Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нужните документи за регистриране в КАТ

Astronaut снимка Astronaut 14 март 2007 - 16:40

НУЖНИТЕ ДОКУМЕНТИ

Моторно превозно средство може да бъде регистрирано в КАТ лично от собственика му (гражданин фирма) или от лице, което притежава нотариално заверено пълномощно от собственика.
Собствениците на моторното превозно средство трябва да представят
 оригиналното свидетелство за регистрация на автомобила (талон)
 документ за придобиване на собствеността в чужбина заедно с официален превод на български език
 декларация попълнена от купувача, по образец на Пътна полиция

 При регистрация на МПС, собственост на физическо или юридическо лице, закупило автомобила на
територията на България от фирма:
- оригиналното свидетелство за регистрация на автомобила в страна членка на ЕС (талон)
- документ за придобиване на собствеността в България
- декларация по образец, попълнена от юридическото лице, закупило автомобила в
чужбина
- не се изисква представяне на документ за придобиване собствеността на автомобила в чужбина.


ВАЖНО
 Не се изисква официален превод на български език на оригиналните чуждестранни свидетелства за регистрация, които са по европейски образец и съдържат същата информация, каквато се съдържа в новото българско свидетелство за регистрация, отговарящо на всички изисквания на ЕС.
 И в двата случая се изисква валиден документ за технически преглед от държавата, откъдето се автомобилът
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 15 март 2007 - 01:22

Бих допълнил само, че ако автомобилът е бракуван в друга държава, той НЕ може да бъде регистриран в България!
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 15 март 2007 - 02:48

Какво имаш точно предвид под бракуван??? Защото тук има доста автомобили който са спрени от движение или нямат нужните технически прегледи за момента. Същите тези коли обаче могат да бъдат наново регистрирани и да им се направи нов технически преглед.

Поздрави.
Отговори

peca снимка peca 15 март 2007 - 08:23

май е време да се намеси и полицията:
така значи 1- спиране от движение и бракуване са 2 различни неща, в европата за да пуснеш в движение бракуван автомобил той трябва да премине такива техно тестове, че направо трябва да го направят чисто нов,
то уж и в БГ се минава такьв тест ама той е с по ниски изисквания. А спирането от движение се прави по желанието на собственика с цел ако няма да използва автомобила да си спести даньците и таксите и когато реши отново да го подкара простто си плаща всичките даньци и такси за текущата година и готово.
ВАЖНО: спирането от движение става и без сьгласието на собственика,може и от ПОЛИЦИЯТА когато автомобила е нередовен по документи или технически е неизправен( гьрне, фар, стоп, и тн.)
А и да не забравя за регистрацията в КАТ ви трябва и ГО която разбира се се прави по ном: на рама и двигател. :col01cop: :col01cop: :col01cop: :wall:
Отговори

Speedball снимка Speedball 15 март 2007 - 17:13

Искам да попитам как се процедира при пускане на спрян от движение абтомобил?
Също така задължително л ие техническия преглед да се извършва в КАТ
Отговори

Astronaut снимка Astronaut 16 март 2007 - 16:19

Тук може да има по подробни отговори на някой питания.


КАТ
Отговори

chukanqka снимка chukanqka 05 юни 2007 - 16:38

здравейте, аз съм нов във форума и имам един въпрос относно регистрация на автомобил внесен от германия.
разбрах че ми трябва превод на договора за покупко-продажба въпроса е само на него ли или и на талона? и ми казаха че само там на място трябвало да се направи превода така ли е или може навсякъде? и да ми кажете колко пари горе долу излиза регистрацията?
:icon_wink:
благодаря предваритено

П.П. забравил съм да спомена, че колата е opel <_<
Отговори

Mixi снимка Mixi 05 юни 2007 - 17:52

регистрацията ти излиза около 60 лв макс...
за другия ти въпрос немога да ти помогна
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 26 юни 2007 - 22:12

Аз днес регнах напълно моята Астричка. Това което мога да споделя е следното и важи за Стара Загора в другите градове не знам кака стоят нещата .
Още в автокъщата направих гражданската и после отидох да платя данъка. Данъка се плаща след регистрацията в КАТ . В данъчното служителите изискват регистрационният номер на автомобила но може да се напише и после. Направете си копие на документите и отидете поне двама души . Случи ми се да ползвам ксерокс и изтървах ред от опашката . А когато сте двама единият пази ред а другия върши неотложната работа. Хубавото при мен беше че нямаше много хора и минах лесно. За това е полезно да се ходи в работно време а не в почивките така вероятноста да има чакащи е малко по-малка. Същото важи и за минаването в кат - трябва да се отиде рано и да се пази ред от ваш познат а вие да оправяте документите. Правете си сметка за работното време на служителите защото може да се паднете в някоя от почивките им и да чакате повече. Това са часовете 10,00-10,15 12,00-12,30 имаше иоколо 14,30 часа почивка. На мен всико ми излезе 65лв и стотинки някакви но изгубих цял предиобед.
С уважение
Русин Атанасов
Отговори

Globe снимка Globe 07 септември 2007 - 17:12

всичката информация е много полезна :) мерси много на всички , но може ли все пак някой да каже в подреден ред кое как се прави точно и горе доло колко пари излизат всичките операции ГО и другите там нередности

п.с не е много по темата но искам само да попитам като закупя автомобил от някой трябва само да направим покупко продажбен договор заверен при натариус ?
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 16 септември 2007 - 23:12

здравейте колеги наложи се да пиша и тук заради един познат който доста се притеснява и мисля че има основателна причина нещата седят тъка купил е кола на скоро мисля че преди 8 или 9 дена там договор е направил с човека за покупко продажба той му е дал документите и сичко ок,НО идва и какво се указва гледам първо колата е с стария талон от ония най-старите не тея новите с голям и малък талон а само едно като книжка се отваря и се притеснява дали ще може да си я прехварли на негово име.
другото което е че колата в даначното се водо 1800 кубика така е писана при вноса си а тя същност е 2000 16в и е 150 коня притеснението му главно е за данъка понеже в това свидетелство което го има за регистрация никаде не пише колко кубика е колата нито колко киловата нищо и мисли че ще го карат да я кара там да я прегледат за да му издадът новите талони при това положение те ще видят че не е 1800 и ще мъ рагнат големия данък (Който и аз скоро трябва да платя)
и другото което е че погледнахме в нета какви дукоменти се искат за да прехварли колата на негово име

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ
1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;
2. Договор – копие и оригинал;
3. Квитанция за платена такса МПС;
4. Застраховка “гражданска отговорност”;
5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;
6. Свидетелство за регистрация на МПС.
7. Диагностичен лист за техническа изправност

другия проблем е че колата трябва да има Диагностичен лист за техническа изправност а Тя няма такъв а преглед е минала

Надявам се някой да може да помогне защото аз съм безсилен
Когато регистрирах ония ден мойта сичко си беше ок по точките по горе си носих сичко само,мойта си беше с новия талон там малък и голям и сичко беше Ок
Благодаря ви за помоща предварително
Отговори

double_d снимка double_d 27 септември 2007 - 20:50

значи талона няма значение какъв е, няма проблем.
Днес бях в КАТ да си регистрирам мойта и всичко мина за 2 часа. Този диагн. лист го дават на канала в кат, ти не трябва да си носиш такъв.
За параметрите на втомобила - докато си чаках талона един катаджия извика един младеж и почна да го разпитва колко кубика и к.с. му е колата, за да пишат в талона.
Отговори

Гостpati_* 19 октомври 2007 - 08:11

Здравейте, наистина имам нужда от спешна помощ.
Купихме кола и я прехвърлихме през нотариус пратихме данъка застраховахме я, остана само да се мине през кат да се прехвърли и там. Но папката с документите/дог. за покупка продажба, застраховка и голямия талон на колата и митническите деклараця(тя май не е толкова проблем защото колата е купена от часно лице тук в София и колата си е региктрирана и с номера който няма да се сменят)/. Моля ви дайте ми някакъв адекватен съвет защото 14дневния срок изтича. благодаря ви предварително.
Отговори

Ачо снимка Ачо 28 декември 2007 - 16:55

ами как се процедира кото искам да ПРЕрегистрирам колата с друг двигател С или БЕЗ номера на негои други кубици и коне .....?
ситуацията е 1.8 16в да стане 1.4 16в ?


благодаря за компетентните мнения и линкове :beer:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 декември 2007 - 18:50

След регистриране на колата какъв е срока за регистрирането и в данъчното?
Отговори

S.Iliev снимка S.Iliev 28 декември 2007 - 20:04

Имам една питанак към вещите лица в този форум.В момента съм в Испания и съм си харесал един Опел.Ако реша да си го взема и регистрирам в България трябва ли да плащам ДДС или направо да паркирам пред КАТ с договора за покупко продажба талона и другите простотии???
Отговори

Inspo снимка Inspo 29 декември 2007 - 00:08

 javor_bg, на Dec 28 2007, 06:50 PM, каза:

След регистриране на колата какъв е срока за регистрирането и в данъчното?


След покупко продажбата срока за регистриране в кат е 14 дена , в данъчното 2 месеца .

Ако сте си продали колата ,не забравайте да си я отчислите в данъчното

И много важно когато сключвате сделка при нотариус ,при покупка на автомобил регистриран в България , продавача е длъжен ако не е женен/омъжена да декларира ,че не е женен/омъжена и само толкова . Обаче в кат проверяват това и ако декларацията е невярна ,считат колата за семейна собственост ,а сделката за невалидна и автомобила не може да се регистрира .
Има доста такива случаи , когато си регистрирах колата бях свидетел на такъв , и доста тръпнах дано и с мен да не стане така , защото после големи главоболия следват .
Отговори

emon снимка emon 03 февруари 2008 - 21:19

Имам въпрос: необходимо ли е да водя колата с мен за регистрация след като има такава в България? Минала е на преглед. Или ще правят отново сверка на номерата на рама и двигател? Благодаря.
Отговори

Hind снимка Hind 15 февруари 2008 - 17:44

Колеги предстои ми да регистрирам опелетката в Стара Загора.Имам следните документи предоставени ми от собственика.
1. Договор за покупко продажба.
2.Квитанция "Данък Придобито имущество дарения и въз...???
3."Малък" и "голям" талон.
4.Гражданска отг.
5.Талон за технически преглед.

В единия от постовете пишеш че искат някаква "квитанция за платена такса МПС"
Аз май нямам такава... :mhihi:
Отговори

emon снимка emon 17 февруари 2008 - 17:16

Трябва да я имаш "някаква "квитанция за платена такса МПС", плаща се при нотариуса и отива в съответната данъчна община, Е моята малко трудно е намериха в общината.

Трябва да я имаш "някаква "квитанция за платена такса МПС", плаща се при нотариуса и отива в съответната данъчна община, Е моята малко трудно е намериха в общината.

Трябва да я имаш "някаква "квитанция за платена такса МПС", плаща се при нотариуса и отива в съответната данъчна община, Е моята малко трудно е намериха в общината.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg