Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Възстановяване на рефлектори

zeifod снимка zeifod 16 ноември 2006 - 15:13

Някой може ли да ми даде съвет или метод за почистване и полиране(абе с една дума възстановяване)на рефлекторите на фаровете.Моите са леко помътнели,петносали,а под крушката май са направо изгорели.
Отговори

vectrata снимка vectrata 18 ноември 2006 - 18:55

Ами май тва е страничин ефект на по старите вектри и до колкото съм чувал неможе да се оправи,късмет ако ги оправиш ако пък решиш да ги сменяш вземи кристални <_<
Отговори

vectra снимка vectra 21 ноември 2006 - 09:06

zeifod, на Nov 21 2006, 10:00 AM, каза:

Ам то туй май по-скоро дефект.За кристални няма пари.Ще се опитам с някаква фина полираща паста
 


ти само внимавай да не го допреебеш, че тогава става сложно!
Отговори

zeifod снимка zeifod 21 ноември 2006 - 09:12

Е все още има морги.А защо не се продават само рефлектори!!!
За да си купиш цял фар,нали.Педали
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 22 ноември 2006 - 08:28

zeifod, на Nov 21 2006, 09:00 AM, каза:

Ам то туй май по-скоро дефект.За кристални няма пари.Ще се опитам с някаква фина полираща паста
 




Да не си посмял да мажеш с пасти!
Веднага ще падне покритието.
Сваляш рефлекторите и тръгваш по галваничните цехове - дето се занимават с прахово боядисване, никелиране, поцинковане.......... и т.н.
Вариантите са два - ако ти е метален рефлектора ще трябва да се никелира, което не е особена трудност, но ако е пластмасов - трябва му метализация, а такава процедура не знам дали може да се извърши. Обстрелва се с метални частици във вакуумна среда........ сложна технология. Принципно не е много скъпа........ като се има предвид че детските играчки са с много метализирани части.
И в двата варианта е добре да не се пробваш да търкаш рефлектора с каквото и да е, защото бутнеш ли оригиналното покритие ще ти го възстановят по-трудно. Старото си остава за основа на новото.


Или пък ако държиш да се справиш сам, може да се заиграеш с огледално фолио, от лъскавия ментак за джамове, ама е голяма играчка, и изкарва не повече от година
Отговори

zeifod снимка zeifod 26 ноември 2006 - 09:49

Пластмасови са.И май ще ги оставя така.Не знам къде правят такава метализация за малко количество.Намерих за голямо производство и на хората не им се занимава с мен.
Все пак благодаря за отговорите ви!!!
Отговори

batko32 снимка batko32 07 декември 2006 - 20:17

kashmirovski, на Dec 7 2006, 06:32 PM, каза:

Вав асеновград до гарата жастановqват рефлектори.Дано си близо
 

Казвай колега каде там?? Тука в Пловдив доста хора се чудим каде да си оправим рефлекторите "или да ги съсипем :) "
Отговори

kashmirovski снимка kashmirovski 10 декември 2006 - 15:51

Еми не помнq точно кои светофар се падаше като влезеш в Аснгр.обаче е нqкаде 2-3 и на него завиваш на лqво, караш още 30 метра и патq прави един 90 градусов завои на дqсно ти обаче трагваш на лqво внимателно че сте без предимстwо и точно там тва се води гарата има много гарашчета които и да питате там ще ви кайе каде е абе то мqстото не е толкоз слойно имах му и визитка ма едва ли ще q намерq.
Отговори

bugatti снимка bugatti 10 декември 2006 - 17:32

цък :thu:
Отговори

batko32 снимка batko32 10 декември 2006 - 23:22

bugatti, на Dec 10 2006, 05:32 PM, каза:


Незнам дали "цък-то" е добра идея. Нови Омегови са 120 кинта чифта. Ако е до 20-на лева броя........иди-яла.......ама за 80 кинта.....да си седят жълти :2angry1:
Отговори

bugatti снимка bugatti 10 декември 2006 - 23:38

Да ама пропускаш факта че новите ще са турски или някви други ментета с гадни стъкла а рефлекторите ще потъмнеят за една година
Отговори

kashmirovski снимка kashmirovski 11 декември 2006 - 16:32

Абе кви 80 лева ониq в Асеновград взима нqкаде по 20-25 на броика
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 21 декември 2006 - 10:54

Myyy, на Dec 19 2006, 01:22 AM, каза:



този от много години се занимава с това - баща ми преди около 15-тина години беше му занесъл фара на варела (вартбурга) - беше станал перфектно и така си и отиде на скраб тази година без да мръдне
само не знам дали може да се справи с платмаса
Отговори

batko32 снимка batko32 06 януари 2007 - 19:30

деян василев, на Jan 5 2007, 11:01 AM, каза:

kashmirovski, на Dec 7 2006, 06:32 PM, каза:

Вав асеновград до гарата жастановqват рефлектори.Дано си близо
 

Намесвам се с точна информация-Асеновград ул,Борислав 2 тел.0331/24527 0887 753 965.На мене ми възтанови на Астра и стана доста добре.Взе ми около 20 лева с лепенето на стъклото
 


Жив да си колега за това инфо. Трябва да те удавим в бира, ракия, вино .........каквото пиеш "а може и в боза " :) . Още в понеделник ще ида да видим как ще стане работата. Днес за хиляден път псувах фаровете. От Пампорово до Пловдив без очи останах да се кьоря . Пътя кадето беше сух....горе-долу ама кадето е влажен или мокър......ужас. Даже слезнах по едно време да видя светят ли :(
Отговори

batko32 снимка batko32 08 януари 2007 - 23:57

viking, на Jan 8 2007, 06:07 PM, каза:

Някой ако е разбрал къде се оправят рефлектори в Пловдив или близо около П-в нека да пише!!! Аз знаех 2-3ма ама вече ги няма! чух за този в Асеновград ама незнам къде е точно :flag:
 

Колега ти спиш ли ??? :16V:
Намесвам се с точна информация-Асеновград ул,Борислав 2 тел.0331/24527 0887 753 965.На мене ми възтанови на Астра и стана доста добре.Взе ми около 20 лева с лепенето на стъклото
Отговори

Sandman снимка Sandman 06 ноември 2008 - 15:07

Я да изкараме тая тема от праха...
Аз преди няколко дни си "освежих" рефлектора на десния фар, понеже беше доста умрял. Пластмасов е, покритието на половината беше изгоряло и паднало.
Свалих стъклото, махнах крушките и с много фина водна шкурка поизтърках където имаше неравности.
Избърсах с влажна кърпа, и след като изсъхна пръснах няколко ръце спрей ХРОМ на КОСМОС(гръцки някъв)
Ето снимки след първата ръка(после беше тъмно за снимане...):
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Не пише да е термоустойчив, но не е паднал още. За съжаление, седи леко матов във сравнение с оригинала...
Отговори

Stoil снимка Stoil 06 ноември 2008 - 15:34

 Sandman, на Nov 6 2008, 03:07 PM, каза:

Не пише да е термоустойчив, но не е паднал още. За съжаление, седи леко матов във сравнение с оригинала...

и според мене няма да разсейва нищо или не каквото трябва
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 08 ноември 2008 - 16:03

 Sandman, на Nov 6 2008, 03:07 PM, каза:

Я да изкараме тая тема от праха...
Аз преди няколко дни си "освежих" рефлектора на десния фар, понеже беше доста умрял. Пластмасов е, покритието на половината беше изгоряло и паднало.
Свалих стъклото, махнах крушките и с много фина водна шкурка поизтърках където имаше неравности.
Избърсах с влажна кърпа, и след като изсъхна пръснах няколко ръце спрей ХРОМ на КОСМОС(гръцки някъв)
Ето снимки след първата ръка(после беше тъмно за снимане...):


Не пише да е термоустойчив, но не е паднал още. За съжаление, седи леко матов във сравнение с оригинала...



Колега здравеи,
този лак го познавам мн добре
има хубав блясък но бързо се захабява защото няма лак по точно има но е смесен с  боята и е мн слаб ... ако намерим  с какво да пръснем след спрея да може да го запази... пробвах върхо 'Cosmos-а" да нанеса бял прозрачен лак на няква др фирма беше(Doplli Collor мисля ще снимам опаковката) но не се получи двата са несавместими и се размазва боята...Ще продължа да търся здрав лак които да се пръсне след  Cosmos-a. като открия вълшебната съставка ще пиша в темата.
П.П как светят фаровете след пръскането с Cosmos-a?
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 08 ноември 2008 - 16:17
Отговори

Sandman снимка Sandman 08 ноември 2008 - 17:41

Ами честно казано, добре. Преди беше доста по-кофти. Аз пръснах само единия. Разликата не е голяма, но си е по-зле, точно щото е леко матов единия.
Тия дни и аз се чудя за лак нещо, но не съм много на ти с боите...
Отговори

doolettle снимка doolettle 08 ноември 2008 - 19:18

 Sandman, на Nov 6 2008, 03:07 PM, каза:

Пластмасов е, покритието на половината беше изгоряло и паднало.

:knee: Луда работа. Мойте пък си бяха метални и даже тия триъгълните рефлекторчета дето са към предната решетка си бяха метални. Ако бях видял темата щях да ги запазя щото си бяха перфектни но заминаха на боклука :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg