Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Разглобяване и сглобяване на средната конзола

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 октомври 2010 - 14:23

..
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 06 ноември 2010 - 13:48
Отговори

n1s0 снимка n1s0 20 ноември 2010 - 18:01

Да споделя и моя опит с разглобяване на централната конзола.Всичко протече като по вода и ме притесняваше само смяната на лампичката на пепелника.Гледам че едва ли не на 90% от колите на колегите над пепелника има поставки за чаши,а при мен си има само ниша за слагане на разни нещица.Та какво направих аз.Не съм махал самия пепелник,а направо с в отверки отстрани го извадих целия+тази ниша на мястото на поставките за чаши(явно си вървят заедно).По този начин се вижда перфектно самата крушка и как да се смени и след това да се постави цялото нещо обратно на мястото му :icon_wink2:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 20 ноември 2010 - 18:30

 Vectra Rulzz, на 23 Oct 2010, 16:37, каза:

Колега СТЕКЕР лампичка за халогените си ИМА и тя си светва щом ги пуснеш. ето как е при мен виждал съм, обаче и вектри без въпросната лампичка на таблото, а както каза колегата по горе лампичката е на самото копче.



При мен тази лампа свети когато пусна стоповете за мъгла, а когато пусна халогените ми свети само копчетои.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 ноември 2010 - 19:35

На един приятел вектрата е 96г. и е същото. като пусне халогени няма лампа на таблото а му светва копчето. моята вектра е 97г. и при мен пък няма лампа на копчето. има си зелена на таблото за халогените и оранжева за задния фар за мъгла. Просто има разлика явно между вектрите.Всичко си е нормално.Просто си :icon_wink2: колиците и така
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 20 ноември 2010 - 19:38
Отговори

NikeX снимка NikeX 27 февруари 2011 - 15:10

Някой случайно да има снимки или видео само че за Vectra A?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 07 април 2011 - 15:05

Колега потърси във форума или виж този сайт
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 07 април 2011 - 21:43
Отговори

Гостivozet_* 26 април 2011 - 18:42

Вече свети запалката и пепелника , но се надраска около червените линии, при леко издъпване напред.

Публикувано изображение
Отговори

stambata снимка stambata 28 април 2011 - 23:50

Извинявам се предварително ако има същия зададен въпрос, но доста четох и като чели не видях такъв. Вчера смених лампичките на врътките за парното с бели диоди. но светят доста насочено и въпроса ми е такъв, има ли някакъв начин да разсея светлината или трябва да си копувам нови диоди. Ако някой колега има и снимка примерно на подходящи бели диоди нека да ми прати. Благодаря предварително
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 април 2011 - 12:39

 stambata, на 28 април 2011 - 23:50, каза:


колега най-добре смени диодите.имаш два варианта:
1.купуваш си готови от магазин за автоаксесоари,но гледаш да са вдлъбнати на върха, а не заоблени.
2.правиш си ги сам:купуваш си от магазин за електроника 5мм. разпръскващи диоди и съпротивление 800-1000ома,защото иначе ще изгорят.запойваш резисторчето на едното от крачетата на диода и диода вече е готов да работи на 12v.вадиш диодите, с които си сега и в техния цокъл слагаш другия диод.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 02 май 2011 - 21:29

след като направих диодно осветление и ми мина кефа от него реших да си върна фабричното, но се появи проблем с ключа на фаровете. много лесно се включва плафона и като пускам или гася фаровете се светва и той. незнам какъв може да е проблема. преди сякаш имаше накакво съпротивление като го издърпвах а сега се дърпа съвсем свободно :unsure:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 02 май 2011 - 21:47

На самия върток отзад трябва да имаш сачмички мисля че имат ролята някакси да правят някакво съпротивление на въртока да не би да са паднали? Провери да не са паднали тези сачмички че да е хлабав въртока и да опират на контактните пластини на ключа.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 02 май 2011 - 23:22

Да най-вероятно е това. намерих ги сачмичките и една пружина,но незнам къде се слагат.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 03 май 2011 - 18:12

Виж на снимката там дето съм очертал от задната страна ще видиш къде е нещо като назъбено там е мястото на съчмичката но не знам как да го сложиш там.

тук
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 май 2011 - 18:29

 bili4652, на 03 май 2011 - 18:12, каза:


Благодаря ти колега. ще разглобя ключа и ще видя как да го оправя,а сачмичката една ли е или са две,защото аз намерих само една и една пружинка,която предполaгам също е от там.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 03 май 2011 - 18:37

Мисля че трябва да са две сачми но се съм сигурен.
Отговори

opelvoditel снимка opelvoditel 13 май 2011 - 18:17

Здравейте колеги, мойта Вектра Б е с климатроник и не ми свети лампичката, показваща степента на работа на вентилатора! Изглежда елементарно да се разглоби, но не успях! Някой може ли да помогне?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 17 май 2011 - 23:08

 opelvoditel, на 13 май 2011 - 18:17, каза:


Колега то по-назад в темата всичко е написано и показано..
накратко:
сваляш пластмасата,която е около дисплеите и бутоните тя е само на щипки и се вади само с дърпане,но внимавай с щипките да не се счупят!като махнеш пластмасата ще видиш два винта, които да развиеш.после леко натискаш модула навътре,за да се освободи отдолу и след това може да пробваш да извадиш фасунгата с крушката тя е точно зад дисплейчето.отвърташ фасунгата,сменяш лампичката и сглобяваш. ако обаче неможеш да бръкнеш, за да я смениш откачи двете букси,които са отзад и извади модула.ако неможеш да стигнеш до буксите може да свалиш и касетофона.общо взето е това. успех!
И един съвет: за да не ти се налага скоро пак да сменяш изгорели лампи смени направо и четирите.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 17 май 2011 - 23:13
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 май 2011 - 13:49

Здравейте, колеги! Свалих днес т.н. махагон от централната конзола, но не знам как да махна ринговете от трите врътки за парното. Ето тези:

Прикачен файл  01.jpg (128,06K)
Брой изтегляния: 5

Отзад са залепени с разтопена пластмаса и като напъвам с отвертката се огъва силно и ме е страх да не счупя нещо.

Прикачен файл  02.jpg (96,17K)
Брой изтегляния: 4

Как да ги сваля тези рингове- да разпробия отзад или има някакъв друг начин? Благодаря предварително.

Разпробих отзад където е залепена пластмасата и свалих ринговете.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 май 2011 - 17:23

Направих груба грешка като разпробих отзад пластмасите. Сега няма как да се хване долната част на конзолата- там, дето са врътките. Кофти работа... Хваща се само отгоре, а отдолу виси... Някакви предложения за излизане от кризата?
Отговори

Гостivozet_* 24 май 2011 - 20:16

 zdravkop, на 24 май 2011 - 17:23, каза:

Направих груба грешка като разпробих отзад пластмасите. Сега няма как да се хване долната част на конзолата- там, дето са врътките. Кофти работа... Хваща се само отгоре, а отдолу виси... Някакви предложения за излизане от кризата?


При мен също не се захваща. Като натисна долнача част на махагона и се получава обиране на някакъв луфт от половин сантиметър. То така си беще оригинално.
Мнението беше редактирано от ivozet: 24 май 2011 - 20:17
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg