Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на C20NE

SpaceWalker снимка SpaceWalker 29 август 2009 - 12:48

Филма е следния:
- Колектор и дросел от 18Е, определено по-добър от този на НЕто.
- Глава - твърдо он НЕ, с порт и разширяване на смукателни и изпускателни канали и малко работа по леглата на клапаните, 18Е главата не може да я настигне като поток, въпреки че уж е с по-големи клапани.
- Дюзи - слагаш едни от ХЕ и забравяш за случая, макар че и от НЕ на 4бара си бачкат перфектно
- Вал - от 18Е е ок, ама после в каква игра ще се хвърлиш с настройката не е истина, моя беше Шрик с по-голям лифт и беше егати филма докато я настроя. :icon_wink2:
- Регулируем регулатор на бензина задължително.
- Изпускателна система - тръбест 4-2-1 върши работа и от ХЕ, къстъм още по-добре с макс генераця на 55мм, повече е безсмислено.
- Скорости - Ф16, но задължително с къс диференциал и да са CR, че с 3.55 определено ще са дълги (3.72 или 3.94).
- Може и една термолента да боднеш, но това е въпрос на избор.

Успех.
Отговори

S7aB1LaR снимка S7aB1LaR 29 август 2009 - 16:21

 SpaceWalker, на 29 Aug 2009, 01:48 PM, каза:

- Глава - твърдо он НЕ, с порт и разширяване на смукателни и изпускателни канали и малко работа по леглата на клапаните, 18Е главата не може да я настигне като поток, въпреки че уж е с по-големи клапани.


Колега да се аргоментираш, защото никъде не съм попадал на информация че главата от НЕ е по-добра?
Като изключим, че клапана на 18Е е 8мм стъбло, а на НЕ е 7мм с какво главата е по лоша от тази на НЕ?
Вярно че степента на сгъстяване идва височка, но аз за друго не се сещам (даже не бих казал че е минус на тази глава, по скоро зависи от целите)
ПП: Интересно ми е дали си заслужава да се портва глава от НЕ, пред това да се ползва от 18Е
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 29 август 2009 - 17:44

Значи, има колеги пробвали този вариант и е въпрос на избор.
Главата от 18Е няма нужда от модификация - вдига ти степента на сгъстяване и прочие.
НО до колко тя може да ти е полезна в по-нататъшни модификации точно това е причината аз да предпочета НЕ главата.
Заводски саката както и целия НЕ мотор, докато не им поговориш както трябва и мотора да живне.
НЕ съм запознат до колко може да се разтвори 18Е главата, лично за НЕто мога да кажа за 40.5мм и 36.5мм(сигурно и повече може, на моето НЕ като сме мерили беше толкова) изпускател и разширени легла на клапаните потока се променя драстично. Затова за по-сериозна модификация на този мотор 20НЕ главата за мен е по-удачен вариант.
Пак казвам всеки има право на избор и дали е глава от 20НЕ или от 18Е зависи какво и как ще прави.
Отговори

Galabov снимка Galabov 31 август 2009 - 01:30

е това бяха изчерпателни отговори мерси много колеги:) а за ф16 е от кадет кабрио гси :)
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 31 август 2009 - 16:14

кутията дали ще е от ГСИ, астра,кадет,вектра , калибра е без значение важното е да е CR
Отговори

Galabov снимка Galabov 31 август 2009 - 20:21

много благодаря на колегите с точните отговори ще пиша когато има развитие по вапроса:)
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 03 септември 2009 - 01:40

а за това мислил ли си : http://media.snimka....3247105-big.jpg (този ми е от XE-то,но имам същия и на NE)
струговането на вала ми струваше само 90лв. а имаше доста добър ефект.
Мнението беше редактирано от martoKZ: 03 септември 2009 - 01:42
Отговори

Galabov снимка Galabov 03 септември 2009 - 16:00

да това е идея но няма ли да има загуби при изкачване на баирче?
Отговори

S7aB1LaR снимка S7aB1LaR 03 септември 2009 - 19:46

 Бижо Бижев, на 31 Aug 2009, 05:14 PM, каза:

кутията дали ще е от ГСИ, астра,кадет,вектра , калибра е без значение важното е да е CR

Aаа тук не съм съгласен колега!
От астра ГСИ примерно е само с 3.55 диф, докато при кадета има и 3.94диф който си оказва влианието :icon_wink2::)
Всички ф16цр са с едни и същи предавателни числа, но има различни дифове :)
Отговори

kleyn снимка kleyn 03 септември 2009 - 20:30

 Galabov, на 03 Sep 2009, 05:00 PM, каза:

да това е идея но няма ли да има загуби при изкачване на баирче?

не ама ще спечелиш по често сменяне на основните лагери
Мнението беше редактирано от kleyn: 03 септември 2009 - 20:33
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 03 септември 2009 - 20:47

 kleyn, на 03 Sep 2009, 09:30 PM, каза:

не ама ще спечелиш по често сменяне на основните лагери

е аз смених биелни но след много яко и често юркане (колата си беше само за това)
иначе основните учудващо и до ден днешен нищо им няма.
Мнението беше редактирано от martoKZ: 03 септември 2009 - 20:47
Отговори

Galabov снимка Galabov 04 септември 2009 - 00:00

значи олекотяването отпада :)а как да разбера с колко диф ми е кутията:)
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 септември 2009 - 16:44

то олекотяването не е проблем за лагерите та дори и напротив но балансирането е истинския проблем. Без баланс на вала работата е наполовина.
Отговори

kleyn снимка kleyn 04 септември 2009 - 18:23

 doolettle, на 04 Sep 2009, 05:44 PM, каза:

то олекотяването не е проблем за лагерите та дори и напротив но балансирането е истинския проблем. Без баланс на вала работата е наполовина.

e как ще го балансираш като нямаш противотежести
Мнението беше редактирано от kleyn: 04 септември 2009 - 18:50
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 септември 2009 - 19:21

 kleyn, на 04 Sep 2009, 07:23 PM, каза:


именно!! иначе по-лек вал по-малко натоварване на лагерите но без баланс лагерите се товарят впъти повече. Те по принцип лагерите на вала са натоварени динамично и с непипан вал и олекотяването му не скъсява драстично живота на лагерите но все пак го скъсява. По-лошо е че малко или много ще се появят вибрации в мотора но зависи каква е целта.
Мнението беше редактирано от doolettle: 04 септември 2009 - 19:22
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 04 септември 2009 - 20:57

ами целта е да рзавърта като моторетка :good: ,а дали скъсява живота на мотора.....ами то кой силов тунинг не го скъсява ??? За това е много важно да се реши за какво точно ще се ползва автомобила :icon_wink2:
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 04 септември 2009 - 22:19

Това с олекотяването на вала съм го правил , но не на опел все още а на ладов двигател и се получи доста добре не че е кой знае какво за ладов двигател де :) Аз лично не бих си олекотявал вала на моя двигател ... Но колегата си знае какво иска да прави с колата :icon_wink2:

Поздрави! :good:
Отговори

Galabov снимка Galabov 04 септември 2009 - 23:43

мне не няма да го олекотявам,повече - има отколкото + :) мерси все пак на колегите за идеиката:)
Мнението беше редактирано от Galabov: 04 септември 2009 - 23:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg