Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Бутон за аварийките на калибра

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 09 май 2006 - 21:33

Знаете ли как се сменя крушката, че мойта е изгоряла? Опитах се да я извадя и накрая я счупих! А новата не мога да я пъхна! :beer:
Отговори

Vassil снимка Vassil 09 май 2006 - 23:25

Добре де, или съм тъп или не разбирам въпроса ти. Значи си свалил бутона и т.н. и сега ти остава само да сложиш крушкатана мястото на старата. То мисля, че ако е така напътствия нема да получиш много специални. Просто натискаш малко по силно, като я хващаш от страни, както е и при врътките на парното примерно :beer:
Ако обаче, се интересуваш как да махнеш бутона и другите джаджи вече незнам :beer:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 09 май 2006 - 23:42

Ами не знам как ти е фасунката. Има някои дето лампите са изляти направо вътре и няма сменяне.... :beer: Аз така изкъртих 1 от моите лампи на бутоните на таблото (Вектра Б обаче). Та се наложи да си реша проблема с диод. Сега е ок, но имай предвид че се поболях от игра докато го натъпча тоя диод заедно със съпротивлението вътре... :2angry1: Ако си го разглобил се вижда колко място има ... :beer:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 10 май 2006 - 23:03

Както и да въртя крушката не ще да влезне до край. И се чудех дали не трябва самия бутон да го разглобя и да сложа крушката от вътре. Щото старата крушка я изкарах на парченца от външната страна и съвсем на знам как е направено. Иначе знам как да разглобя пласмантериите там, но да не се окаже напразно. :opel_forever: :icon_sad:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 10 май 2006 - 23:07

Sorry, че съм пуснал тази тема тук, а не в раздела "интериор"! Нещо съм се объркал! :opel_forever:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 10 май 2006 - 23:21

Kiko-Calibra, на May 10 2006, 11:03 PM, каза:

Както и да въртя крушката не ще да влезне до край. И се чудех дали не трябва самия бутон да го разглобя и да сложа крушката от вътре. Щото старата крушка я изкарах на парченца от външната страна и съвсем на знам как е направено. Иначе знам как да разглобя пласмантериите там, но да не се окаже напразно.  :icon_sad:  :19a:
 

Не знам как ти изглежда бутона, но съм почти сигурен, че ще се наложи да го разглобиш (поне моите се налагаше да ги отварям). То няма да е кой знае какво. Би трябвало да се държи на 4 или 6 места с пласмасови разширения. Отваряш и буташ лампата... Ако е направено както трябва може и да не се налага да играе поялника... :opel_forever:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 17 май 2006 - 20:34

В крайна сметка го разглобих бутона и се оказа, че в същност там не седи крушка, а светло-диод. Тъй, че е разбираемо защо не съм успявал да пъхна крушката там. :opel_forever: :icon_sad:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 17 май 2006 - 22:37

Kiko-Calibra, на May 17 2006, 08:34 PM, каза:

В крайна сметка го разглобих бутона и се оказа, че в същност там не седи крушка, а светло-диод. Тъй, че е разбираемо защо не съм успявал да пъхна крушката там.  :opel_forever:  :icon_sad:
 

Шш се сетииш :19a: :) Айде, приятно кефене на светещ вече бутон :19a: :19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg