Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Aнтената на Corsa B има усилвател !

realprofesora снимка realprofesora 28 февруари 2007 - 02:18

Имах на Корсата Б -95год си радио оригинално и го смених с CD ,какво беше учудването ми като пуснах радиото и не хващаше добре станциите ,а на оригиналното радио си ги ловеше добре.
Днес реших да сменя кабела на антената щото беше снаждан и гледам към антената отива освен кабела и една черна жичка. И като разглобих антената(оригиналната дето е на тавана отзад) ми тя имала една малка платка с антенен усилвател и таз черната жица била захранване ,което аз съм скопил като съм си монтирал CDто.
Така ,че колеги да знаете, ако имате проблем с антената ,че може да има усилвател и да иска захранване.
Тва може да се отнася не само за Корса Б ами и за други модели автомобили.
Айде лек път и добро настроение с любимото ви радио. :mhihi:
Отговори

davidcoulthard снимка davidcoulthard 28 февруари 2007 - 13:46

Калибрата е по същия начин.Предполагам, че това важи и за другите модели с издута в основата антена.
Отговори

raceteam снимка raceteam 02 март 2007 - 21:17

и астра Ф също има :dancin:
Отговори

orionbg снимка orionbg 04 март 2007 - 09:37

davidcoulthard, на Feb 28 2007, 01:46 PM, каза:

Калибрата е по същия начин.Предполагам, че това важи и за другите модели с издута в основата антена.
 


А как мога да разбера дали захранването на усилвателя работи? За Калибра говорим! Каде е тази жичка и може ли да се провери?
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 22 март 2007 - 23:29

realprofesora, на Feb 28 2007, 02:18 AM, каза:

Имах на Корсата Б -95год си радио оригинално и го смених с CD ,какво беше учудването ми като пуснах радиото и не хващаше добре станциите ,а на оригиналното радио си ги ловеше добре.
Днес реших да сменя кабела на антената щото беше снаждан и гледам към антената отива освен кабела и една черна жичка. И като разглобих антената(оригиналната дето е на тавана отзад) ми тя имала една малка платка с антенен усилвател и таз черната жица била захранване ,което аз съм скопил като съм си монтирал CDто.
Така ,че колеги да знаете, ако имате проблем с антената ,че може да има усилвател и да иска захранване.
Тва може да се отнася не само за Корса Б ами и за други модели автомобили.
Айде лек път и добро настроение с любимото ви радио. :3:
 

И при мен е същото - в основата на таванната антена има усилвател. За съжаление захранването е прекъснато и на черната жичка не отчита никакво напрежение. Ако някой има схема или знае откъде се захранва и с какво напрежение - да пише. Иначе радиото с обикновен кабел хваща повече станции отколкото с оригиналната антена! :nau:
Отговори

Uvigii снимка Uvigii 23 март 2007 - 22:43

petrovpi, на Mar 22 2007, 11:29 PM, каза:

И при мен е същото - в основата на таванната антена има усилвател. За съжаление захранването е прекъснато и на черната жичка не отчита никакво напрежение. Ако някой има схема или знае откъде се захранва и с какво напрежение - да пише. Иначе радиото с обикновен кабел хваща повече станции отколкото с оригиналната антена! :19a:
 

Всяко радио което съм виждал има извод за автоматична антена. Предполагам, че там се връзва (ако изкарва +12) ?! Ако ли не може да видиш +12 които се подават към радиото когато автомобила е на контакт и тях да пратиш към антената ?
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 09 април 2007 - 22:36

Цитат

Всяко радио което съм виждал има извод за автоматична антена. Предполагам, че там се връзва (ако изкарва +12) ?! Ако ли не може да видиш +12 които се подават към радиото когато автомобила е на контакт и тях да пратиш към антената ?
 

Искам да уточня - интересува ме черното кабелче за захранване на усилвателя на антената откъде минава по тавана и как достига до радиото, защото под антената е успоредно на коаксиалния кабел, а след това под таблото не го виждам. Предполагам да е прекъснато някъде. Освен това пробвах усилвателя си работи, като му подам +12В от лампата на тавана, направо не мога да позная радиото. Не зная дали да не му подам направо захранване от машинката на централното на задната врата.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 10 април 2007 - 14:54

И аз искам да попитам откъде минава тоя кабел, че много кофти хваща радиото. Махах CD -то ама не нарих такъв кабел. Гледай и по-буксата някъде, ама нема.

П.С.: Защо му е на човек да го откача въобще тоя кабел.
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 11 април 2007 - 22:13

Agenta_rz, на Apr 10 2007, 02:54 PM, каза:

И аз искам да попитам откъде минава тоя кабел, че много кофти хваща радиото. Махах CD -то ама не нарих такъв кабел. Гледай и по-буксата някъде, ама нема.

П.С.: Защо му е на човек да го откача въобще тоя кабел.
 

Най-после го намерих. Намира се на най-горната букса, за включване на радиото, черно-бял е и е сдвоен с накакъв друг кабел, мисля че беше нещо като розово-бял. Отрязах черно-белия(за антенния усилвател) и го свързах към жълтия за захранване на радиото (т.е. подавам захранване +12В на ант.усилвател от жълтия кабел). Ако не се прекъсне влияе на датата на дисплея.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 18 април 2007 - 15:00

petrovpi, на Apr 11 2007, 11:13 PM, каза:

Agenta_rz, на Apr 10 2007, 02:54 PM, каза:

И аз искам да попитам откъде минава тоя кабел, че много кофти хваща радиото. Махах CD -то ама не нарих такъв кабел. Гледах и по-буксата някъде, ама нема.

П.С.: Защо му е на човек да го откача въобще тоя кабел.
 

Най-после го намерих. Намира се на най-горната букса, за включване на радиото, черно-бял е и е сдвоен с накакъв друг кабел, мисля че беше нещо като розово-бял. Отрязах черно-белия(за антенния усилвател) и го свързах към жълтия за захранване на радиото (т.е. подавам захранване +12В на ант.усилвател от жълтия кабел). Ако не се прекъсне влияе на датата на дисплея.
 


Днеска и аз направих тази продседура. Резнах черния кабел с бяла ивица и го свързах с жълтия за захтанване на CD -то. На пръв поглед не открих някаква разлика, но с времето ще си покаже.
Отговори

deforse снимка deforse 18 април 2007 - 15:19

И при мен го има това кабелче за захранване на усилвателя на антената. Той започва от антената, успоредно на коксиалния, и стига до кората в багажника зад левия стоп. И до там. Гадост. Ще умра ако трябва да пускам кабел от там до касетофона. :) :n055:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg