Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

КАК да стигна до радиатора за парното корса В

janadar снимка janadar 08 май 2007 - 13:50

КОЛЕГИ имам си я количката от 8 март произ.1998г. има проблем като пусна парното забелязах че ми мокри от дясно до педалите от прочетеното от форума се усетих че става дума за радиаторче или маркче та как да стигна до това радиаторче не ми се оставя в сервиз КОРСА Б 1998 г :25:
Отговори

ivantcho снимка ivantcho 08 май 2007 - 19:02

ЕДИТ: Виж следващото мнение :25:

Благодаря, Swing :25: !
Отговори

Swing снимка Swing 08 май 2007 - 20:49

Ето ги картинките на ivantcho, които показват начинът на демонтаж и монтаж на радиаторчето:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

janadar снимка janadar 09 май 2007 - 08:27

БЛАГОДАРЯ ще опитам :25:
Отговори

janadar снимка janadar 12 май 2007 - 19:45

ОХ радиаторчето е свалено и пробито от кам горната страна до гуменото оплатнение каква е цената на новото малко информация --добре е че го има този форум ПОЗДРАВЛЕНИЯ
Отговори

janadar снимка janadar 23 май 2007 - 08:39

БЛАГОДАРЯ още веднаж радиаторчето е сменено и всичко е ок интересно ми е какво ли му е производството на новото като никаде не пише старото е като медно а това е бяло и /сребристо/ и два пьти по леко за 98 лв. : :flag: :beer:
Отговори

pebals снимка pebals 06 май 2010 - 16:25

Здравейте, искам да попитам има ли някъде снимки или стъпка по стъпка какво се прави за да се смени това радиаторче, от схемата не става ясно, поне на мен. Коя е първата стъпка и как се спира антифриза към това радиаторче че като се свали да не изтече... бях чувал за някакви като кранчета на маркучите, които отиват към радиатора за отопление и от там се спирал антифриза към тях... то това ще е много хубаво ако има такива за да провера дали все пак ми тече радиаторчето или е нещо друго... защото при педалите малко в дясно към газта ми седи на мокета като мазно... а загуба на антифриз не мога да определя ако има е много малка, но е ужасно потене на прозорците в колата... особено като вали. Как може да се изпробва този радиатор дали е здрав.. а когато смених маслото ми е малко над максимума.. :)--- отскоро ми е опела - корса б ...
никъде не намирам снимки как се размонтирва и монтира това радиаторче и описано стъпка по стъпка... някои казват сваля се цялото табло други казват че само жабката и пепелника :)-- благодаря много предварително
Отговори

pebals снимка pebals 11 май 2010 - 22:03

здравейте, разглобих жабката, пепелника, скоростния лост и стигнах до кутията на парното...
мисалта ми е как се разглобява тя, защото виждам че се държи на едни малки болтчета.. не знам кой номер ключ да си купя за тях.. но ме притеснява мисълта ми не че кутията къде се разтваря ако развия тези болтчета ше се отвори ли там където е радиатора... защото не мога да разбера, като гледам кутията въздуховодите и махат ли се, тези които са в горната и част,, не мога да разбера ако някой има снимки или е сменял радиаторчето на корсата да ми каже как се отваря самата кутия... спешно ми е защото колата не е в движение и е разглобена мерси много ...
спещно ми е.
Отговори

mimo_moi снимка mimo_moi 11 май 2010 - 22:21

колега,има 3 болчета които са или 7 или 8,не съм убеден....смехял съм го,цялата процедура е 20-30 мин.,4аках в една морга 3 часа да ми свалят радиаторче от корса след като им предложих да си го сваля сам,ама те не..."ти знаиш ли как се сваля,трябва цялото табло да се махне...." абе фенове, начина: средната конзола махаш лаисните както на снимките по-горе,болчетата се намират с напипване и поза "нагъзен"....не е голям зор де,вади се капака под радиаторчето и си ти,махаш старото слагаш новото и обратно всичко,не очакваи обаче само да излезе и капачето и радиатора,малко с "чалъм" става...поздрави и дано се справиш!
Отговори

pebals снимка pebals 11 май 2010 - 23:02

мерси много за отгова, на кое викаш лаистните... махат ли се въздуховодите, аз единствено съм махнал жабката, пепелника, касетофона(сд-то), и пластмасата покрай скоростния лост, до там съм стигнал :)
как се разглабя самата кутия в която е радиатора и дали ще успее да мине там където е пепелника. Откачат ли се жилата на клапаните които се управляват от врътките, махат ли се въздухпвпдите, от коя част се разглобява самата кутия и лесно ли излиза радиаторчето--мерси много.

За кои лаистни и болтчета гоориш:) мерси много за отговора
Отговори

mimo_moi снимка mimo_moi 12 май 2010 - 06:36

тези лаисни дето са отстрани,от към педалите и към тавата под жапката. Кутията на парното излиза настрани,аз поне така го извадих,немойах напред към скоростния лост. Жила и въздуховоди не откачаш,нито жила. Просто развиваш болчетата на кутията под радиаторчето,махаш я,както и маркучите от към охладителната система,през двигателния отсег.
Отговори

pebals снимка pebals 12 май 2010 - 16:34

Току-що идвам от колата да помоля за съвет и пак отивам да продължавам :)
Свалих капака на кутията и сега виждам самото радиаторче, самия радиатор не знам на какво се държи, но не виждам болтчета да се развиват за да се свали. Да попитам как свалихте маркучите отпред при двигателя, при мен има много много пречки до тях, тука гледам на картинките че се отвива разширителя за повече достъп но при мен няма достъп до тези маркучи, които влизат в радиаторчето от към двигателя... и още един въпрос освен тези маркучи има и едни гайки под тях те развиват ли се те държат ли радиатора или не... благодаря предварително. :)


edit: Току-що свалих маркуча който е от лявата страна погледнато от към двигателя... от към въздушния филтър. Другият много кофти се стика и няма видимост но с мъка ще успея утре... Питеснява ме че от едното махнатао маркуче радиаторчето от вътре не се и помръдна, предполагах че се държи само на тези маркучета... Има ли нещо друго освен маркучетата от към двигателя което да държи радиаторчето и има ли чалъм при ваденето му... например отляво да излезне от дясно да се понатисне някъде.... В момента колата ми не е в движение без антифриз и се надявам утре да я довърша, ако някой помогне страшно ще съм благодарен. :)
Мнението беше редактирано от pebals: 12 май 2010 - 18:38
Отговори

pebals снимка pebals 29 май 2010 - 00:29

Едно странно нещо...пиша в тази тема защото си е някакъв теч, но не знам какъв. След като си смених радиаторчето на парното и вече не ми се потят стъклата и няма теч от там.... забелязвам едно като мазно петно около 15 сантиметра при педалите в дясно откъм газта. Преди да сменя радиаторчето пак там имаше такова петно и заради това се заех с смяната му... но тогава имаше и мокро и при другата седалка, което значи че си е текло радиаторчето и си мислех че това мазно петно от към педалите пак е от него... но ето днес като вдигнах постелките и пак го имаше--като ситни капчици... се едно избива а не тече... и се забелязват както е мокета и си има на самия него един малък участък с гума... върху гуменото се вижда влажно и като капчици... карах колата днес вдигам стелките няма нови капчици... а когато седи един ден на другия се образуват... значи не е от радиаторчето не е антифриз а какво може да е там... не ми мирише на нещо но си е мазничко на пипане :) много ще съм благодарен ако имате идеи.
Отговори

Профита снимка Профита 28 юли 2014 - 12:00

 pebals, на 29 май 2010 - 00:29, каза:

Едно странно нещо...пиша в тази тема защото си е някакъв теч, но не знам какъв. След като си смених радиаторчето на парното и вече не ми се потят стъклата и няма теч от там.... забелязвам едно като мазно петно около 15 сантиметра при педалите в дясно откъм газта. Преди да сменя радиаторчето пак там имаше такова петно и заради това се заех с смяната му... но тогава имаше и мокро и при другата седалка, което значи че си е текло радиаторчето и си мислех че това мазно петно от към педалите пак е от него... но ето днес като вдигнах постелките и пак го имаше--като ситни капчици... се едно избива а не тече... и се забелязват както е мокета и си има на самия него един малък участък с гума... върху гуменото се вижда влажно и като капчици... карах колата днес вдигам стелките няма нови капчици... а когато седи един ден на другия се образуват... значи не е от радиаторчето не е антифриз а какво може да е там... не ми мирише на нещо но си е мазничко на пипане :) много ще съм благодарен ако имате идеи.


Здравей, колега,

Откри ли проблема за тези капки, че при мен същата работа се появи.

Поздрави
Отговори

djanel снимка djanel 09 юни 2016 - 10:43

 Swing, на 08 май 2007 - 20:49, каза:

Ето ги картинките на ivantcho, които показват начинът на демонтаж и монтаж на радиаторчето:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
Отговори

bcityb снимка bcityb 08 декември 2016 - 10:49

Здравейте колеги, някой може ли да качи снимките отново ? В момента се мъча да изкарам кутията, но без успех. Развил съм малките болчета, които са 3 от дясно и 2 от ляво, но явно пропъскам нещо, тъй като капака на кутията отдолу не помръдва. Благодаря.
Отговори

Vankata_ снимка Vankata_ 25 януари 2017 - 21:10

Здравейте колеги и на мен ми дойде до главата теча в купето. Станах тази сутрин и гледам малки капчици по мокета от към конзолата и то не само от към шофьорската страна ами и от към пасажерската. Ако някой от колегите има снимков материал и може да го сподели ще бъда много благодарен. Също ако може и да споделите какви радиаторчета сме използвали.
Отговори

s_baltashka снимка s_baltashka 26 януари 2017 - 15:33

Здравейте колеги. Тъй като съм жена и малко трудно ще се заема със смяната на това радиаторче, може ли някой да ми даде съвет къде във Варна ще ме отразят за това, и ако има такъм майстор, необходимо ли е аз да си нося новия радиатор или той ще го достави? И двата варианта ме устройват, само някой читав да се навие. Благодаря.
Отговори

grigoris снимка grigoris 21 август 2017 - 20:00

 Swing, на 08 май 2007 - 20:49, каза:

Ето ги картинките на ivantcho, които показват начинът на демонтаж и монтаж на радиаторчето:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>


 Swing, на 08 май 2007 - 20:49, каза:

Ето ги картинките на ivantcho, които показват начинът на демонтаж и монтаж на радиаторчето:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
Отговори

grigoris снимка grigoris 22 август 2017 - 12:44

 Swing, на 08 май 2007 - 20:49, каза:

Ето ги картинките на ivantcho, които показват начинът на демонтаж и монтаж на радиаторчето:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>

Мнението беше редактирано от grigoris: 22 август 2017 - 12:45
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg