Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяня предни говорители

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 08 юни 2006 - 20:15

Колеги ето го и моето решение от 3 години насам,Ясен знае как се чуват :19a:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 09 юни 2006 - 02:14

И аз мислях за PIONEER TS-1746 да взема щото гледам си ги дават и че за Опел стават. Един колега ми предлага HERTZ DCX 165 който е много добър, един колега си сложи на корсата и знам, че свири невероятно! Ще видя да чуя някъде този PIONEER как свири, щото е по тънка цената и ако може и него да взема, ако не HERTZ-a и готово. Благодаря за отговорите! Като станат нещата ще покажа и аз как съм ги монтирал!

За монтажа на Калибра и Вектра гледам става много тарикатско когато колоните са излезли над кората, но за жалост при Астрата е доста по различно. Остава варианта с преработка на кората но това оскъпява цялата работа и затова ще се мъча да сменя оригиналните с монтаж както си е в момента.

:19a:
Отговори

pete0709 снимка pete0709 22 октомври 2006 - 14:41

А ето как си смених предните говорители на Астрата използвайки фланците на старите говорители. След като изчистих вече скъсаните мембрани, закачих на струг старите говорители и изчистих всичко в средата оставяйки само външната периферия на размер в които да влезе новия говорител.
Използвах 6,5" говорители, но тъй като на стария фланец външния диаметър е 15,5см след като влезат говорителите не остава място за закрепване. Реших проблема като направих по 4 канала с 2мм свредло, и използвайки оригиналните скобички и винтове закрепих говорителя за фланеца. Закрепването стана доста здраво, подмазах със силикон за всеки случай и ги монтирах.
Ето и няколко снимчици на моето творение:
Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Свирят вече месец и то учудващо добре, за цената на която ги взех.
Не прекалявайте с дълбочината на говорителите защото моите ги дели 1 косъм от ел.стъклото след като слезе в най-долно положение, а разстоянието от мястото на захващане на говорителя до най-изпъкналата част на магнита беше 51-52мм, т.е вземайте говорители до 50мм, за да сте сигурни че всичко ще е наред и предното ви стъкло ще слиза до край.
Отговори

Ачо снимка Ачо 22 октомври 2006 - 23:12

е пеца неси се похвали искам и на мен да ни придаеш тънкостите като се видим следващия път
да кажеш от каде ги взе и колко парици даде
:19a:
Отговори

Ivanov`` снимка Ivanov`` 23 октомври 2006 - 22:31

ами на вектра А пак по същия начин ли се сменят
Отговори

yasmania снимка yasmania 24 октомври 2006 - 01:27

Ivanov``, на Oct 23 2006, 08:31 PM, каза:

ами на вектра А пак по същия начин ли се сменят
 



Човече това сигурно е споменато сума ти пъти в темата.... същата е хавата за вектрата както при калибрата, виж че тук и колеги с вектри си показват творенията, макар и аналогични....
Отговори

Ivanov`` снимка Ivanov`` 24 октомври 2006 - 05:59

ясно
Отговори

booster_audio снимка booster_audio 24 октомври 2006 - 21:06

Тези най-ниските класове на Pioneer не се добри (особено широколентовите). За малко пари най-доброто за мен е новата серия Blaupunkt GTx173!!! Има ги в техномаркет и на много други места на цена около 60-62лв.
Аз това лято сложих отзад на вектрата едно чифтче на местото на оригиналните и направо звука е супер :19a: :19a:
Ако някой има проблеми със смяната на задните говорители на Вектра седан да свирка (най-вече със свалянето на кората) :dancin:
Отговори

borro снимка borro 24 октомври 2006 - 21:13

booster_audio, на Oct 24 2006, 10:06 PM, каза:

Ако някой има проблеми със смяната на задните говорители на Вектра седан да свирка (най-вече със свалянето на кората)

То не е нужно да се сваля - с малко повдигане и закривена отверка става. :19a:
Отговори

booster_audio снимка booster_audio 24 октомври 2006 - 21:30

borro, на Oct 24 2006, 09:13 PM, каза:

То не е нужно да се сваля - с малко повдигане и закривена отверка става. :19a:
 

Не се бях сетил за закривена отверка :19a:
Отговори

Race`` снимка Race`` 24 октомври 2006 - 21:51

Колеги и аз така си смених предните говорители на Вектра А. Видях, че някой нямат доверие на закрепването със силикона, но при мен свирят 2 месеца през усилвател и не са изпадали още :19a:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 24 октомври 2006 - 22:08

Я да попитам аз сега нещо :) Първо по темата - на мен лично в Технополис ми препоръчаха да направя същите магии с фланците отпред.Когато си вземах предните колони реших да сменя и задните (като ще е - да е!) и купих едни елипси JVC.Падна голямо рязане на ламарината под кората (май по друг начин нямаше да стане...не знам) и накрая сложихме елипсите.Проблема е обаче,че като са закачени и между тях и кората има един пръст разстояние посредата.Сложихме една гума, която да оплътни, но...Ефекта е временен, защото гумата се мести и ... Става грозно.Та питам се някой дали има идеи какво бих могъл да направя?

Също да попитам възможно ли е да премахна отвратителното дрънчене в предните врати като усиля малко повече музиката?Затегнах корите днес, но се оказа, че проблема не е в тях.Идеи?
Отговори

booster_audio снимка booster_audio 24 октомври 2006 - 22:16

Свали кората, провери първо дали са затегнати добре говорителите(фланците) и ако не е от тях пусни музика и проследи внимателно откъде дрънка :19a: :19a:
Отговори

kleyn снимка kleyn 24 октомври 2006 - 22:29

TPOXATA, на Oct 24 2006, 10:08 PM, каза:

Я да попитам аз сега нещо :) Първо по темата - на мен лично в Технополис ми препоръчаха да направя същите магии с фланците отпред.Когато си вземах предните колони реших да сменя и задните (като ще е - да е!) и купих едни елипси JVC.Падна голямо рязане на ламарината под кората (май по друг начин нямаше да стане...не знам) и накрая сложихме елипсите.Проблема е обаче,че като са закачени и между тях и кората има един пръст разстояние посредата.Сложихме една гума, която да оплътни, но...Ефекта е временен, защото гумата се мести и ... Става грозно.Та питам се някой дали има идеи какво бих могъл да направя?

Също да попитам възможно ли е да премахна отвратителното дрънчене в предните врати като усиля малко повече музиката?Затегнах корите днес, но се оказа, че проблема не е в тях.Идеи?
 


срещан е проблема с дрънкането на корите отпред ,провери си всички щипки дали са ти здрави усили добре колоните и оплатни с силикон друго поне аз немога да ти препоръчам а за отзад опитаи с дървени фланци под кората(между декоративната и металната)
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 24 октомври 2006 - 23:01

Не е от фланците отзад...Утре ще щракна да покажа какво е положението.От самата кора е малко ... кофти станало.
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 25 октомври 2006 - 14:39

Публикувано изображение


Та едно в далечината се вижда,че самата кора там е с един ръб,а елипсите са сложени на ръба.Сега колкото и да се затегнат по-надолу не могат да слезнат и затова е сложена тая гума отдолу.Имате ли идея какво по-естетически издържано нещо да сложа :19a:
Отговори

delux34 снимка delux34 16 ноември 2007 - 23:11

Колеги тези дали ще станат добре за от пред http://www.thunder.bg/product_info.php?cPa...products_id=218
Отговори

Stoil снимка Stoil 17 ноември 2007 - 00:53

 delux34, на Nov 16 2007, 11:11 PM, каза:

Колеги тези дали ще станат добре за от пред http://www.thunder.bg/product_info.php?cPa...products_id=218

един френд взе точно такива и се получи добре
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg