Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Гадни фарове

karlosjakal снимка karlosjakal 01 март 2007 - 02:16

Значи първо ги демонтирахи двата.После свалих всички джаджи ( крушки, моторчета и т.н.)После на мивката със препарат за чинии и хладка вода.Пълниш,клатиш,плакнеш много,вземаш сешоар и насочваш в отвора за около 15 мин. ДА НЯМА ВЛАГА.После се въоръжаваш с шкурка 2000 и шише вода и действаш след това ги минаваш с стоманена вълна(финна) от практикер за 5.оолв.И идва ред на пастите абразивна, след това полираща и ВОАЛА те ти фар.Да ама след като ги монтираш единия свети в небето другия по-нагоре.Играчка малко с моторчетата.С счупените винтове за монтаж.И след като си теглил около 300 псувни отиваш на реглаж( има голяма полза) и :25: :3: :3: :wall: :b060: :25:
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

zlatev снимка zlatev 01 март 2007 - 21:54

Мой приятел го прави тва нещо като услуга към работилницата му и мога да кажа че се справя повече от отлично.Направил е поне 3 такива омеги до сега като едната беше софийска а другата старозагорска.ЦЕната на се сещам сега каква беше, но като време го прави за около 2 часа яко търкане и наистина си заслужава.Момчетата на които е правил фарове, ако са от форума ще ги помоля да пуснат снимки да видите за какво става въпрос нагледно.
Отговори

odyn снимка odyn 02 март 2007 - 10:24

Би ли ми казал къде се намира този човек и колко ще ми струва изчизстването и регулирането на фаровете.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 02 март 2007 - 10:31

а в София някой прави ли го?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 март 2007 - 11:10

В София правят само полиране на "стъклата" на фаровете, ама доста е скъпо.

За пример виж това: http://www.avtomivka.com/CompPlsh.htm

Но имай пред вид, че колеги се оплакаха сериозно от тази автомивка.
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:41
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

zlatev снимка zlatev 06 март 2007 - 11:42

odyn, на Mar 2 2007, 10:24 AM, каза:

Би ли ми казал къде се намира този човек и колко ще ми струва изчизстването и регулирането на фаровете.
 

Значи работилницата на пича се намира на улицата зад военна болница.От болницата тръгваш посока тракия и след 400-500м в дясно има табела пласмасови заварки на вратата на къщата му.Отпред винаги има една черна мазда мх3 мноо наточена,неможеш да я пропуснеш просто :bishop:
Мисля че има и региистрация и в този форум,потърси BUHALA.
Абе я направо да ти кажа телефона му, той ще ти обясни по добре за кво ства въпрос :icon1_biggrin:
0897 953585 и 0884 022223 Стоян Бухала :doh:
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 06 март 2007 - 11:58

bat_jorko, на Mar 2 2007, 11:10 AM, каза:

ascona_16d, на Mar 2 2007, 11:31 AM, каза:

а в София някой прави ли го?
 


В София правят само полиране на "стъклата" на фаровете, ама доста е скъпо.

За пример виж това: http://www.avtomivka.com/CompPlsh.htm

Но имай пред вид, че колеги се оплакаха сериозно от тази автомивка.
 

там пише че го правят на пластмасови фарове а мойте са стъклени. май ще ги полирам сам
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 11 март 2007 - 02:28

абе

и моя единия е много зле (другия е сменян)
гледах, четох, ама реших по добре да си купя нов :thu:
та вчера взех едно Депо, утре ще го сложа, после реглаж и - да видим :thu:
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 14 март 2007 - 20:23

karlosjakal, на Mar 1 2007, 02:16 AM, каза:

Значи първо ги демонтирахи двата.После свалих всички джаджи ( крушки, моторчета и т.н.)После на мивката със препарат за чинии и хладка вода.Пълниш,клатиш,плакнеш много,вземаш сешоар и насочваш в отвора за около 15 мин. ДА НЯМА ВЛАГА.После се въоръжаваш с шкурка 2000 и шише вода и действаш след това ги минаваш с стоманена вълна(финна) от практикер за 5.оолв.И идва ред на пастите абразивна, след това полираща и ВОАЛА те ти фар.Да ама след като ги монтираш единия свети в небето другия по-нагоре.Играчка малко с моторчетата.С счупените винтове за монтаж.И след като си теглил около 300 псувни отиваш на реглаж( има голяма полза) и :thu:  :thu:  :thu:  :thu:  :thu:  :thu:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

 



извинявам се но ако може малко по подробно да кажеш кое минаваш със шкурка 2000 и с пастата и какво представлява ,,стоманена вълна,,
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 15 март 2007 - 10:41

YAMAHA88, на Mar 14 2007, 08:23 PM, каза:

karlosjakal, на Mar 1 2007, 02:16 AM, каза:

..........
 



извинявам се но ако може малко по подробно да кажеш кое минаваш със шкурка 2000 и с пастата и какво представлява ,,стоманена вълна,,
 


Вълна от овца пасла достатъчно дълго време в двора на Кремиковци или Стомана Перник :col01cop:

а сега по темата : и на мен не ми стана ясно за какво ти е тази стоманена "вълна" ??
абразивната паста и шкурката според мен са достатъчни и какви пасти си ползвал ?
Отговори

karlosjakal снимка karlosjakal 15 март 2007 - 10:48

Duke_BG, на Mar 15 2007, 10:41 AM, каза:

YAMAHA88, на Mar 14 2007, 08:23 PM, каза:

karlosjakal, на Mar 1 2007, 02:16 AM, каза:

..........
 



извинявам се но ако може малко по подробно да кажеш кое минаваш със шкурка 2000 и с пастата и какво представлява ,,стоманена вълна,,
 


Вълна от овца пасла достатъчно дълго време в двора на Кремиковци или Стомана Перник :col01cop:

а сега по темата : и на мен не ми стана ясно за какво ти е тази стоманена "вълна" ??
абразивната паста и шкурката според мен са достатъчни и какви пасти си ползвал ?
 

След шкурката я полирах с въпросната ВЪЛНА и изчезнаха дори и най-финните следи от шкурка пастите мисля че бяха TURTLE ама не съм сигурен трябва да погледна че са в колата.На въпроса по-горе с шкурка се минава стъклото или пластмасата в моя случай от външната страна.Като се замисля кое друго?
А вълната си е стоманена така пише на етикета.Може овцата да има повече желязо в кръвта :col01cop:
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 21 март 2007 - 11:25

Да драсна 2 реда - да не земе некой си осере колата
Четох че някой пита за стъклените фарове - Момчета , не се пробвайте да търкате стъклен фар - ще го попилеете. Процедурата с полирането става само с Пластмасови фарове.
Това което Златев е писал е верно - но само донякъде. Полирам външно - постигам поразителен резултат, но не се занимавам със сваляне, разглобяване и миене отвътре.
Колегата чиято е темата е обяснил перфектно за измиването. Бих добавил само - последните 2-3 изплаквания да са с дестилирана вода за да не остават петънца от изсъхналите капчици. Миенето с веро и топла вода - само с клатене и лашкане - без никакво бъркане вътре с парцалчета и четчици.
:b070:
Отговори

iviani снимка iviani 21 март 2007 - 19:55

Значи аз пак се обърках колеги отвънка ли се търка фара с шкурка или от вътре?А ако ги изтъркам и от двете страни?говориме за стъклен фар.Ако може да внесете повече яснота
Отговори

karlosjakal снимка karlosjakal 27 март 2007 - 00:07

:19a: :19a: :25: :25: :19a:
ВЪНКА БЕ
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:41
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Гостanarki_* 27 март 2007 - 13:43

И моя единия е зле а другия май е сменян.
КОФТИ тръпка !
Събота обаче ще се заема с полиране миене и т.н
Отговори

booster_audio снимка booster_audio 30 март 2007 - 09:28

На Вектрата тази процедура ще стане много по лесно, щото може да си свалиш само стъклото на фара и с него да процедираш :25: :25:
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2007 - 00:36

колеги, аз работя точно това но полирам главно метали и знам къв хуй е, та искам да ви посъветвам да не пипате фар от чисто стъкло със шкурка че после мамата си трака :crazy: вече ако са от няква пластмаса няма пр- лайната по лесно се плакнат а и пасти за тях море :25: а и наистина става добре ама ако нямате машинка за полиране..... после като идете по малка нужда може да свършите една друга работа :25:
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:42
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg