Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяна на колони в задните врати(how to)

vassil_bk снимка vassil_bk 16 октомври 2006 - 10:40

Здравейте! Ето малко инфо за тези, които не са си отваряли вратите, но искат да си сменят колоните.

След свалене на корите (написал съм темичка по въпроса) се отркива поглед към колоните... Първото криво нещо, което забелязах моментално са 3-те болта, с които е закрепен говорителя. Всички колони обаче са за 4. За целта си направих следния фланец:
Публикувано изображение
Използвах някаква сравнително мека пластмаса. Може и без него, но трябва да се дупчи вратата, а пък аз нямах особено голямо желание да я върша по този начин работата... :19a: Закрепих си говорителчето върху тази джаджа:
Публикувано изображение
С помощта на лустрклемичка го вързах към кабеляка във вратата:
Публикувано изображение
Закрепих си го на вратата:
Публикувано изображение
Щракнах си кората отгоре:
Публикувано изображение
и вече си карам и си свиркам с новите колони :61: :knee: :19a: Остана да се измисли нещо и за пищялките, тъй че се очаква продължение на темата :19a: :61:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 16 октомври 2006 - 12:12

Браво, колега, екстра си се справил :knee:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 30 декември 2006 - 19:46

Sven, на Dec 29 2006, 06:27 PM, каза:

... тези са монтирани директно на ламарината. Въпросът ми е - заради това ли задните стъкла не могат да се свалят до долу или има друга причина ...
Задните стъкла май на всички коли не се свалят до долу. И това мисля е от гледна точка на сигурност за малките змейове :beer: дето се возят по принцип на задните седалки (ако е семеен човекът). Иначе нищо не им пречи да ги изнесат навън малко и да се отваря стъклото, ако говорителите са проблема де :dancin:

Sven, на Dec 29 2006, 06:27 PM, каза:

П. П. Колега vassil_bk, моля те сподели /ако си спомняш разбира се/ каква марка и модел високоговорители си използвал в случая !?
Предни: Hertz DSK 165
Задни: Hertz ESK 130
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 31 декември 2006 - 10:23

може ли някой да ми каже дали има Астри Ф с колони в задните врати, моята няма :beer:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 31 декември 2006 - 15:49

Ник.опел, на Dec 31 2006, 10:23 AM, каза:

може ли някой да ми каже дали има Астри Ф с колони в задните врати, моята няма :321:
Ми сложи си :321: :beer:
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 01 януари 2007 - 10:22

колега не бъди стиснат кажи как свири нещо дрънчи ли ептен на умряло гледаме тук някакви хубави говорители а не си написал какво е впечатлението ти като са 4 те еднакви почти
Отговори

Maiky снимка Maiky 01 януари 2007 - 12:02

gospod_, на Jan 1 2007, 10:22 AM, каза:

колега не бъди стиснат кажи как свири нещо дрънчи ли ептен на умряло гледаме тук някакви хубави говорители а не си написал какво е впечатлението ти като са 4 те еднакви почти
 


Лично съм ги чувал в колата на Vasil_BK и звука е супер. Аз бих ги вързал през усилвател, но тий не е манияк на супер силния саунд. Колоните са хубави и хич не са евтини. Няма дрънчене и музиката съвсем не е умряла!
Отговори

Maiky снимка Maiky 01 януари 2007 - 12:16

Sven, на Jan 1 2007, 12:04 PM, каза:

Да, говорителчетата не са евтини, надявам се добре и да свирят. Според мен обаче има и други, доста по-евтини варианти с не по-лошо качество ...
 


Има, прав си, но марката понякога е решаваща за цената. Само не разбрах защо не сложи колони от една серия, но Васко си знае. Друг вариянте един модел на Хеликс ако не се лъжа. Иначе и аз ще слагам Херц, но по-мощни и през усилвател. :beer:
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 01 януари 2007 - 12:35

добре а ако са хартиени говорители както са повечето на herz така долу на вратите с тази влага един голям въпросителен отварят след време за кората отзад става скъпи говорители сичко 6 но лично аз не съм с хартиени говорители и пак съм натъпкал вратата с попиващи материали
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 02 януари 2007 - 11:55

Говорителчетата свирят страхотно. Аз съм супер доволен. Получи се точно така както го исках. Качествен балансиран звук в цялата кола - не ползвам никакви корекции: Bass - 0, Treble - 0, FAD - 0, само LOUD е на On. Чува се всичко от музиката, дори и в движение когато шумовете са прекалено много и от всякакъв тип. Не са от една серия, защото исках задните да са равни по мощност на предните. Понеже първо сложих предните да видя как ще е и за задните много време се чудих какво да напъхам... На всички говорители от по-мощните серии им даваха кофти ниски - от 60-70 Hz нагоре... Затова за предни сложих най-слабичките :icon1_wink: все пак им дават 50 Hz :beer: От серията на предните, задните трябваше да са DSK 130. Но на тях им дават около 60 вата, а на ESK 130 - 75 вата. А предните ми са 80. След това големината на магнита на DSK е 80 мм, а DSK 130 - 70 мм, ESK 130 - 80 мм. И са с 45-50 лв по-скъпи от другите... Това ме беше накарало да се позамисля, но накрая ги купих. След като ги сложих звука стана 6+, и за момента не ми трябва бас каса или усилвател. Дори и сега като си усиля прилично, не мога да карам много дълго време така на тоя джангър, та представям си ако се тресе цялата кола с едно кюмбе в багажника. Не че го отричам и този вариант - просто на мен за сега не ми трябва. Който желае може да ги чуе нещата и ще сам ще се убеди :321: Не че правя реклама на марката, но все пак не очаквах да стане толкова добре :321:
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 януари 2007 - 17:09

Sven, на Jan 2 2007, 04:39 PM, каза:

Реших и за задни да използвам същите говорителчета, като предните ARN-150-05/4, само че без никакви фланци. Ще се наложи само там, където минават винтовете леко да "взема" от шасито на говорителя.
 



Фланеца си има преднажна4ение: не само за монтаж, но и за по-хубав звук. Помисли преди да ги слага6! :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg