Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Високи обороти

g3rgi снимка g3rgi 13 март 2006 - 23:43

.... значи на място като загрее си държи 900-1000 оборота обаче като тръгна на път и си изключа от скорост оборотите не падат на 900 а седят на 1500 или към 1900 и така докато не спра напълно (като спра на светофар например седи 1-2 секунди с високи обороти и след това си падат на около 900) извънградско като освободя по надолнище пак така но там (при извънградското) няма "чалъм" да спирам да паднат оборотите и съм принуден да гася двигателя.Естествено "степ-моторчето" вече е изключено като вероятност и ми е интересно защо като спра напълно тогава падат ?.... друго като идея да ми предложите? :icon_eek2:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 13 март 2006 - 23:56

Вероятно в следствие карането на газ компютъра ти е натрупал грешки - свали минусувата клема на акумулатора за около пет минути и пробваи пак
Ако се оправи но скоро след това пак започне да го прави същото си сложи ламбда симулатор
Отговори

g3rgi снимка g3rgi 14 март 2006 - 00:11

мин. седмица правих самодиагностика и лампата "каза" че няма грешки :icon_eek2: но нищо не ми пречи да пробвам :dance:
Отговори

tena снимка tena 14 март 2006 - 09:18

g3rgi, на Mar 13 2006, 11:43 PM, каза:

.... значи на място като загрее си държи 900-1000 оборота обаче като тръгна на път и си изключа от скорост оборотите не падат на 900 а седят на 1500 или към 1900 и така докато не спра напълно (като спра на светофар например седи 1-2 секунди с високи обороти и след това си падат на около 900) извънградско като освободя по надолнище пак така но там (при извънградското) няма "чалъм" да спирам да паднат оборотите и съм принуден да гася двигателя.Естествено "степ-моторчето" вече е изключено като вероятност и ми е интересно защо като спра напълно тогава падат ?.... друго като идея да ми предложите?  :icon_eek2:
 



Колега, нормално е в движение да подържа по-високи обороти, който да се нормализират малко след спиране. Защо са го направили така от Опел явно подлежи на коментар защото преди няколко дни писах какво съм чел за това решение, но колегите изказаха и малко по-различни мнения. Ако ти е интересно потърси темата.

Лека и безаварийна!!!
Отговори

g3rgi снимка g3rgi 15 март 2006 - 17:59

откачих акумулатора за известно време ама пак същото.Интересно ако наистина производителите са сметнали че така е по добре защо при моята кола е така силно изразено .... все пак съгласен съм да държи към 1100-1200 оборота на празен ход в движение ама то тука не пада под 1500? :icon_eek2: .То не че карам колата кой знае колко дълго на свободна ама все пак тези обороти респективно ме удрят откъм разход
Отговори

tena снимка tena 16 март 2006 - 10:04

g3rgi, на Mar 15 2006, 05:59 PM, каза:

откачих акумулатора за известно време ама пак същото.Интересно ако наистина производителите са сметнали че така е по добре защо при моята кола е така силно изразено .... все пак съгласен съм да държи към 1100-1200 оборота на празен ход в движение ама то тука не пада под 1500?  :icon_eek2: .То не че карам колата кой знае колко дълго на свободна ама все пак тези обороти респективно ме удрят откъм разход
 



Колега, а възможен ли е варианта да те послъгва оборотомера? Иначе друго, което ми минава през ума е стъпковото моторче, за което казваш, че си сигурен! :dance: ма :flag: му к'во ще му е?!

Лека и безаварийна!!!
Отговори

g3rgi снимка g3rgi 16 март 2006 - 17:39

tena, на Mar 16 2006, 10:04 AM, каза:

Колега, а възможен ли е варианта да те послъгва оборотомера?
 

ами не мисля че оборотомера ме лъже ..или поне ако ме лъже то това е в допустими граници съдеики по скоростта с която се движа на определа предавка оборотите са верни, а и + това на място си ги държи около 900 а в движение не само оборотомера ми показва че са високи но и се усеща ускорената работа на двигателя ...еми май пак ще я бъзикам тая "чувия" моторчето - за кои ли път незнам.Благодаря ви за вниманието.Ако има някакво развитие ще пиша :icon_eek2:
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 18 март 2006 - 08:43

колега аз съм с вектра 1.6 и имам подобен проблем като карам на гас и ако тя е свършила след обраштане на бензин колата ми държи някаде кам 1500 2000 оборота на свободна а и на скорост като е се усешта как колата без да и давам гас тя наема но след крадко каране на бензин си се нормализира и няма проблеми а на гас него е правила тоя номер
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 март 2006 - 17:13

Абсолютно същото го прави и моята Астра C16NZ когато си иска и никой не може да каже защо, обаче по-често го прави на газ, ана бензин пък гасне от време на време когато я освободя от скорост. :icon_eek2:
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 21 април 2006 - 23:15

Здравей колега!
Да се оплача и аз със същия проблем! Със C18NZ съм и да споделя малко опит.
И така, смених последователно: стъпков мотор,MAP датчик,TP датчик,VSS датчик,ECT датчик, че накрая и самия компютър!
Резултата беше един и същ и все така постоянен.Направи ми впечатление , че като отрегулурам положението на стъпковия мотор,оборотите се нормализират,но след едно-две гасене - палене на двигателя, нещата се връщат по старому!Странно как този проблем не е успял някой по-майстор да го реши.Дано някой има идея.Успех
Отговори

Гостfrisko_* 28 април 2006 - 11:07

chaikowky, на Apr 22 2006, 12:15 AM, каза:

Здравей колега!
Да се оплача и аз със същия проблем! Със C18NZ съм и да споделя малко опит.
И така, смених последователно: стъпков мотор,MAP датчик,TP датчик,VSS датчик,ECT датчик, че накрая и самия компютър!
Резултата беше един и същ и все така постоянен.Направи ми впечатление , че като отрегулурам положението на стъпковия мотор,оборотите се нормализират,но след едно-две гасене - палене на двигателя, нещата се връщат по старому!Странно как този проблем не е успял някой по-майстор да го реши.Дано някой има идея.Успех
 


с C18NZ сам - 1,8 и имам същият проблем, не могат да го диагностицират кадето съм ходил, защото карам само на газ, нямам бензинова помпа.Казват в последния сервиз, където ходих, че щом карам нагаз-стъпковото моторче не играи никаква роля и дори може да е изключено. :beer: Чудя се какво да правя.Ако ти си сменял толкова чаркове и пак няма ефект-някой знае ли как и къде могат да ми помогнат. :beer:
Отговори

Гостfrisko_* 28 април 2006 - 11:09

с C18NZ сам - 1,8 и имам същият проблем, не могат да го диагностицират кадето съм ходил, защото карам само на газ, нямам бензинова помпа.Казват в последния сервиз, където ходих, че щом карам нагаз-стъпковото моторче не играи никаква роля и дори може да е изключено. :beer: Чудя се какво да правя.Ако ти си сменял толкова чаркове и пак няма ефект-някой знае ли как и къде могат да ми помогнат. :beer:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 28 април 2006 - 12:37

Ако колата се кара на газ:
Проблема е много ясен и той е със сместа.Когата си в движение и изключиш от скорост има 2 варианта:
1.Влиза много въздух и подаването на горивото си остава същото - колата загасва
2.Влиза много въздух - подава се малко повече гориво - повишават се оборотите
При мен има същия проблем - махнах тръбата от въздухозаборника от въздушната кутия - проблема нямаля значително. Генерално проблема се решава с една клапа която затваря потока на въздуха преди филтъра когато се изключи от скорост(клапата не затваря 100% - оставя се около 5-10%). Понеже е трудно да се направи такова чудо не помня кой предложи да се среже 1 пластмасова чашка на Х и да се сложи във въздугопровода.Не съм го пробвал още но би трябвало да помогне.
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 29 април 2006 - 23:08

@ Juvigy

Да колега, прав си за това което казваш, но проблема за който говорим се появява на газ и на бензин!

Ходих в един сервиз, по препоръка, с надеждата, че там си разбират от работата, а те наглеците ми откачиха VSS датчика и най-нагло ми взеха 30 лева за това, че и се опитаха да ме убедят, че това било проблема.Та така със този странен проблем
Отговори

ГостБек_* 02 май 2006 - 13:51

chaikowky, на Apr 29 2006, 11:08 PM, каза:

@ Juvigy

Да колега, прав си за това което казваш, но проблема за който говорим се появява на газ и на бензин!

Ходих в един сервиз, по препоръка, с надеждата, че там си разбират от работата, а те наглеците ми откачиха VSS датчика и най-нагло ми взеха 30 лева за това, че и се опитаха да ме убедят, че това било проблема.Та така със този странен проблем
 


Карам Астра 1.8 от окт.1992г.От няколко месеца имам същият проблем -от
време на време ,при изключване от скорост ,оборотите остават над 1000-
1200,което не е нормално.Смених температурния датчик /до въздушния
филтър/ но без резултат.Чакам новини и подробности по тоя проблем.
Успех на всички!
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 04 май 2006 - 00:30

Здравейте пак колеги!
Да споделя малко нови тестове по проблема:
Та така след всичките неуспешни опити се убедих, че проблема идва все пак от степ мотора(независимо че го смених-явно са ми продали стар такъв), защото като изключа VSS датчика, проблема не се проявява, но тогава колата не върви добре.
Та реших да модифицирам степ мотора, като му поставих една втулка върху оста,която да ограничава броя на стъпките в едната посока.
Засега колата вече 5 дена се държи перфектно, само незнам какъв ще бъде дългосрочния ефект - например дали няма да се прецака самия степ мотор!
Ако някой има мнение, ще се радвам да го чуя!
Отговори

c20ne снимка c20ne 05 май 2006 - 13:34

здравейте колеги по моето скромно мнение теоритически има обяснение на вълроса и реално това с оборотите не трябва да е проблем защото докато се движи колата по инерция особено и ако е по висока скорост температурата на охладителната течност пада значително колите които са инжекцин имат датчик които дава информация на компютъра за температурата и когато тя падне той автоматично качва и оборотите не знам дали съм прав това е моето логично обяснение.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 05 май 2006 - 14:43

Теоритично да ама като се включи горивото ГАЗ в уравнението и резултата отива у реката да гони коня!
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 05 май 2006 - 21:29

c20ne, на May 5 2006, 01:34 PM, каза:

здравейте колеги по моето скромно мнение теоритически има обяснение на вълроса и реално това  с оборотите не трябва да е проблем защото докато се движи колата по инерция особено и ако е по висока скорост  температурата на охладителната течност пада значително колите които са инжекцин имат датчик които дава информация на компютъра за температурата и когато тя падне той автоматично качва и оборотите не знам дали съм прав това е моето логично обяснение.
 



Теоретично е възможно, но напрактика този процес се ограничава от термостата.
Да не казвам, че мойта от как сам я взел 3 години е работила перфектно във всички режими на движение включая и това по инерция
Отговори

nervaka снимка nervaka 13 май 2006 - 18:40

Момчета, имам един въпрос! Всички които сте сменяли стъпковото моторче, последното ново ли е било или втора употерба? Интересува ме, защото и аз купих една Атсра (1,6 - 16v) и има същия проблем с високите обороти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg