измиване на пода отдолу на пароструйка.
2. Идеално изсъхване на чисто място.
3. Мазане с боди 950/цена 6 лв./ Без да разреждам.
4. След като засъхне,пръскане със спрей Боди 950,сиво./цена 4.50лв/.
5. След съхнене,а съхне бързо,пръскане със сребърен спрей и сребърен феролит на загряващите се части/ауспуси,двг и др.
6.Пръскане с Cozmo spray восък за коли,композиран на базата специални восъци за коли,за да запечата направеното до тук.
7.Дано зимата все пак да не е тежка,както казват!
Ето клик:
http://www.snimka.bg...album_id=179667
Отговори

Оги снимка Оги 06 октомври 2007 - 14:43

Човече ти си най-големия фанатик :19a: Кат продаваш вектрата ми са обади :mhihi:
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 06 октомври 2007 - 14:47

 Оги, на Oct 6 2007, 03:43 PM, каза:

Човече ти си най-големия фанатик :19a: Кат продаваш вектрата ми са обади :19a:

Аз съм 2ри на Опашката :mhihi:

П.П Иначе Браво :19a:
Отговори

Vincent снимка Vincent 06 октомври 2007 - 14:51

С такава подготовка си като амфибия направо :mhihi: :19a:
Отговори

Емилио снимка Емилио 06 октомври 2007 - 15:55

Ами аз понеже съм си патил на първата ми кола,най-първата,тя беше Мицубиши колт 82 година,но ,милата,двигателя просто падна от коша,толкова ръжда имаше...и реших да не допускам пак такива неща.Пък и Вектрата все пак е 96-та,а доколкото знам,по това време все още нямат антикорозионна защита.Гледам на един комшия Астра Г,2000година,съвсем друга песен. :mhihi:
Отговори

alexone снимка alexone 06 октомври 2007 - 17:10

Браво колега!!!!Карах Астра Ф и така обработих с восък пода вежди прагове отвътре и отвън,под корите от вътрешна страна на багажника,абе където се сети човек,даже цялото окачване,пружини аморт. и какво ли не..Това е голяма работа тоя восък за коли..Сага сам с Астра Г въпреки че е поцинкована пак минах всичко с восъка,въпреки че един флакон струва 7.50..Отодоха 3 по 500мл.Нема значение,мразя мундарите...Всяко нещо си иска своето..


И така продадох Астрата 96г. за 5000лв.човека като я видя припадна,не беше виждал такава кола,толква добре потдържана..Ще кара поне 5 години без да избие ражда...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 октомври 2007 - 17:50

:mhihi: :19a: :19a: , Емилио! Наистина си отдаден на колата си! Завиждам ти за търпението и упоритостта!
Отговори

Емилио снимка Емилио 06 октомври 2007 - 18:05

Да,благодаря,ама нещо от висене и лежене под колата,а не под и над жената се разболях с темп :-(
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 октомври 2007 - 18:14

 Емилио, на Oct 6 2007, 07:05 PM, каза:

Да,благодаря,ама нещо от висене и лежене под колата,а не под и над жената се разболях с темп :-(

Е, тя сега ще те обгрижи- ще те размачка, ще те разтрие с ракийка, после и други работи.......... :mhihi:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 октомври 2007 - 18:27

 zdravkop, на Oct 6 2007, 07:14 PM, каза:

 Емилио, на Oct 6 2007, 07:05 PM, каза:

Да,благодаря,ама нещо от висене и лежене под колата,а не под и над жената се разболях с темп :-(

Е, тя сега ще те обгрижи- ще те размачка, ще те разтрие с ракийка, после и други работи.......... :19a:


И най-вече другите работи :mhihi:

Иначе Емилио браво само мога да ти кажа!Кефиш как се грижиш за машинката :19a:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 октомври 2007 - 20:38

Ауууу!Голям маняк си човек!Евала :mhihi: Много си луд да знаиш(в полужителния смисъл)! :19a:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 11 октомври 2007 - 18:13

Един тъп въпрос веднага ... от къде ги купуваш тез неща ... бодита и спреиове?
Отговори

a man снимка a man 11 октомври 2007 - 18:29

Машала........ :mhihi: :thu: , а аз си мислех, че само аз съм такъв.
Да знаеш, че ще покажа на жената кво си и направил на твойта каручка, че все се подиграва с мен къв съм бил и че съм гледал повече колата от нея!

Сериозно, .... :thu: :thu: човече!
Отговори

Емилио снимка Емилио 11 октомври 2007 - 18:30

Значи бодитата съм ги купил всичките от магазин за строителни материали -къде се продават силикони,разни такива неща.Ако си от Търново,магазина е на паркинга зад Старите хали.Има ги и на други места.От там купих и боди спрея,както и восъка за коли,ама последния свърши доста бързо,защото като исках да купя за баща ми за форда-беше свършил!А спрейовете само съм ги взимал от Практикер.Ама си е обикаляне,докато ги събера всичките...а,феролита за печки и кюнци също беше проблемен докато го намеря,че с него мазах нагряващите се части.Ами това е.Дано да има ефект от цялата работа,че.... :mhihi:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 11 октомври 2007 - 18:41

Понеже гледам, че се занимаваш та сигурно си най-наясно ще те питам. Във книжката на астрата пише, че всичко под капака е покрито с защитна вакса и след измиване трябва да се ваксира наново. Та имаш ли идея каква е тая двигателна вакса и от де да я взема? То би трябвало тия работи да ги има в опел ама дали? Или ще се изсмеят само!
Отговори

Емилио снимка Емилио 11 октомври 2007 - 18:53

Значи аз под капака на мотора не съм пръскал,само капака отгоре.А ваксата не знам откъде трябва да се вземе.Обаче препоръчвам за ръба на задните калници,отвътре,спрей БОДИ 900,който е различен от спрей БОДИ 950!Първия е на восъчна основа,с тънка тръбичка и е много удобен точно за ръба,от където си тръгва гадната ръжда при Вектрите.
Цената му е 4.50.и стига точно за 4 те калника :)
Отговори

Stalker снимка Stalker 12 октомври 2007 - 14:21

:mhihi: Абе човек,като гледам на снимките дори и канал не се вижда в гаража-как си го правил всичко това?!Явно се иска много мерак и свободно време :thu: .
Не знам,аз лично не бих се захванал -все пак това е просто една кола :thu: .Тя е да ти върши работа,а не да й робуваш(лично мнение). :thu:
Отговори

Тодор снимка Тодор 12 октомври 2007 - 15:18

Емилио, винаги съм ти се чудил откъде толкова свободно време приятелю.Иначе казано си голям фен признал съм те.Вектрата ти свети, все едно не я караш.Еми браво...аз като се замисля ме хваща срам не съм я мил дори моята от лятото срааммммм ама този уикенд ще я освежа подобаващо :) И да оздравяваш!
Отговори

Емилио снимка Емилио 14 октомври 2007 - 19:43

Мисля,че първопричината на всичко е любов към Опел!И от там мерака.Възприемам я не като кола,а като живо същество,тя ми приказва.А сега,когато е 3 градуса съм и завил акумулатора с вълнено поло..такъв съм си аз.
Отговори

lamatros снимка lamatros 23 декември 2007 - 22:51

Емилио ти си фанатик човече. Надявам се, някой ден когато се сдобия с книжка и собствена кола (малък съм още) и аз да имам желание така да се грижа за автомибила ми. За сега мога само да чета и да ти се възхищавам.
:beer: :unsure: :blink: :blink: :blink:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg