Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Падат оборотите при изключване от скорост

bat_jorko снимка bat_jorko 06 март 2007 - 11:22

Темата е коментирана, но до решение не се стигна, затова я пускам пак.

Астра Г X18XE1. При намаляване пред светофар (например) и движение по инерция с изключена предавка, оборотите падат за момент до 500-600, и веднага се възстановяват до нормалните. Еднократно!

Проблема се задълбочава - проявява се все по-често и с по-дълбоко падане на оборотите. Т.е. нещата не отиват на добре.

Моля ако някой се е справил с проблема, да сподели.
Отговори

StK снимка StK 06 март 2007 - 11:48

bat_jorko, на Mar 6 2007, 11:22 AM, каза:

Темата е коментирана, но до решение не се стигна, затова я пускам пак.

Астра Г X18XE1. При намаляване пред светофар (например) и движение по инерция с изключена предавка, оборотите падат за момент до 500-600, и веднага се възстановяват до нормалните. Еднократно!

Проблема се задълбочава - проявява се все по-често и с по-дълбоко падане на оборотите. Т.е. нещата не отиват на добре.

Моля ако някой се е справил с проблема, да сподели.
 


Май на тия двигатели ЕКУ-то не се ресетва. Другите две неща са моторчето за ПХ и термо датчика, който дава инфо на ЕКУ-то. За друго в момента не се сещам.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 март 2007 - 13:31

StK, на Mar 6 2007, 12:48 PM, каза:

bat_jorko, на Mar 6 2007, 11:22 AM, каза:

Темата е коментирана, но до решение не се стигна, затова я пускам пак.

Астра Г X18XE1. При намаляване пред светофар (например) и движение по инерция с изключена предавка, оборотите падат за момент до 500-600, и веднага се възстановяват до нормалните. Еднократно!

Проблема се задълбочава - проявява се все по-често и с по-дълбоко падане на оборотите. Т.е. нещата не отиват на добре.

Моля ако някой се е справил с проблема, да сподели.
 


Май на тия двигатели ЕКУ-то не се ресетва. Другите две неща са моторчето за ПХ и термо датчика, който дава инфо на ЕКУ-то. За друго в момента не се сещам.
 


Може да е нещо с термодатчика, защото ми показва по-ниска температура отколкото е. Съдя по това, че перката на първа степен включва при показания на таблото 92 градуса - темпаратурата н акоято отваря термостата.
Датчика е нов, дойде заедно с термостата Behr, който смених преди около половин година .... Добре че си пазя стария! :bou:

МПХ-то скоро е чистено, но това пак не пречи и от него да е ....
Отговори

StK снимка StK 06 март 2007 - 15:43

Имай предвид, че температурния датчик за таблото и този за ЕКУ-то са два отделни датчика, така че това какво ти показва този за таблото не е същественно за работата на двигателя,а е по-скоро за твое сведение, важен е този за ЕКУ-то.
Отговори

Стефан снимка Стефан 06 март 2007 - 15:58

Колега, тая снимчица не беше ли за C14NZ матора?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 март 2007 - 16:08

StK, на Mar 6 2007, 04:43 PM, каза:

Имай предвид, че температурния датчик за таблото и този за ЕКУ-то са два отделни датчика, така че това какво ти показва този за таблото не е същественно за работата на двигателя,а е по-скоро за твое сведение, важен е този за ЕКУ-то.
 


На X18XE1 е общ датчик и е завит в корпуса на термостата. Малко е по-различно и е много по-скъпо.
Отговори

Оги снимка Оги 06 март 2007 - 16:15

Нали съм ти казвал, че като ти гледам темите все едно чета моите :bishop:

bat_jorko, на Mar 6 2007, 02:31 PM, каза:

МПХ-то скоро е чистено, но това пак не пречи и от него да е ....
 


Как го почисти ... аз все си мисля че е капсуловано и няма как да стане :doh:
Та земи един спрей за почистване на карбуратори, отвори дросела и пръскай вътре на воля :dancin: ... после ще черпиш :61:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 март 2007 - 19:37

Loz, на Mar 6 2007, 05:15 PM, каза:

Нали съм ти казвал, че като ти гледам темите все едно чета моите  :bishop:

bat_jorko, на Mar 6 2007, 02:31 PM, каза:

МПХ-то скоро е чистено, но това пак не пречи и от него да е ....
 


Как го почисти ... аз все си мисля че е капсуловано и няма как да стане :doh:
Та земи един спрей за почистване на карбуратори, отвори дросела и пръскай вътре на воля :dancin: ... после ще черпиш :61:
 


А бе тоя твой съвет го видях преди време - но няма да ми помогне, си мисля.

Преди около 2 месеца ходих до Булвария и там чистихме дифузьора с тампон напоен с почистваща течност. Тогава беше и профилактиката на МПХ-а.

Дали аз не те разбирам нещо? Под дросел аз разбирам дифузьора и дроселовата клапа под него, които се откриват като се извади пластмасовия въздуховод който "излиза" от дебитомера.

Когато чистихме, дифузьора беше почернял от смоли, но сравнително лесно се изми. Това пръскане със спрей, ако се пръска в дифузьора както аз го разбирам, на работещ мотор ли се прави, или на загасен?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 март 2007 - 20:59

Я обяснете по подробно,че и на мене зе да ми се появява т'ва в последно време!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 07 март 2007 - 11:11

krasidd, на Mar 7 2007, 10:27 AM, каза:

А така сега - понеже никой не пише по мойте проблеми:(( :bubbarubb: сега ще чета тук и за моя проблем.
Та аз съм запознат с проблема на колегата и ще допълня със моя. И при мен играят оборотите но освен това ускорява на тласъци:(( - и дори чат пат гасне от играта на оборотите - и ми дава грешки 130, 110,100 и 111 - всички свързани с дебитомера и температурата на въздуха:(((.
Извинявам се, че се намесвам в темата но се надявам да се разреши проблема на колегата а оттам и моя:)
Късмет
 


Welcome! :bishop:

Чакаме колегата Лоц да се произнесе по казуса! :doh:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 март 2007 - 19:14

Аз установих,че при мене т'ва става от скапан бензин!Бах маааа му!Днеска сложих 100 октонов и глеаи ко стааааа!Вече на няколко пъти т'ва ми се случва!Но все пка очаквам Loz да обясни точно къв е по принцип проблема, щото така или иначе скоро и аз сигурно ще се сблъскам с него на 100%.
Отговори

Оги снимка Оги 07 март 2007 - 21:52

bat_jorko, на Mar 6 2007, 08:37 PM, каза:

Дали аз не те разбирам нещо? Под дросел аз разбирам дифузьора и дроселовата клапа под него, които се откриват като се извади пластмасовия въздуховод който "излиза" от дебитомера.
 


Те точно там пръскаш вътре със спрей за почистване на карбуратори. После дърпаш малко жилото да се отвори клапата и пръскаш около нея и по-навътре в смукателите. Целта е да почистиш най-добре самата клапичка дето отваря и затваря ... и около нея де. Т'ва е :bishop: Казвам за такъв спрей щот всичко разяжда и не се занимаваш да бършеш.
Проблема се оправя гарантирано :doh:
Не, няма нужда да е запалена.

krasidd, на Mar 7 2007, 10:27 AM, каза:

...
 


Колега, щом ти ускорява на тласъци наистина може дабитомера да си е заминал ... а и мисля че той измерва и температурата на входяшия въздух
Отговори

bugatti снимка bugatti 07 март 2007 - 22:31

Според охлаждането на това малкото "реотанче" отчита количеството на влезлия въздух в двг-то...или бъркам
Отговори

Оги снимка Оги 08 март 2007 - 09:50

krasidd, на Mar 8 2007, 10:44 AM, каза:

има ли значение марката на спреяя и къде се продава? Пък ако е дебитомера :doh:
 


Ми аз го взех от Шел ... в червено-черна опаковка, мисля че към 8 лв струваше. Ако е дебитомер тогава ще му мислиш :61: И пръскай докато се изчисти, не до безкрай :bishop:
Отговори

Оги снимка Оги 08 март 2007 - 14:41

krasidd, на Mar 8 2007, 03:34 PM, каза:

После напръсках МАФ-а целия и по отделно останалите въздуховоди и ........., колата не запали:))) :2angry1:
 


Брааааааааааааааааат :doh: направо не мога да повярвам, че си пръскал по дебитомера и все още работи :61: Нали ти казах само в дросела да пръскаш бе :61: Направо ще ме убиеш :bishop:
Решението със спрея е времено ама трае около 6-7 месеца така че не мосля че е проблем. Аз мойта съм я чистил 3 пъти и досега все се е оправял проблема.
Това че не е палела отначало се дължи единствено на това, че си изпръскал полвината спрей вътре :61: . Следващия път по-умерено :61:

П.С. Нямаш представа ко тъпо ми стана като прочетох, че си пръскал МАФ-а ... наистина много се радвам, че все пак работи ... въпреки, че грешките които дава са точно дебитомер. надявам се да не си му взел и малкото здравенце което е имал :61:

Ае чакай малко ... ние тука говорим за X18XE1 ... ти ЯВНО не си с такъв, защото той не може да бъде тестван с кламера. Следователно ти нямаш такъв дебитомер какъвто си мисля и затова все още работи :19a:
Мнението беше редактирано от Loz: 08 март 2007 - 14:52
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 март 2007 - 15:06

krasidd, на Mar 8 2007, 03:34 PM, каза:

да споделя.
Взех един спрей от М-комплект - 8.00лв. за карбуратори и дроселови клапи.
смъкнах целия въздуховод на части-от филтъра на МАФ, МАФ-а отделно и от МАФ-а до дроселовата клапа. Пръсках на воля в дроселовата (стана локвичка) отворих я и я задържах с една отверка - пръсках и там на воля. Има един отвор към един маркуч- и там пръсках на воля. Та пръксах докатао навсякъде не остана само метал и да не се вижда черно( при мен беше само черно). После напръсках МАФ-а целия и по отделно останалите въздуховоди и ........., колата не запали:))) :2angry1:
въртях така известно време и запали и започна да работи като Беларус. Та значи работи си колта като трактор - отзад хвърля всякакъв цвая дим и мирише като в Кремиковци и така все едно е на 1,5 цилиндъра - като я форсирам до 4000 оборота макс и не ще повече и се тресе като луда:( :bishop: . Викам до тука бешес  тоя  двигател. Направих едно кръгче по Сливница-сложих бензин на Шел(викам си да не е от кофти бензин) и пак карам и тя пак не върви- та се отчаях - прибирам я и пак форсирам - бе като че ли малко по-добре. Направих още едно кръгче и разгеле върви - като ракета :doh: оборотите стабилни, колата набира бързо без проблеми :61:  и кефя си се аз, изключих тракшъна да видя дали си е възвърнала старата слава и хоп - завъртях се на Сливница на 180градуса (на кръстовище на Д. Благоев) та станах за смях - ако нямкой ме е видял да не ми се сърди:)) :61: -това малко в страни от темата.
Та сега за сега колата въряи много добре без забележки-не знам още разхода.
Чекнах с кламера и излизат само грешки 100 и 110 - другите ги няма вече:)
Та мерси за съвета със спрея - дано да не е само временно положение и да е ок.
Ако има нещо друго ще пиша пак:)
 


Грешка 100
Mass air flow (MAF) sensor / volume air flow (VAF) sensor - circuit malfunction.
Причини: wiring, MAF/VAF sensor, ECM (ECU)

Грешка 110
Intake air temperature (IAT) sensor - circuit malfunction
Причини: wiring, IAT sensor, ECM (ECU)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 март 2007 - 15:11

Loz, на Mar 8 2007, 03:41 PM, каза:

krasidd, на Mar 8 2007, 03:34 PM, каза:



Ае чакай малко ... ние тука говорим за X18XE1 ... ти ЯВНО не си с такъв, защото той не може да бъде тестван с кламера. Следователно ти нямаш такъв дебитомер какъвто си мисля и затова все още работи :doh:
 


Става с кламера (X18XE1, 99г.), но изглежда че само ако има грешка. Ако няма грешка (след reset) не мига нищо. :61:

Потвърждавам: след reset не мига. Вкарах му грешка с вадене на темп. датчик и веднага ми премигна на грешка 0115. :bishop:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 март 2007 - 15:53

krasidd, на Mar 8 2007, 04:01 PM, каза:

Ае чакай малко ... ние тука говорим за X18XE1 ... ти ЯВНО не си с такъв, защото той не може да бъде тестван с кламера. Следователно ти нямаш такъв дебитомер какъвто си мисля и затова все още работи :bishop:
 


Цитат

бе такъв е да го е... :b070: от аксон казаха че е такъв. Не зснма дали е кламер ама колегата "Бат Жорко" ми каза как - накъсо се дава 5 и 6 та клема от куплонга при скоростната кутия и после броиш чека???? - аз на тва ми викам "метод на кламера" - а и наче тоя дебитомер от всичките тези бункания и експлозии от метана беше черен - светих с едно фенерче да го гледам - са поне има сив цвят - няма да го пръскам повече:)
Дано да не се прецака пак - ще я покарам малко тия дни астричката и ще видя;)
Всъщност двигателя е : X18XE120F09230 това му е номера - как да позная какъв е?
 



Куплунга е под ръчната спирачка! :doh: :61: :61:
Отговори

Оги снимка Оги 08 март 2007 - 16:39

Бат Жоре, тойта опрай ли се, ко стана :bishop:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 март 2007 - 20:28

Loz, на Mar 8 2007, 05:39 PM, каза:

Бат Жоре, тойта опрай ли се, ко стана  :bishop:
 


Утре ше пръскам аз! :doh:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg