Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Голям разход!

TPOXATA снимка TPOXATA 06 февруари 2007 - 22:16

Здравейте,
както споменах в темата за това на кой колко му гори колата, разхода на моята с двигател E18NVR е нито повече, нито по-малко от 18-20/100 градско, независимо от сезона и карането. По принцип не съм шофьор тип "голфаджия" и това може би малко трябва да снижи разхода, но не - както и да карам все е толкова.
Търся някакви съвети, че вчера се отчаях като разбрах, че с 20лв газ съм изминал едва едни 100-110км в малък град като Шумен, където няма задръствания и други такива шитове.
От по-малко от година съм с колата, като преди това я караше до работа и обратно баща ми. Днес говорих с него и ми спомена, че компресията й е 13 и нещо-14 там атмосфери ли, какво е не знам. Чух, че нормално трябва да е 12.
Дали обаче от компресията идва този разход? Свещи са сменяни преди по-малко от 1 година. Дайте някакви идеи къде да търся причината за цялата схема. От изпарителя врътнахме "кранчето" за количеството, което пуска с полочин оборот, но ефекта беше само, че колата стана адски спъната, но разхода не падна, така както и мощността.
Гледам из форума, питам приятели - еми над 13-15 кола дори и 100 и няколко коня не им гори. Един има Мерцедес 124 2.0 мисля с широките гуми пак не прави такъв разход като моя. Чудя се вече самолет ли карам или кола? То поне да вървеше толкова, колкото гореше...

Благодаря на всеки, който се отзове на призива ми. Надявам се имате търпение да обяснявате на човек, който не разбира грам от тази материя :)

Лека вечер
Отговори

borro снимка borro 06 февруари 2007 - 22:42

Здрасти, като за начало трябва да решиш дали можеш да се заемеш с диагностициране на проблема или да отидеш на "майстор", което в нормалния случай ти спестява най-вече нерви и разходи.
1. Проверка за теч на гориво от бутилката през всички връзки до мотора.
2. Изпарителя може да се нуждае от смяна на мембраните и всички О - пръстени.
3. Най-важното е газанализаторът - там е истината за правилната работа на мотора и разхода.
Отделно форума е богат на инфо, така че потърси.
Успех.
Отговори

yasmania снимка yasmania 07 февруари 2007 - 00:28

Неразбрах... ПРоблем с газовото ли имаш? В смисъл.. като караш на бензин как ти е разхода...

Много е различно да имаш завишен разход и на двете, или само на газта... обоснови се и търсенето на проблема ти ще бъде по- конкретно от по- компетентни по темата хора.
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 07 февруари 2007 - 07:17

Ами допреди нова година имаше период, в който карах само на бензин (заради цените) и тогава разхода ми пак не беше 8-9, а около 12-13 градско. И това май е множко... :16:
Отговори

пламен снимка пламен 07 февруари 2007 - 08:01

е 12-13 е нормално зима е така малко намалихме вариантите въздушен филтар сменял ли си
Отговори

Гено снимка Гено 07 февруари 2007 - 08:30

TPOXATA, на Feb 7 2007, 07:17 AM, каза:

Ами допреди нова година имаше период, в който карах само на бензин (заради цените) и тогава разхода ми пак не беше 8-9, а около 12-13 градско. И това май е множко...  :16:
 

и да не я караш предимно на къси разстояния, без да смогва да загрее, тогава разхода няма как да е малък
Отговори

kabby снимка kabby 07 февруари 2007 - 08:56

не е лошо термостата да погледнеш как е.
Ако не бачка - зор докато загрее колата и разхода е двоен.
При мен е така в момента ":)
18/20 градско и 12/13 извънградско на газ - за целта ще сменям термостат тия дни + въздушен филтър.
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2007 - 09:31

Като нова газовата ти уредба колко е горяла?След, като е била поставена ти пипал ли си нещо по-нея?Смени въздушния филтър, като за начало.Той има огромно значение.Не е лошо да погледне маистор самия карбуратор.Моита също е E18NVR и извън града ми дава малко над 6/100 при скорост 100-110km/h.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 февруари 2007 - 10:37

Според мене е от изпаритела най-вече . Комбинирано с още някакъв проблем - може би центровка на запалването (щом и на бензин харчи толко много) , въздушния филтър за мене е закон да се сменя на 4-5000км когато се кара на газ ... се пак е от порядъка на 10 лв нема да се спести много от него ... пък и от разход пак се дават тиа пари ама на "вноски" .

Имам колега с вектра 2000куб см и на газ му дава 11.5/100 градско в софия , дето движението е ужас и безумие .... така че ходи да ти направат една диагностика на бензин заначало (10лв) , после виж изпаритела дали е за ремонт ....


Успех колега!
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 07 февруари 2007 - 12:24

Газовата е сложена 2001год и в града тогава гореше около 9-10 най-много. 5 години нямаше никакви проблеми, докато миналата пролет изведнъж сума неща излезнаха. Пооправихме я (прекъсваше тогава), но разхода стана...
Ако знам, че въздушния филтър ще помогне още сега отивам да купувам нов. Откакто карам аз колата (вече 10 000км) не е сменян, защото и не знаех колко често трябва да се сменя.
Ако това не реши проблема вероятно трябва да се отиде на центровка, но всичко е свързано с пари.
Преди малко се замислих дали да не отида да видят в изпарителя мембрани и чудесии да се сменят, но пак като не знам кви пари е... Ще взема да се изложа.
Много ще ми помогнете ако казвате от време на време и ценичка за нещата, които ми трябват :)
И благодаря на всички дотук :) Е тва са колеги :)
Отговори

Гено снимка Гено 07 февруари 2007 - 12:35

TPOXATA, на Feb 7 2007, 12:24 PM, каза:

Газовата е сложена 2001год и в града тогава гореше около 9-10 най-много. 5 години нямаше никакви проблеми, докато миналата пролет изведнъж сума неща излезнаха. Пооправихме я (прекъсваше тогава), но разхода стана...
Ако знам, че въздушния филтър ще помогне още сега отивам да купувам нов. Откакто карам аз колата (вече 10 000км) не е сменян, защото и не знаех колко често трябва да се сменя.
Ако това не реши проблема вероятно трябва да се отиде на центровка, но всичко е свързано с пари.
Преди малко се замислих дали да не отида да видят в изпарителя мембрани и чудесии да се сменят, но пак като не знам кви пари е... Ще взема да се изложа.
Много ще ми помогнете ако казвате от време на време и ценичка за нещата, които ми трябват :)
И благодаря на всички дотук :) Е тва са колеги :)
 

в зависимост от изпарителя, но около 30 лв.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 февруари 2007 - 12:59

TPOXATA, на Feb 7 2007, 12:24 PM, каза:

Много ще ми помогнете ако казвате от време на време и ценичка за нещата, които ми трябват :)

 



Виж , зависи от изпаритела гумичките ти варират м/у 15 и 25 лв комплекта , отделно труда - около 10лв (ако те са за смяна) , диагностиката на газ е 10-15лв , на бензин - и тя толко, но нема смисъл да правиш на газ при положение че на бензин ти дава голям разход.... А филтър на 10 000км = голем разход 100% затова купи и смени (така и така требва - нема да искат да ти прават диагностика с толко стар филтър) и после ако пак ти е висок разхода иди една диагностика ....


Дано съм полезен
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 07 февруари 2007 - 16:42

Отивам след малко за филтърче... Ясно е, че отнякъде трябва да почна.

Нагоре някъде прочетох за термостата и загряването. Вярно е, че честичко пътувам на по-къси разстояния (заради сравнително малкия град), но пък всяка сутрин докато я изкарам от гаража, да затворя вратите и т.н. минават 4-5мин, в които тя работи. Докато отида до точка В (4-5мин) и тя е загряла. Чел съм из форума и на мен ми мина идеята, че като я карам често студена и не я оставям да загрее се вдига разхода. НО извънградско от Шумен до Варна и след това от Варна до Шумен да даде такъв голям разход...

Айде бегам за филтърче аз...
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2007 - 17:18

Eдва ли ще ти помогне филтъра.Щом на бензин ти дава голям разход.Но така или иначе трябва да се смени филтъра.Според мен виж си карбуратора.Твоя смукач работи ли?Щото тези Pierburg 2EE имат този проблем и някои маистори го преправят-връзват с тел една клапа и когато е студено работи добре, но като се стопли двг вдига високи обороти на празен ход!Центровката на запалването не е трудна можеш и сам да е направиш.Ако не знаеш как питаи.Мисля, че имаше писано из форума за това.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 07 февруари 2007 - 17:34

аа карбуратор...
Иначе филтъра е задължителен - трябва да се сменя на около 6к за газ,8к за бензин.
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 07 февруари 2007 - 18:11

Филтъра го смених преди малко. Как да я направя тази центровка сам?

Другото дето ми подшушнаха днес е, че ако сваля акумулатора за 5мин и после пак го закача може да се оправи. Възможно ли е да се натрупат грешки в "компютрото" и затова да е така?
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2007 - 18:27

Като откачиш акумулатора деиствително се нулира компа.Центорвката се прави по следния начин.Загряваш колата до нормална работна температура.Намери болта, който закрепва делкото.Намира се под него.Отвии го и леко завърти делкото по посока към волана(не гасиш двигателя през това време).След това се мяташ в колата и е караш.Ако не присецва при ниски обороти значи не е достатъчно предварението.Отваряш капака и пак завърташ делкото по посока волана.В един момент трябва да почне да присецва.Когато стане това върни малко делкото назад-по посока радиатора.Делкото го мести плавно с около 2~3 градуса.Ако не са ти наред кабелите може да те тресне малко ток, нема са плашиш :flag:
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2007 - 18:32

Пропуснах да кажа за компа.Съмнявам се, че този компютър може да разбера на какво гориво работи мотора.Нямаш лабмда сонда, датчик за детонациите...А може би греша?
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 07 февруари 2007 - 19:38

Нямам представа. Казват, че щом имам някакъв управляващ блок, би трябвало да имам и ламбда сонда...
Тази центровка усещам, че няма да успея да я направя сам... Ще оакам нещо :(
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2007 - 19:50

100% нямаш лабмда сонда!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg