Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

FM Transmitter

batececo снимка batececo 01 декември 2006 - 16:54

Здравейте, съжалявам ако има вече такава тема, но не можах да открия с търсачката, за това пускам тази...
Някой има ли/ползвал ли е/има ли познати с FM Transmitter...
Понеже имам едно старо работещо радио в асконата, имам и флаш-памет и видях че за около 50-60 лева може да се вземе FM transmitter с вграден МР3 плайър, а само трансмитера струва около 10-15 лева... Излъчва на някаква честота от УКВ обхвата и се приема от радиото в колата...
Според вас има ли опастност нещо да се облъча? Работил съм в телевизии по релейки и съм чул лоши неща за тези електромагнитни вълни и в МЕИ-то на такива неща са ни учили... иначе досега нищо не съм усетил физически (не знам въпросните производители доколко са "пипнали" електромагнитната съвместимост на изделията си...)
Какво мислите по въпроса? Да слагам ли за пийсье льеа МР3-FM transmitter в каручката и да слушам каквото си искам или да си карам на радио?
Отговори

Vassil снимка Vassil 01 декември 2006 - 17:14

Само трансмитера е по приятния варянт. Къде обаче си ги гледал за 10лв. :c010:
Настройва се на честотата на която ти е радиото. Тук-таме дава смущения и пръщенето лично мен много ме дразни. Също така, ако е малко по-далечко от радиото, пак пръщи отвратително. Тва за облъчването го маани, с един АйПод се връзва перфектно в колата. Забравяш за дискове, панели и т.н. :19a:
Отговори

batececo снимка batececo 01 декември 2006 - 17:24

Значи по повечето фирми, които продават хардуер е към 15 лева САМО ТРАНСМИТЕР, без МР3 плейър, има си USB вход, както и мини жак (значи става и от телефон, но моя няма MP3, така че отпада...) видях и в една фирма за електроника за 10-тка, но тъй като аз нямам МР3 плейър или малко иподче с гигабайтов HDD, решил съм за 53 лева да си сложа МП3 плейър+FM Transmitter - за 53 лева, няма памет, но може в него да се пъха USB пишчица, цялата джаджа се пъха в буксата за запалката...
Дайте ми повече инфо, PLS (тези които са го ползвали)
Отговори

ilian_e576 снимка ilian_e576 01 декември 2006 - 20:00

Аз си взех това лято един трансмитер МР3 плейър и съм много доволен. Писна ми да ми крадат антената :2angry1: , а също така като пътувам из страната не завися от радиото, на което непрекъснато му се променя качеството. Има няколко честоти на излъчване и качеството на сигнала е много добро, дори без антена. Шуми само когато честотата на излъчване е близка до тази на някое радио за дадения град. Взех го за 60 лева, като има и дистанционно. Вече не мъкна дискове и касетки в колата, а само една флашка 1GB :c010:
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 18 октомври 2007 - 10:40

Здравейте колеги,решил съм да си купя ФМ Трансмитер,понеже не ми се маха оригиналния касетофон,а и нямам желание някой малоумник да ми счупи стъклото и да ми свали CD-то.Спрял съм се на следния модел http://www.speedcomputers.biz/index.php?pr...2896.Интересува ме мнението на някой, който е ползвал такъв-дали си струва и дали ще може да се ползва с флаш памет,че знаете къде е завряна запалката на астрата.Благодаря предварително.
Отговори

Pinto снимка Pinto 18 октомври 2007 - 10:55

Аз също карам с трансмитер от половин година. Имам съмнение, че работи в моно, а не стерео режим. Някой да сподели, ако има наблюдения. Моят е от тези, към които се включва МР3 плеер и си работи много добре.
Отговори

radok снимка radok 18 октомври 2007 - 14:03

 Чичо Скрудж, на Oct 18 2007, 11:40 AM, каза:

Здравейте колеги,решил съм да си купя ФМ Трансмитер,понеже не ми се маха оригиналния касетофон,а и нямам желание някой малоумник да ми счупи стъклото и да ми свали CD-то.Спрял съм се на следния модел http://www.speedcomputers.biz/index.php?pr...2896.Интересува ме мнението на някой, който е ползвал такъв-дали си струва и дали ще може да се ползва с флаш памет,че знаете къде е завряна запалката на астрата.Благодаря предварително.


Взимай, няма да сбъркаш. Аз имам подобен, само че с вградена памет 1 ГБ. Учудващо добре свири. Дори да го настроя на честота, на която има радиостанция, няма проблем, запушва радиото и си свири то. Няма никакви шумове и пращене.
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 18 октомври 2007 - 14:19

Взимай, няма да сбъркаш. Аз имам подобен, само че с вградена памет 1 ГБ. Учудващо добре свири. Дори да го настроя на честота, на която има радиостанция, няма проблем, запушва радиото и си свири то. Няма никакви шумове и пращене.

Благодаря за отговора колега.Притеснява ме буксата за запалката,нали е в пепелника и не знам дали ще има място да включа флаш памет от която да дърпа музиката.
Отговори

radok снимка radok 18 октомври 2007 - 14:37

 Чичо Скрудж, на Oct 18 2007, 03:19 PM, каза:

Благодаря за отговора колега.Притеснява ме буксата за запалката,нали е в пепелника и не знам дали ще има място да включа флаш памет от която да дърпа музиката.


Просто забравих да пиша, че този на снимката, както и моя са чупещи се. Така, че няма никакви проблеми. Пъхаш го в запалката и го вдигаш на горе. Тогава само дистанционното хваща по-зле от задната седалка.
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 18 октомври 2007 - 15:37

Благодаря още веднъж.
Отговори

Pinto снимка Pinto 16 ноември 2007 - 10:14

Вчера си купих нов FM-Transmitter с чупещо рамо и дистанционно за 44 лева. Направо съм очарован. Работи с флаш памети, SD-карти и МР3-плеери. Честотата на която работи се сменя от дистанционното през 0.1, може да се коригира силата на звука, има еквилайзер и с числата от 0-9 и 100+, 200+ може да се избира желаната песен. Няма носене на дискове, опасност от прескачане и т.н. Флашка или карта от 1 ГБ и може да обиколиш България с музика.
Отговори

batececo снимка batececo 16 ноември 2007 - 10:26

От къде се сдоби с благинката? Имаш ли линкче или снимчица? Самия трансмитер има ли си вграден МП3 плейър?
Отговори

horacii снимка horacii 16 ноември 2007 - 11:40

Здравейте !
Явно е супер да си имаш трансмитер :bou: )))
Само да попитам , някъде по книжките които вървят предполагам с трансмитера пише ли колко се пържи мозъчето ни в този затворен обем ламарини-колата :bou:
:icon_smile:
Отговори

batececo снимка batececo 16 ноември 2007 - 11:58

Със сигурност по-малко отколкото се пържат при разговор по мобилен телефон... Даже нивото на сигнала от трансмитера е доста по-ниско от това на местните радиостанции, които 24/7 излъчват (при положение, че от плейъра на телефона усилвам звука на МАКС, когато е свързан към трансмитера, звука е по-слаб отколкото когато си хващам местни радиостанции)... То ако започнем да мислим така... отделно колко Wireless компютърни мрежи има около нас постоянно... На мен компа ми открива поне 6 като съм вкъщи, а на работа - 6-7 с още по-силен сигнал...

Така че... няма нужда да се плашим... Постоянно около нас има някакво облъчване било то от GSM, от Безжични компютърни мрежи, от радиостанциите на таксиметровите и т.н.... Който го е страх да не ползва GSM и FM transmitter :) но така или иначе вълните са навсякъде около нас...
Отговори

Pinto снимка Pinto 16 ноември 2007 - 12:27

 batececo, на Nov 16 2007, 10:26 AM, каза:

От къде се сдоби с благинката? Имаш ли линкче или снимчица? Самия трансмитер има ли си вграден МП3 плейър?

Донесе ми го един приятел от някъде. Мисля, че същите в момента ги има на промоция в "Метро". За съжаление нямам нито цифров фотоапарат нито телефон с камера. Според мен добре е на дистанционното да има възможност за избиране на песните. Повечето имат само една песен напред/назад. Не е нещо кой знае какво ама е много удобно и лесно за ползване с поносимо качество. Определено не е за аудио маняци.
Отговори

Rac3ra снимка Rac3ra 07 март 2008 - 13:27

здравейте, темичката е малко стара ама да питам все пак. Каква е разликата м/у тея Фм трансмитер от 9 лева и тези с вграден мп3? като има вграден мп3 плеар какво повече е... ?
Отговори

batececo снимка batececo 07 март 2008 - 13:31

Обикновения ФМ трансмитер (например за 9 лева) без МП3 служи за да излъчва полезния сигнал във ФМ диапазона, за него трябва да имаш отделен плейър, към който се включва трансмитера.
На ФМ трансмитера с вграден МП3 плейър може да се наложи да му сложиш само една флашка и това е... (даже някои си имат собствена вградена памет, но в повечето случаи е малко - 128, 256 МБ...)
Отговори

Pinto снимка Pinto 07 март 2008 - 16:38

 Rac3ra, на Mar 7 2008, 12:27 PM, каза:

здравейте, темичката е малко стара ама да питам все пак. Каква е разликата м/у тея Фм трансмитер от 9 лева и тези с вграден мп3? като има вграден мп3 плеар какво повече е... ?


Към тия от 9 лева се включва външен МР3 плеер, който възпроизвежда и с кабел прехвърля сигнала към трансмитера. Другите си имат вграден плеер и само им мушкаш носителя - SD карта или флашка на която са МР-тройките. Има и трети вид, с вградена 1-2 ГБ памет. Тях просто ги зареждаш с музика и си слушаш. Малко объркано го написах, но дано си ме разбрал.

Докато пишех някой ме е изпреварил.
Отговори

Rac3ra снимка Rac3ra 07 март 2008 - 19:52

мерси и на двамата :) и в крайна сметка кое е по-добре да си взема като качество? (ако може линк към конкретен модел)
:newsm05_41: :love_opel:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 07 март 2008 - 20:37

 Rac3ra, на Mar 7 2008, 06:52 PM, каза:

мерси и на двамата :) и в крайна сметка кое е по-добре да си взема като качество? (ако може линк към конкретен модел)
:newsm05_41: :love_opel:



Най-добро качество би се постигнало /с липсата на трансмитер/ ако изведеш букса от плеара ти и включиш в нея мр3/4 и там каквото се сетиш. Трансмитера е все едно да трябва да преминеш от точка А до точка Б през на дългият път през С, Д ....... а не направо. Входният стереосигнал сигнал се смесва, модулира и излъчва на някаква честота в диапазона на ФМ тунерите, от там трябва да се приеме честотата да се демудолира и да се декодира стерео сигнала както е при обикновенно радиоприемане. Само че това там е оправдано защото разстоянията са много големи. В колата връзката е не повече от 5-10см. Е, тогава да се ползва трансмитер само защото е малко по-трудно да се присади подходяща букса не мисля че е оправдано. Пък качествеото на предлаганите трансмитери трябва да е доста добро да не кажа отлично за да да конкурират при това успешно една пряка връзка по подходящ проводник.

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg