Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

C12NZ -днес сам си сложих АГУ

realprofesora снимка realprofesora 03 септември 2006 - 13:45

Вчера монтирах бутилката в Корсата си и изпарителя, а днес навързах електриката :19a:
Изпарителя ми е Vialle - холандски електрически .Копчето ми за палене е автоматично с режим 1)палене на бензин и автоматично обръща на газ ,2)палене само на бензин и каране на бензин, 3)палене на газ и каране на газ.(боже обясних го като за малоумни но карайте)

Изпробвах я и първите ми впечатления са повече от добри.Колата се реже чудесно и ускорява мноо добре ,няма разлика от бензин.
Знаех си, че изпарителя няма да ме подведе и затова си го свалих от жигулето.
За разхода -тепърва ще ви информирам.
сега излизам да дзъткам нанякъде, че не мога да се нарадвам ,какъв майстор съм,сам да си направя уредбата .между другото на жигулето и на други руски коли съм слагал и на един Голф моно инжекция (голям зор видях докато му спра моното.) но го направих.А на мойта Корсита ме беше шубе и мислех да хода на майстор, но един комшия ми вика давай ве колко коли си направил ,та тази ли ще ти се опре...и така ,монтажа стана повече от чудесен , :19a: ще снимам и ще ви покажа.
Айде със здраве и дай боже всекиму моя късмет. :19a:
Отговори

Ca$h Money снимка Ca$h Money 03 септември 2006 - 14:53

Браво! :19a: за желанието и свършената работа ииии... дай боже всекиму твоите умения :)
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 03 септември 2006 - 15:03

1.А свети ли ти ламбата на чек контрола и как реши проблема? :) :19a:


2.Как се регистрира подобно направена газова уредба, щото на моята документите са изгубени :19a:


Поздравления за добрата работа!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 03 септември 2006 - 20:17

Честито колега и много безавариини - само да ти напомня ако не си го направил - прекъсни дюзата но от червения кабел не от синия
Успех
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 03 септември 2006 - 20:35

чек контрола не ми свети а кабела съм прекъснал синия но утре ще се поправя ,макар че и така няям проблем.
за разхода ще ви пиша утре имам едно ходене около 100 км.
не съм слагал никви симулатори и прочие и делкото не съм барал дори. :19a:
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 03 септември 2006 - 21:42

espero2000, на Sep 3 2006, 06:17 PM, каза:

Честито колега и много безавариини - само да ти напомня ако не си го направил - прекъсни дюзата но от червения кабел не от синия
Успех
 

:19a: ама колега на есперото са червен и син а на опела са черен и син
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 04 септември 2006 - 05:45

2.0 16v, на Sep 3 2006, 09:42 PM, каза:

espero2000, на Sep 3 2006, 06:17 PM, каза:

Честито колега и много безавариини - само да ти напомня ако не си го направил - прекъсни дюзата но от червения кабел не от синия
Успех
 

:19a: ама колега на есперото са червен и син а на опела са черен и син
 

да бе точно така и на мен ми се видя по приемливо да прекъсна синия ,не виждам някакво значение кой кабел ще се прекъсне,(нали важното е да спре да работи) но ако някой има опит нека сподели.
Разход:(само градско) сутринта колата ми изгасна ,бях заредил за 5 лева и километража показваше 62 километра изминати което прави по около 8 на сто
,но кто се има впредвид че вчера цял ден жена ми кара а тя на места в града ускорява до 80 и търси 5та(кой ли ме кара да се возя с нея) значи разхода за сега е нормален .
Довечера ще я пробвам на дълъг път и ще ви споделя впечатленията си.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 септември 2006 - 08:16

Да колегата е прав на опела са синя и черна - в твоя случаи трябва да прекъснеш черната има значение защото през синята минават импулсите от компа и не е хубаво да се прекъсва тя
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 04 септември 2006 - 13:04

espero2000, на Sep 4 2006, 08:16 AM, каза:

Да колегата е прав на опела са синя и черна - в твоя случаи трябва да прекъснеш черната има значение защото през синята минават импулсите от компа и не е хубаво да се прекъсва тя
 

аз пък си мисля, че импулсите на компа няма, къде да идат ,ако веригата не е затворена с черния и обратно така, че ако някой иска може да почваме ,да спорим :19a: ,че според мен няма значение кой кабел от двата ще е прекъснат защото с тях се затваря веригата.
Между другото дадох малки предварение около4-5градуса и колата върви много добре .
Сега заредих 17,4 литра газ(толкова събра 20 литровата ми бутилка) и утре като се върна от Николаево пак ще заредя да ви кажа колко ми е разхода.
:19a:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 септември 2006 - 16:58

Даже и нямам намерение да спорим казвам ти го от опит аз прекъснах синята и си бачкаше но явно с времето се е влошил контакта и отказа на бензин да работи - установих че е от релето защото като го вържа без него си бачка дюзата - пусна го през релето спира мера с мултицета като залепи релето верига си има но дюзата не работи свалих от колите в моргата още няколко релета за проба и установих че с някои работи с други не /въпреки че мултицета показва че има верига/ докато когато прекъснеш другата жица по която идва постоянния плюс проблми няма
Отделно от това смятам че е много по безопасно за самият комп да прекъснеш не тази жица която води към него защото винаги може да стане грешка като някои да ти пусне управляващият плюс на релето за прекъсване на жицата към компа и да стане мяу
Отговори

peterl снимка peterl 04 септември 2006 - 19:53

Колега,как да си регулирам разхода,че нещо не ми е ясно?Знам че има едно кранче на маркуча от изпарителя към плочката да пуска повече или по-малко газ.Но има още едно копче на изпарителя,което газаджиите пипат като е настроиват.То за какво е?И въобще каква е цялата философия?А за предварението и аз като си купих Вектра-та(забравих да кажа че мотора е E18NVR) направих предварение,ама после не е истина на евтиния бензин(A92) как работи :19a:
Благодаря!
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 05 септември 2006 - 00:05

@Еspero2000 -наистина е по -добре по твоя метод на прекъсване,ще го променя още утре. :19a:
Сега се връщам и съм минал около 110 км.
Утре ще заредя и ще сметна разхода.
@Peterl -колега, газаджийте понякога пипат само за да ти земат мангизите.
Истинските настройки се правят на пътя ,а газаджия дето ти ги прави на място ,кажи му чао. :19a:
И аз си мислех ,че съм направил настройките ,но карах само градско ,сега като излязох на пътя :19a: се наложи да дам още малко предварение и да отворя 1 оборот на тройника. А за ниските обороти, точно копчето ,което споменаваш (на изпарителя ) се наложи да го притворя с 1/2 оборот.
така ,че имай го предвид . :19a:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 05 септември 2006 - 00:17

SupraTRD, на Sep 3 2006, 03:03 PM, каза:

1.А свети ли ти ламбата на чек контрола и как реши проблема? :)  :19a:


2.Как се регистрира подобно направена газова уредба, щото на моята документите са изгубени :19a: 


Поздравления за добрата работа!
 

1)Koгато тръгнах на дълъг път и лампата на чека ми светна ,но някъде четох че това е нормално.Така че не се притеснявам.Тя ту светва ту загасва но когато си карам из града не свети изобщо.
2)Ами има си газаджий оторизирани да регистрират уредби .Зимат мангизи и прочие .(аз мойта на жигулето си я харах 4 години по прегледи но като гледам че другите не ходат :19a: и аз спрях.Така че не се напрягай излишно.
Между другото вчера си купих CD JVC :19a: много яко 4Х50вата направо мноо готино свири с оригиналните колони на Корсита.Пере си МР3ките и ме кефи отвсякъде :19a: .Хем го увеличавам до 12 а има до 50:19a:
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 05 септември 2006 - 00:34

realprofesora, на Sep 5 2006, 01:17 AM, каза:

SupraTRD, на Sep 3 2006, 03:03 PM, каза:

1.А свети ли ти ламбата на чек контрола и как реши проблема? :)  :19a:


2.Как се регистрира подобно направена газова уредба, щото на моята документите са изгубени :19a: 


Поздравления за добрата работа!
 

1)Koгато тръгнах на дълъг път и лампата на чека ми светна ,но някъде четох че това е нормално.Така че не се притеснявам.Тя ту светва ту загасва но когато си карам из града не свети изобщо.
2)Ами има си газаджий оторизирани да регистрират уредби .Зимат мангизи и прочие .(аз мойта на жигулето си я харах 4 години по прегледи но като гледам че другите не ходат :19a: и аз спрях.Така че не се напрягай излишно.
Между другото вчера си купих CD JVC :19a: много яко 4Х50вата направо мноо готино свири с оригиналните колони на Корсита.Пере си МР3ките и ме кефи отвсякъде :19a: .Хем го увеличавам до 12 а има до 50:19a:
 



Колега именно същото се получава и при мен C18NZ , но заради неработещ ламбда контрол ми свети и на бензин.Точно като термометъра мине определена граница тогава светка и лампата!При мен светка и на градско, но за определено време после пак изгасва - дори вече почвам да си мисля , че тая простотия се вкл. с вентилатора - парадокс или не знам , но винаги когато свети и дава код 13 върти и перката! :19a:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 05 септември 2006 - 10:24

@SupraTRD ами дане ти пука от лампата на чека щом не се отразява на работата на мотора не се притеснявай аз поне съм така. :19a:
Днес заредих и се оказа че съм минал 110км с почти 9 литра газ ,но като се има предвид че карах с повече от 100 км в час на места дигах 130 и като се има предвид че 3 пъти съм правил настройки на място (което също си е горене на газ) разхода ми се вижда съвсем приличен и най важното няма разлика от работата на бензин.
Засега това е ако има нещо питайте.
А щях да забравя ,жена ми кара на връщане ,а нейният стил на каране е кошмар за разхода. :19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg