Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

борд комп

Globe снимка Globe 24 декември 2006 - 12:06

здравейте искам да попитам, ако например си иаме 1 колибри с ц20хе мАтор, но няма борд компютър ще можем ли да му сложим и.. ако да как ?

мерси много и весели празници
Мнението беше редактирано от Globe: 27 април 2009 - 08:07
Отговори

borro снимка borro 24 декември 2006 - 14:51

Globe, на Dec 24 2006, 12:06 PM, каза:

здравейте искам да попитам ако например си иаме 1 колибри с ц20хе матор но няма борд компютър ще можем ли да му сложим и ако да как ?

мерси много и весели празници
 

Здравей,
например може да си сложиш БК, но ще трябва да се поровиш из темите във форума. Колегите са го написали, така, че е обсъждано. Това ти е жокера.
Отговори

Globe снимка Globe 24 декември 2006 - 19:24

мм никuде не видях за този мотор да се говори :), а и въпроса е да или не :)
а и при него схемата на свързване няма ли да е по-различна иначе намерих, но не за този двигател .. :b010:

:20ashley_results:
Мнението беше редактирано от Globe: 27 април 2009 - 08:09
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 25 декември 2006 - 01:10

от къде ние да знаем дали вие ще можете да направите нещо! :beer:

ако не се напънеш малко с търсачката - ще се погрижа темата да се заключи!
а и като гледам логиката и мисленето ти - отговора е по-скоро не!
Отговори

Globe снимка Globe 25 декември 2006 - 11:07

по тая логика които и да пита няма смисъл да му се отговаря ... понеже откаде де се знае тои може и да не се справи.. що пък човек да се хъби да пише ....
погрижи се да бъда и баннат понеже започва да ми писва с дрържанието на някои хора в форума не знам на криво ли стават или какво ? има хора пускат теми които се повтарят или пък нямат смисал но никои нищо не им казва..... ем нормално одавна са тук ... а аз че съм попитал две работи сега и съм гледал в търсачката ем не са ме задоволили отговорите явно искал съм попитал съм и веднага хиените ти се хвърлят на връта .. ем баси отношението където го имат много от хората в този форум.. направо някои да земе ми лепне бан на ип адреса и да не го мисля
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 25 декември 2006 - 11:22

нали - че е по-лесно да ти лепнат ban и да псуваш после че другите не са прави - от колкото да намериш грешката в себе си!

а който може да си свърши работата - може - има достатъчно написано, достатъчно програми има - когато искаш нещо САМ да свършиш - трябва да се потготвиш - като не можеш - гориш! - ти явно не можеш... (което е еквивалентно на не искаш)
Отговори

borro снимка borro 25 декември 2006 - 11:26

Globe, на Dec 25 2006, 11:07 AM, каза:

по тая логика които и да пита няма смисъл да му се отговаря ... понеже откаде де се знае тои може и да не се справи.. що пък човек да се хъби да пише ....
погрижи се да бъда и баннат понеже започва да ми писва с дрържанието на някои хора в форума не знам на криво ли стават или какво ? има хора пускат теми които се повтарят или пък нямат смисал но никои нищо не им казва..... ем нормално одавна са тук ... а аз че съм попитал две работи сега и съм гледал в търсачката ем не са ме задоволили отговорите явно искал съм попитал съм и веднага хиените ти се хвърлят на връта .. ем баси отношението където го имат много от хората в този форум..  направо някои да земе ми лепне бан на ип адреса и да не го мисля
 

Ехоооо, недей така бре, празници са все пак :beer:
Ся по въпроса ти.
Значи в темите, които си намерил пише със сигурност какво да търсиш за да решиш твойта дилема. Има една жълта букса, която трябва да откриеш за да си пуснеш БК (описано е къде да се търси). Оказа се, че не на всички двулитрови мотори може да се сложи - просто някой са ограничени откъм елоборудване и затова някой имат възможност за ъпгрейд, други не. Под капачето на ръчната трябва също да има една букса, ако се не лъжа е с 5 пинчета. Ако тез 2 букси ги няма, операцията е безмислена.
Ако съм сбъркал нещо в обясненията, все някой ще ме поправи.
:321:
Отговори

Globe снимка Globe 25 декември 2006 - 12:02

kravarka, на Dec 25 2006, 11:22 AM, каза:

нали - че е по-лесно да ти лепнат ban и да псуваш после че другите не са прави - от колкото да намериш грешката в себе си!

а който може да си свърши работата - може - има достатъчно написано, достатъчно програми има - когато искаш нещо САМ да свършиш - трябва да се потготвиш - като не можеш - гориш! - ти явно не можеш... (което е еквивалентно на не искаш)
 



не ме познаваш не можеш да говориш за мен ... не съм такъв човек .. да взема после да съм псувал ... тук съм научил прекалено много за да говоря глупости...

borro мерси за отговора писах това понеже ми стана интересно че има калибри с борд и без и за това се чудих дали ще има проблем весели празници
Отговори

batko32 снимка batko32 27 декември 2006 - 10:09

Инсталациите са универсални. Никой няма да се харчи да прави отделна инсталация за всяка кола. И да няма буксата......като си вземеш такава от някоя морга огледай си кабелите на инсталацията "цвят примерно" и направи сравнение със тези които още стоят по буксата. Сам ще стигнеш до верния отговор. Единствено може да се наложи да си добавиш някой и друг кабел за към липсващи датчици "този за външната температура да речем ;) " .
П.П.
Незнам само каде са копчетата на Калибрата. Ако са като на Омегата....просто си пускаш 5 кабелчета от буксата до копчетата.....ако са на лостчето за чистачките......най-добре е ново или от морга такова със необходимата опцийка :)
Отговори

stepo3 снимка stepo3 27 декември 2006 - 10:44

@Batko32, откъде да я търся голямата букса за борд комп, моргаджиите не искат да свършат работа...
Отговори

batko32 снимка batko32 27 декември 2006 - 11:01

stepo3, на Dec 27 2006, 10:44 AM, каза:

@Batko32, откъде да я търся голямата букса за борд комп, моргаджиите не искат да свършат работа...
 

На Астрата не е ли малка черна ??????
П.П.
такава ??
Публикувано изображение


Или търсиш за ЧЕК контрола?
Публикувано изображение
Отговори

stepo3 снимка stepo3 27 декември 2006 - 11:21

Тази малката я имам. Трябва ми голямата 26 пинова, за да и пусна масата, иначе светят само лампите, няма никакви показания на дисплея...
Btw, днес свободен ли си да се чуем/видим?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg